Справа № 367/12865/24
Провадження №2/367/6520/2024
УХВАЛА
про залишення без руху
06 січня 2025 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Горбачова Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник ОСОБА_2 , до Житлово-будівельного кооперативу «Буча-Житлобуд № 1» про визнання майнових прав на об`єкт інвестування,
ВСТАНОВИЛА:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник ОСОБА_2 , до Житлово-будівельного кооперативу «Буча-Житлобуд № 1» про визнання майнових прав на об`єкт інвестування, яка не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Статтею 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, приходить до висновку про залишення її без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте, позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та відповідача. Також, на підтвердження зазначених відомостей про відповідача, а також того факту, що така юридична особа дійсно існує, до позовної заяви не було долучено жодних відомостей/витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про відповідача ЖБК «Буча-Житлобуд № 1».
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Разом з тим, залишається незрозумілим, чому позивач заявляючи вимогу про визнання за нею майнових прав на об`єкт інвестування, а саме: квартиру АДРЕСА_1 Виговського, депутатська в м. Буча Київської області, не вказує ціну позову та заявляє, що позовна заява не містить вимог майнового характеру.
Визначення ціни позову у позовах про визнання права власності на майно, передбачено статтею 176 ЦПК України, якою, зокрема пунктом 2 частини 1 встановлено, що у позовах про визнання права власності на майно, ціна позову визначається вартістю майна.
При цьому у пункті 9 частини першої статті 176 ЦПК України передбачено, що ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Поряд з цим, зі змісту позовної заяви вбачається, що сума пайового внеску (вартість майнових прав) за вказаний об`єкт нерухомого майна, яка була сплачена позивачем складає 309582,00 грн.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Враховуючи зміст позовних вимог та обставини наведені у позовній заяві, суд вважає за необхідне звернути увагу на відсутність будь-яких відомостей про вжиття позивачем заходів досудового врегулювання спору.
Також, позивачем, на виконання вимог п. 7 та п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, не вказано відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду. Таким чином, суд враховує, що позовна заява надійшла до суду 10 грудня 2024 року.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 01 січня 2024 року, становить 3028 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як уже було заначено вище, позивачем фактично було заявлено вимогу майнового характеру, а саме: визнання майнових прав на об`єкт інвестування.
Суд звертає увагу на той факт, що загальна вартість майнових прав на зазначений об`єкт інвестування згідно договору № 4/1/1-АК від 11.06.2016 року становить 309582,00 грн. Відтак, позивачу необхідно було сплатити 3095,82 грн. судового збору.
При цьому, до позовної заяви було долучено лише копію квитанції від 09.12.2024 року про сплату судового збору у розмірі 1211,20 грн., фактично як за позовну вимогу немайнового характеру.
Тож, позивачу необхідно додатково сплатити ще 1884,62 грн. судового збору, відповідно до вищевказаних вимог закону.
Згідно ч. 9 ст. 43 ЦПК України, якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином,позовна заява ОСОБА_1 ,в інтересахякої дієпредставник ОСОБА_2 ,до Житлово-будівельногокооперативу «Буча-Житлобуд№ 1»про визнаннямайнових правна об`єктінвестування,підлягає залишеннюбез рухуз наданнямпозивачу строкудля усуненнянедоліків,а саме:вказати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у позивача та відповідача; долучити відомості/витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо відповідача ЖБК «Буча-Житлобуд № 1»; зазначити ціну позову; вказати відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, чи надати належне обґрунтування відсутності вжиття таких заходів; вказати відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; доплатити 1884,62 грн. судового збору відповідно до вищевказаних вимог закону.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник ОСОБА_2 , до Житлово-будівельного кооперативу «Буча-Житлобуд № 1» про визнання майнових прав на об`єкт інвестування - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду - 10 днів з дня отримання даної ухвали.
У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде визнана неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: Ю.В. Горбачова
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 08.01.2025 |
Номер документу | 124251496 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Горбачова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні