Ухвала
від 07.01.2025 по справі 478/1846/24
КАЗАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №478/1846/24 пров. №2/478/90/2025

У х в а л а

про залишення позовної заяви без руху

07 січня 2025 року Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Сябренко І.П. ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 до Казанківської селищної ради Баштанського району Миколаївської області про визнання права на земельну частку (пай),

В с т а н о в и в:

27 грудня 2024 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , звернувся до суду з позовом до Казанківської селищної ради Баштанського району Миколаївської області про визнання права на земельну частку (пай).

В обґрунтуванняпозовних вимогпредставник позивачазазначив,що матипозивача ОСОБА_1 ОСОБА_3 ,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ,все життяпропрацювала дояркоюв колгоспі «Авангард» Казанківського району, який в подальшому був реорганізований в КСП «Авангард» Казанківського району Миколаївської області, являлася його членом та була колгоспним пенсіонером.

На момент паювання земель і отримання 16 жовтня 1995 року КСП «Авангард» Казанківського району Миколаївської області Державного акта на право колективної власності на землю, мати позивача ОСОБА_1 ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишалася членом зазначеного підприємства, але посадові особи, що займались складанням списків членів КСП, які мають право на земельний пай, не внесли прізвище матері позивача до списку, в результаті чого остання не отримала сертифікату на земельну частку (пай).

Посилаючись на право позивача ОСОБА_1 на спадщину як спадкоємця за законом після смерті матері та на те, що на час одержання КСП «Авангард» Державного акта на право колективної власності на землю, ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишалася членом зазначеного підприємства, представник позивача вважає, що згідно до вимог Указу Президента України №720/95 від 08 серпня 1995 року «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам та організаціям», Земельного Кодексу України, остання набула гарантоване право на одержання земельної частки (паю) із землі, переданої КСП «Авангард» у колективну власність згідно Державного акту на право колективної власності на землю, який був виданий 16 жовтня 1995 року, тому просив визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай), орієнтованим розміром 9,37 умовних кадастрових гектарів без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), яка розташована на землях запасу Казанківської селищної ради Баштанського району Миколаївської області.

Дана позовна заява надійшла до суду 27 грудня 2024 року в електронному вигляді через систему «Електронний суд».

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03 січня 2025 року справу розподіллено судді Казанківського районного суду Миколаївської області Сябренко І.П.

Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу такого висновку.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідативимогам, встановлених у статях 175 і 177 ЦПК України.

Зазначену позовнузаяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , подано без додержання вимог встановлених п.4ч.3ст.175,ч.ч.1, 4, 5ст.177ЦПКУкраїни, виходячи з наступного.

Відповідно до п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Процесуальне законодавство встановлює вимоги до змісту позовної заяви. Від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи. Законодавство не вимагає матеріально-правового обґрунтування вимог, однак обґрунтування позову не правовими фактами може негативно вплинути на наслідки вирішення вимоги по суті.

Зміст позовних вимог - це вимоги позивача (предмет і підстава позову). Предметом позову є матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої він просить постановити судове рішення. Вона опосередковується спірними правовідносинами - суб`єктивним правом і обов`язком відповідача.Підставу позову складають обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Такі обставини складають юридичні факти, які тягнуть за собою певні правові наслідки. Фактична підстава позову - це юридичні факти, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача до відповідача. Правова підстава позову - це посилання в позовній заяві на закони та інші нормативно-правові акти, на яких ґрунтується позовна вимога.

Звертаючись до суду, позивач самостійно визначає у позовній заяві, яке його право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. У свою чергу, суд має перевірити доводи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, в тому числі щодо матеріально-правового інтересу у спірних відносинах.

Оцінка предмета заявленого позову як наслідок наявності підстав для захисту порушеного права позивача, про яке ним зазначається в позовній заяві, здійснюється судом, на розгляд якого передано спір, крізь призму оцінки спірних правовідносин та обставин (юридичних фактів), якими позивач обґрунтовує заявлені вимоги.

Іншими словами зміст позовних вимог- це максимально чітко і зрозуміло сформовані визначення способу захисту порушеного права, свободи чи інтересу у прохальній частині позову.

У змісті позовної заяви представник позивача ОСОБА_2 обґрунтовує вимоги зазначенням обставин того, щопозивачу ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом, після смерті матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , належить право на земельну частку (пай). Хоча в прохальній частині позовної заяви представник позивача просить визнати за позивачем ОСОБА_1 право на земельну частку (пай), орієнтованим розміром 9,37 умовних кадастрових гектарів без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості), яка розташована на землях запасу Казанківської селищної ради Баштанського району Миколаївської області, при цьому не вказуючи, що як за спадкоємцем в порядку спадкування за законом, після якого саме спадкодавця, що не узгоджується з викладеними обставинами позовної заяви.

Враховуючи вищевикладене, позивачу ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , необхідно зазначити зміст позовних вимог, тобто спосіб захисту прав передбачений законом, а саме максимально чітко і зрозуміло сформувати спосіб захисту порушеного права у прохальній частині позовної заяви.

Частиною 1 ст.177 ЦПК України визначено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.

Проте всупереч зазначеної норми, позивачем ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до позовної заяви, поданої в електронній формі через систему «Електронний суд», не додано доказів надсилання документів в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи (відповідача - Казанківської селищної ради) копій поданих до суду документів (копій позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї).

Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , пред`являючи позов з вимогою немайнового характеру (визнання права на земельну частку (пай)) не додав до позовної заяви документів, які свідчать про сплату ним судового збору.

Так, в силу приписів ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», зі змінами та доповненнями, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» №3460-IХ передбачено, що у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028 гривень.

Згідно п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подачу позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1211 грн 20 коп.

Отже,позивачу ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , за подачу позовної заяви, яка подана 27 грудня 2024 року, необхідно сплатити судовий збір, в розмірі 1211 грн 20 коп. на р/р UA568999980313131206000014412, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ 37992030, Код класифікації доходів 22030101, Отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг смт. Казанка/22030101, та надати суду підтверджуючі документи про сплату.

Відповідно до ч.5ст.177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Аналогічні за змістом вимоги містять і ч.2 та ч.8 ст.83 ЦПК України, якими встановлено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Суддя констатує, що до позовної заяви представником позивача не додано доказів на підтвердження зазначених у позовній заяві обставин, а саме доказів того, що на моментпаювання земельі отримання16жовтня 1995року КСП«Авангард» Казанківськогорайону Миколаївськоїобласті Державногоакта направо колективноївласності наземлю ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , являлася членом колгоспу.

За такихобставин згіднодо вимогч.1ст.185ЦПК Українипозовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 , підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя

П о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє ОСОБА_2 до Казанківської селищної ради Баштанського району Миколаївської області про визнання права на земельну частку (пай), - залишити без руху.

Надати позивачу строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення зазначених в цій ухвалі недоліків, а саме подати позовну заяву у новій редакції, яка повинна відповідати вимогам ЦПК України, в якій зазначити:

1.зміст позовних вимог, тобто спосіб захисту прав передбачений законом;

2.надати докази надсилання відповідачу копій поданих до суду документів в електронній формі (копій позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї);

3.сплатити судовийзбір завимогою немайновогохарактеру, в розмірі 1211 грн 20 коп.на р/р UA568999980313131206000014412, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ 37992030, Код класифікації доходів 22030101, Отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг смт. Казанка/22030101;

4.надати докази, що підтверджують викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Оригінал квитанції про сплату судового збору надати до Казанківського районного суду Миколаївської області.

У випадку невиконання вимог ухвали у зазначений строк заява вважатиметься неподаною і буде повернена позивачу.

На ухвалу в частині, що стосується зобов`язання зі сплати судового збору може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Дата складення ухвали 07.01.2025 року.

Суддя І.П. Сябренко

СудКазанківський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення07.01.2025
Оприлюднено09.01.2025
Номер документу124255148
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —478/1846/24

Ухвала від 28.01.2025

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Сябренко І. П.

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Казанківський районний суд Миколаївської області

Сябренко І. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні