Ухвала
від 07.01.2025 по справі 911/30/25
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"07" січня 2025 р. м. Київ Справа № 911/30/25

Суддя Господарського суду Київської області Смірнов Олександр Геннадійович, розглянувши заяву за вих. № б/н від 06.01.2025 Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬТФАТЕР КИЇВ» (03151, м. Київ, просп. Повтрофлотський, буд. 72 код ЄДРПОУ 25280118) про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАНЕТА АМЕТИСТ» (65062, Одеська обл., м. Одеса, Гагарінське плато, буд. 5 Б, код ЄДРПОУ 45429526) за Договором №5945 від 01.06.2024 в сумі 2092,50 грн. та судового збору в сумі 302,80 грн.

ВСТАНОВИВ

Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЬТФАТЕР КИЇВ» звернулось до Господарського суду Київської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАНЕТА АМЕТИСТ» суми заборгованості за Договором №5945 від 01.06.2024 в сумі 2092,50 грн. Крім того, заявник в поданій заяві просить видати судовий наказ, яким стягнути з боржника судовий збір в сумі 302,80 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 06.01.2025 вищевказану заяву про видачу судового наказу передано для розгляду судді Смірнову О.Г.

Згідно ст. 147 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи - підприємці. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.

У відповідності до ч.1 ст.150 ГПК України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником. До заяви про видачу судового наказу додається документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника (п.2 ч.3 ст.150 ГПК України).

Згідно з приписами ст. 60 ГПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Як встановлено судом, заява про видачу судового наказу від імені Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬТФАТЕР КИЇВ» подана Харабашем Дмитром Вадимовичем .

На підтвердження повноважень додано до заяви довіреність у порядку передоручення від 30.10.2024, складену у довільній формі від імені Бутька Миколи Васильовича (РНОКПП - НОМЕР_1 ), який уповноважує в порядку передоручення Харабаша Д.В. представляти інтереси Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬТФАТЕР КИЇВ» в судах України (в тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях).

Згідно з ч. 3 ст. 244 Цивільного кодексу України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.

У той же час відповідно до ч. 2 статті 245 Цивільного кодексу України довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню, крім випадків, встановлених частиною четвертою цієї статті.

Відповідно до частин 1, 3, 4 статті 58 Закону України "Про нотаріат" нотаріуси або посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, посвідчують довіреність, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність, видана в порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню після подання основної довіреності, в якій застережено право на передоручення, або після надання доказів того, що представник за основною довіреністю примушений до цього обставинами для охорони інтересів особи, яка видала довіреність. Довіреність, видана в порядку передоручення, не може містити в собі більший обсяг прав, ніж їх передано за основною довіреністю. Строк дії довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку основної довіреності, на підставі якої вона видана.

У довіреності, виданій у порядку передоручення, не допускається передавання повіреній особі права на передоручення.

Довіреність, видана в порядку передоручення, не може містити в собі більше прав, ніж їх передано за основною довіреністю.

Строк дії довіреності, виданої за передорученням, не може перевищувати строку дії основної довіреності, на підставі якої вона видана.

У довіреності, виданій у порядку передоручення, мають бути вказані дата і місце посвідчення основної довіреності, та реєстровий номер, найменування нотаріального округу, прізвище, ім`я та по батькові нотаріуса, який її посвідчив, прізвище, ім`я, по батькові і місце проживання особи, якій видана основна довіреність, і особи, якій вона передоручає свої повноваження.

Вказане питання регулюється нормами статті 58 Закону України «Про нотаріат» та положеннями пункту 5 глави 4 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22.02.2012 №296/5.

Представництво за довіреністю припиняється у разі закінчення строку довіреності. З припиненням представництва за довіреністю втрачає чинність передоручення (п.1 ч.1, ч.2 ст.248 ЦК України).

Разом з тим, з доданої до заяви про видачу судового наказу довіреності представника Харабаша Д.В. на представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬТФАТЕР КИЇВ» (довіреність від 30.10.2024, видана у порядку передоручення) неможливо встановити її відповідність вимогам чинного законодавства. Строк дії довіреності, виданої за передорученням, не може перевищувати строку дії основної довіреності, на підставі якої вона видана.

Також, у довіреності, виданій у порядку передоручення, мають бути вказані дата і місце посвідчення основної довіреності. Проте, такі відомості відсутні у тексті довіреності від 30.10.2024.

За таких обставин, суд дійшов висновку про невідповідність поданої заявником довіреності у порядку передоручення від 30.10.2024 як такої, що суперечить положенням Цивільного кодексу України та Закону України "Про нотаріат".

Будь-яких інших документів, які б підтверджували повноваження Харабаша Дмитра Вадимовича, як представника заявника, матеріали заяви не містять.

Згідно із ч. 2 ст. 154 ГПК України за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу

За таких обставин, суд відмовляє у видачі судового наказу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬТФАТЕР КИЇВ» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАНЕТА АМЕТИСТ» суми заборгованості за Договором №5945 від 01.06.2024 в сумі 2092,50 грн. та судового збору в сумі 302,80 грн. - на підставі п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України.

Частиною 1 ст. 153 ГПК України передбачено, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.

Приписами ч. 2 ст. 151 ГПК України визначено, що у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.

Керуючись ст.ст. 147, 150, п.п. 1, 8 ч. 1 ст. 152, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. У видачі судового наказу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЬТФАТЕР КИЇВ» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ПЛАНЕТА АМЕТИСТ» суми заборгованості за Договором №5945 від 01.06.2024 в сумі 2092,50 грн. та судового збору в сумі 302,80 грн. - відмовити.

2. Звернути увагу учасників судового процесу, що з судовим рішенням можливо ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень на офіційному веб-порталі в мережі Інтернет за веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.

Електронна адреса Господарського суду Київської області: inbox@ko.arbitr.gov.ua, телефон: (044) 235-95-51.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 07.01.2025 та може бути оскаржена в порядку та строк, встановлені ст. ст. 254-256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя О.Г. Смірнов

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення07.01.2025
Оприлюднено09.01.2025
Номер документу124264015
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —911/30/25

Ухвала від 07.01.2025

Господарське

Господарський суд Київської області

Смірнов О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні