Ухвала
від 07.01.2025 по справі 607/53/25
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07.01.2025 Справа №607/53/25

07 січня 2025 року м.Тернопіль

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Черніцька І.М. при вирішенні питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лайкбас» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області із позовом до відповідача ТОВ «Лайкбас» про відшкодування 7726 грн матеріальної та 200000 грн моральної шкоди.

В обгрунтування позову позивач вказала, що 10 жовтня 2024 року вона придбала у відповідача квиток на автобус за № НОМЕР_1 з маршрутом «Тернопіль-Кишинів зупинка «Аеропорт Кишинів». Внаслідок протиправних дій відповідача вона не потрапила на вказаний автобус, у зв`язку з чим була змушена придбати квиток на інший автобус та білет на літак, яким не планувала здійснювати переліт. Вказаними діями відповідача їй було завдано матеріальної та моральної шкоди. Посилаючись на наведене, просила задовольнити позов.

Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданими до неї документами, доходжу такого висновку.

Положеннями ст. 30 ЦПК України встановлено виключну підсудність.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 30 ЦПК України позови до перевізників, що виникають з договорів перевезення вантажів, пасажирів, багажу, пошти, пред`являються за місцезнаходженням перевізника.

Встановлено, що ТОВ «Лайкбас» є перевізником та надає послуги з перевезення пасажирів. Предметом даного спору є відшкодування позивачу матеріальної та моральної шкоди, у зв`язку із неналежним наданням відповідачем послуг з перевезення пасажирів.

Відтак, даний спір виник з приводу неналежного виконання перевізником договору перевезення пасажирів, а тому, повинен розглядатися за правилами виключної підсудності за місцезнаходженням перевізника.

Зі змісту позову вбачається, що місцезнаходженням ТОВ «Лайкбас» є площа Старосінна, 15, м. Одеса.

Вказані обставини щодо місцезнаходження ТОВ «Лайкбас» по площі Старосінна, 15, м. Одеса підтверджуються відомостями з інтернет ресурсів перевірки даних юридичних осіб.

Таким чином, вважаю, що дана справа не підсудна Тернопільському міськрайонному суду Тернопільської області та підлягає передачі за підсудністю за місцезнаходженням відповідача площа Старосінна, 15, м. Одеса, що територіально відноситься до підсудності Приморського районного суду міста Одеси.

При цьому, правила ст. 28 ЦПК України про підсудність справи за вибором позивача не застосовуються, оскільки на даний спір поширюються правила виключної підсудності.

В силу вимог статті 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, про що постановляється ухвала (п. 1 ч.1 ст. 31 ЦПК).

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

За таких обставин, враховуючи, що на даний спір поширюються правила виключної підсудності та місцезнаходженням відповідача ТОВ «Лайкбас» є площа Старосінна, 15, м. Одеса, що територіально відноситься до підсудності Приморського районного суду міста Одеси, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лайкбас» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, слід передати на розгляд до Приморського районного суду міста Одеси.

Роз`яснюю, що направлення справи за підсудністю є обов`язком, а не правом суду у разі, якщо справа належить до територіальної юрисдикції іншого суду. Крім цього, направлення справи за підсудністю не є обмеженням позивача у праві доступу до правосуддя, оскільки учасники справи не позбавлені можливості приймати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції або через уповноваженого представника, а також подавати заяви про розгляд справи за їх відсутності.

Відповідно до вимог статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року (далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Європейський суд з прав людини у справі «Zand v. Austria» від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…) .

Керуючись ст. ст. 27, 31, 353-354 ЦПК України,-

П О С Т А Н О В И В :

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лайкбас» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди передати на розгляд до Приморського районного суду міста Одеси (адреса: 65029, вул. Балківська, 33, м. Одеса).

Передати справу на розгляд іншого суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом 15 днів з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на подання апеляційної скарги з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повна ухвала суду складена 07 січня 2025 року.

Суддя І.М. Черніцька

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення07.01.2025
Оприлюднено09.01.2025
Номер документу124255743
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —607/53/25

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні