Справа № 638/25034/24
Провадження № 2/638/76/25
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 січня 2025 року суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Цвірюк Д.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Ізюмської районної військової адміністрації про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на земельну ділянку, -
встановив:
Адвокат Попкова Оксана Вікторівна звернулась до Дзержинського районного суду м.Харкова в інтересах ОСОБА_1 з позовною заявою до Ізюмської районної військової адміністрації, в якій просить:
- встановити факт того, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є двоюрідним братом позивача;
- визнати за позивачем в порядку спадкування право власності на земельну ділянку 5,1576 гектарів, яка розташована на території Барвінківської міської ради (колишня Гусарівська сільська рада) Ізюмського району Харківської області, кадастровий номер 6320482500:02:000:0015.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суддею встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у п.п. 6, 7, 8, 9, 10 ч.3 ст.175, ч.4 ст. 177 ЦПК України.
У відповідності до вимог п.п. 2, 6, 7, 8, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету (п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України);
- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору (п.6 ч.3 ст.175 ЦПК України);
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися (п.7 ч.3 ст.175 ЦПК України);
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи (п. 9 ч.3 ст.175 ЦПК України);
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України);
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України).
Разом з тим, подана позовна заява вищевказаних відомостей не містить.
Крім того, у відповідності до вимог ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Сплата судового збору особами, які звертаються до суду - це процесуальний обов`язок, який визначається нормами цивільного процесуального законодавства та Закону України «Про судовий збір».
Згідно з ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» №3674-VІ від 08.07.2011 року судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
За змістом положень частин 1, 2 статті 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
З службового чеку АТ «Укрпошта» від 27.12.2024 року, наданого представником позивача до суду в якості доказів сплати судового збору за подання даної позовної заяви до суду, вбачається, що ОСОБА_1 сплачено судовий збір у сумі 1653,00 грн. на реквізити, які не належать Дзержинському районному суду м.Харкова (Донецьке ГУК/Дон.обл., ЕДРПОУ 37967785), в той час як позовна заява подана на розгляд до Дзержинського районного суду м.Харкова.
Враховуючи положення ст.9 Закону України «Про судовий збір», позивачу слід сплатити суму судового збору на належні реквізити саме Дзержинського районного суду м.Харкова та надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору.
Крім того, частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відповідному співвідношенні до ціни позову у фіксованому розмірі.
Згідно ст.7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» з 1 січня 2024 року встановлений показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розмірі 3028 грн..
Згідно п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір справляється в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто в розмірі 1211,20 грн.
Відповідно до п.п.1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем, судовий збір справляється в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно доп.2ч.1ст.176ЦПК Україниціна позовувизначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Разом з цим, представником позивача в позовній заяві зазначено ціну позову, як 165300,00 грн., на підтвердження вартості майна додано до позовної заяви висновок до звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення від 13.12.2024 року, однак цей висновок наданий не в повному обсязі, а має лише два аркуші, які не містять відомостей щодо експертної грошової оцінки земельної ділянки.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, представником позивача заявлено дві позовні вимоги:
1) про встановлення факту родинних відносин (немайнова вимога);
2) про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування (майнова вимога).
Відповідно до усталеної судової практики, майновий позов (позовна вимога майнового характеру) Ї це вимогапро захистправа абоінтересу,об`єктом якоїє благо,що підлягаєгрошовій оцінці.Будь-якиймайновий спірмає ціну.Різновидами майновихспорів є,зокрема,спори,пов`язані зпідтвердженням правна майнота грошовісуми,на володіннямайном ібудь-якіформи йоговикористання.Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої є благо, що не піддається грошовій оцінці.
Відповідно до ч. 3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Так як позивачем в позові заявлено дві вимоги: майнового та немайнового характеру, то позивачу необхідно сплатити судовий збір за кожну вимогу встановлену для позовних заяв майнового та немайнового характеру, а саме: 1211,20 грн. за позовну вимогу немайнового характеру та 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб для позовної вимоги майнового характеру.
За таких обставин, суд вважає позовну заяву такою, що не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України та пропонує позивачу:
- привести позовну заяву у відповідність до вимог п.п.2, 6, 7, 8, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України;
- надати звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення від 13.12.2024 року у повному обсязі з висновком до звіту;
- сплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн. за позовну вимогу немайнового характеру та 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за позовну вимогу майнового характеру та надати документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі;
-суму судового збору сплатити на належні реквізити Дзержинського районного суду м.Харкова.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищенаведене, вказані обставини позбавляють можливості відкрити провадження у справі.
Керуючись статями 177, 185 ЦПК України, суддя -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ізюмської районної військової адміністрації про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на земельну ділянку, - залишити без руху.
Надати позивачу строк 5 днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: Д.В.Цвірюк
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2025 |
Оприлюднено | 09.01.2025 |
Номер документу | 124252540 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Цвірюк Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні