Ухвала
від 07.01.2025 по справі 729/1813/24
БОБРОВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 729/1813/24

2-к/729/1/25 р.

У Х В А Л А

Іменем України

07 січня 2025 р. Бобровицький районний суд Чернігівської області у складі головуючої судді - Булиги Н. О., за участі секретаря судових засідань - Романченко С. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Бобровицького районного суду Чернігівської області клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа - Бобровицький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання в Україні рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , звернулася до суду з клопотанням, у якому просить суд визнати в Україні рішення іноземного суду, а саме рішення Суду у справах сім`ї м. Тель Авів-Яффо від 10.07.2024 року, що ухвалене у справі про розірвання шлюбу 23570-07-24 ОСОБА_1 та інші, яким на підставі згоди подружжя розірвано шлюб між громадянкою України ОСОБА_1 та громадянином держави Ізраїль, ОСОБА_2 , який був зареєстрований Печерським районним у м. Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві, актовий запис №480 від 01.03.2017.

Клопотання обґрунтовано тим, що 01.03.2017 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено шлюб, який зареєстрований Печерським районним у м. Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м. Києві, актовий запис №480 від 01.03.2017.

Судом у справах сім`ї м.Тель Авів-Яффо від 10.07.2024 року у справі про розірвання шлюбу 23570-07-24 ОСОБА_1 та інші, ухвалено рішення, яким на підставі згоди подружжя та керуючись положеннями ч. 5 (г) закону «Про юрисдикцію з питань розірвання шлюбу» від 1969 року, розірвано шлюб між подружжям ОСОБА_1 та громадянином держави Ізраїль ОСОБА_2 .

Рішення Суду у справх сім`ї м. Тель Авів-Яффо від 10.07.2024 року у справі про розірвання шлюбу 23570-07-24 набуло чинності 10.07.2024 року, про що йдеться у самому рішенні.

Визнання рішення іноземного суду в Україні необхідно заявниці для отримання в органах реєстрації актів цивільного стану документального підтвердження того, що в Україні у неї немає зареєстрованого шлюбу.

Ухвалою Бобровицького районного суду Чернігівської області від 22 жовтня 2024 року постановлено повідомити заінтересовану особу про надходження клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню та запропонувати їй у місячний строк подати можливі заперечення проти цього клопотання.

20.11.2024 до суду надійшов лист від Бобровицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у якому, останній, не надаючи заперечень проти клопотання, зазначив, що не є належною стороною у справі, так як проставлення відмітки про розірвання шлюбу та внесення відповідних відомостей до Держреєстру повинно бути виконано за місцезнаходженням актового запису про шлюб.

Ухвалою Бобровицького районного суду Чернігівської області від 20 листопада 2024 року призначено судовий розгляд клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа - Бобровицький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання в Україні рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню.

Заявниця у судове засідання не з`явилася. До суду подала заяву, в якій просить розглядати клопотання без її участі, заявлені вимоги підтримує.

Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.

Згідно ч.3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи,судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Неявка без поважних причин у судове засідання заінтересованих осіб або їх представників, стосовно яких суду відомо про своєчасне вручення їм повістки про виклик до суду, не є перешкодою для розгляду клопотання, якщо будь-якою із заінтересованих осіб не було порушено питання про перенесення його розгляду (ч. 5 ст. 473 ЦПК України).

Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ст. 9 Конституції України, чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких видана Верховною Радою України, є частиною національного Законодавства України.

Відповідно до ст. 81 Закону України «Про міжнародне приватне право», в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних провадженнях у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили.

Згідно ч.2 ст.11 Закону України «Про міжнародне приватне право», якщо застосування права іноземної держави залежить від взаємності, вважається, що вона існує, оскільки не доведено інше.

Оскільки між Україною та Ізраїлем не укладено договору про правову допомогу та правові відносини в цивільних і кримінальних справах, то рішення суду Ізраїлю визнається в Україні за принципом взаємності.

Згідно ст. 471 ЦПК України, рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, визнається в Україні, якщо його визнання передбачено міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.

Порядок визнання в Україні іноземних судових рішень, що не підлягають примусовому виконанню, регулюються ЦПК України.

Відповідно до роз`яснень Верховного Суду України, даних у п. 17 Постанови Пленуму від 24.12.1999 № 12 «Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України», не потребують виконання рішення про: визнання прав; оголошення банкрутом; визнання недійсними певних актів; визнання, оспорення батьківства; позбавлення батьківських прав; розірвання шлюбу; встановлення фактів, шо мають юридичне значення: усиновлення: визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.

Відповідно до частини першої ст. 472 ЦПК України, клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, подається заінтересованою особою до суду в порядку, встановленому статтями 464-466 цього Кодексу для подання клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду, з урахуванням особливостей, визначних цією главою.

До клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, додаються такі документи: 1) засвідчена в установленому порядку копія рішення іноземного суду, про визнання якого порушується клопотання; 2) офіційний документ про те, що рішення іноземного суду набрало законної сили, якщо це не зазначено в самому рішенні; 3) засвідчений відповідно до законодавства переклад перелічених документів українською мовою або мовою, передбаченою міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

З матеріалів справи суд встановив, що Судом у сімейних справах м. Тель Авів-Яффо від 10.07.2024 року у справі про розірвання шлюбу 23570-07-24 ОСОБА_1 та інші, ухвалено рішення, яким розірвано шлюб між подружжям ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований у м. Києві 01.03.2017.

Дане судове рішення іноземного суду набрало законної сили, що підтверджується відповідною інформацією в рішенні суду та нотаріально засвідченому перекладі.

В Україні не ухвалювалось рішення у спорі між тими самим сторонами, з того самого предмету та з тих самих підстав, у провадженні судів України аналогічна справа не перебуває.

Визнання рішення іноземного суду в Україні необхідне заявниці для отримання у органах реєстрації актів цивільного стану документального підтвердження розірвання шлюбу між сторонами.

У відповідності до вимог ч. 6 ст. 473 ЦПК України, за наслідками розгляду клопотання, а також заперечення у разі його надходження, суд постановляє ухвалу про визнання в Україні рішення іноземного суду та залишення заперечення без задоволення або про відмову у задоволенні клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню.

Відповідно до п.1 розділу 3 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18.10.2000 № 52/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 24.12.2010 № 3307/5), державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться органами державної реєстрації актів цивільного стану у встановлених законом випадках.

Підстав, визначених Законом, для відмови у задоволенні клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, судом не встановлено.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку про задоволення клопотання ОСОБА_1 про визнання в Україні рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню.

Враховуючи та керуючись ст. ст. 260, 261, 353, 354, 471-473 ЦПК України, Законом України «Про міжнародне приватне право», суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа - Бобровицький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Ніжинському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання в Україні рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню - задовольнити.

Визнати в Україні рішення іноземного суду - Суду у сімейних справах м.Тель Авів-Яффо від 10.07.2024 року, що ухвалене у справі про розірвання шлюбу 23570-07-24 ОСОБА_1 та інші, яким на підставі згоди подружжя розірвано шлюб між громадянкою України, ОСОБА_1 , та громадянином Держави Ізраїль, ОСОБА_2 , який був зареєстрований Печерським районним у м. Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у м.Києві, актовий запис №480 від 01.03.2017 та видано свідоцтво про шлюб НОМЕР_1 .

Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.

Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

СудБобровицький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення07.01.2025
Оприлюднено09.01.2025
Номер документу124256583
СудочинствоЦивільне
КатегоріяВиконання судових доручень іноземних судів

Судовий реєстр по справі —729/1813/24

Ухвала від 07.01.2025

Цивільне

Бобровицький районний суд Чернігівської області

Булига Н. О.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Бобровицький районний суд Чернігівської області

Булига Н. О.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Бобровицький районний суд Чернігівської області

Булига Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні