ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
06.01.2025 Справа № 914/493/24
м. Львів
Господарський суд Львівської області у складі судді Щигельської О.І., розглянувши заяву представника Національної академії наук України
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №914/493/24
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ДДЛ", м. Львів
до відповідача: Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України, м. Львів
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Національної академії наук України, м. Київ
про визнання права оренди приміщення та зобов`язання вчинити дії, визнання недійсним та зміну п.5.1. договору оренди №240 від 03.09.2019, визнання права ТзОВ "ДДЛ" на відшкодування вартості ремонту та зарахування в рахунок орендної плати.
встановив:
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "ДДЛ" звернулося до Господарського суду Львівської області з позовною заявою до Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України в якій просить:
- визнати право ТзОВ "ДДЛ" на оренду приміщення будівлі на поверхах з першого по третій загальною площею 1528,4 кв. м по вул. Науковій, 5 в місті Львові та зобов`язати Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України підписати акт приймання-передачі приміщень будівлі на поверхах з першого по третій загальною площею 1528,4 кв. м.;
- визнати недійсним та змінити п.5.1. договору оренди №240 від 03 вересня 2019 р. укладеного між ТзОВ "ДДЛ" та Фізико-механічним інститутом ім. Г.В. Карпенка НАН України, а саме визнати недійсною частину п.5.1. Договору "...без подальшої компенсації вартості вкладень від Орендодавця та без врахування в рахунок орендної плати" та змінити частину п.5.1 Договору на такий: "Орендар зобов`язується провести капітальний ремонт об`єкта оренди обсягом вкладень на суму не менше, ніж 24 839 314 грн. 00 копійок, визначену кошторисною документацією за рахунок власних коштів Орендаря з можливістю зарахування вартості ремонту в рахунок орендної плати ";
- визнати право ТзОВ "ДДЛ" на відшкодування вартості ремонту в рахунок орендної плати у зв`язку з здійсненням невід`ємних поліпшень орендованого майна за Договором оренди №240 від 3.09.2019 р. та зарахувати таку вартість здійснених невід`ємних покращень в рахунок сплати орендної плати.
Рух справи відображено у відповідних ухвалах суду, зокрема ухвалою від 27.11.2024, а саме клопотання відповідача та Національної академії наук України про повернення до стадії підготовчого провадження задоволено, повернена до розгляду справа № 914/493/24 у підготовче провадження, клопотання відповідача та заяву Національної академії наук України про залучення третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача задоволено, залучено до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Національну академію наук України та підготовче засідання призначено на 08.01.2025.
06.01.2025 через систему «Електронний Суд» надійшла заява (вх.№237/25), в якій представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача просить забезпечити проведення підготовчого судового засідання 08.01.2025 та всіх наступних судових засідань у справі 914/493/24 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, в якому зазначено, що представляти інтереси Національної академії наук України можуть наступні уповноважені особи: Тертичний Юрій Іванович, Подлящук Оксана Петрівна т. НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), Тодорович Віра Петрівна ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ). Документи, що підтверджують повноваження наявні у матеріалах справи.
Розглянувши подану заяву, суд зазначає, що відповідно до ч.ч.1, 2, ст. 197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до п. 45 Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує: 1) відео- та звукозапис судових засідань, бронювання (резервування) залів судових засідань, можливість подання учасниками справи під час проведення судового засідання в режимі відеоконференції документів (у тому числі процесуальних документів, письмових та електронних доказів тощо); 2) можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Нормативно-правовими актами ДСА України затверджується робота з технічними засобами фіксування судового засідання під час здійснення судового засідання.
За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (п.46 Положення).
За наявності в суді технічної можливості учасник справи може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду за допомогою технічних засобів суду. Технічну можливість участі у відеоконференції, належну якість зображення та звуку, інформаційну безпеку тощо забезпечує такий суд (п. 47 Положення).
Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час) (п.50 Положення).
З урахуванням наведеного, суд, з`ясувавши технічну можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua у Господарському суді Львівської області, вважає за можливе заяву задовольнити.
Керуючись ст.ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Заяву представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №914/493/24 - задовольнити.
2. Проведення підготовчого засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку vkz.court.gov.ua.
3. Забезпечити участь представника Національної академії наук України - Подлящук Оксани Петрівни ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в підготовчому засіданні призначеному на 08.01.25 об 11:00 год. та всіх наступних судових засіданнях по справі № 914/493/24 в режимі відеоконференції відповідно до Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21.
4. Роз`яснити стороні, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
5. Попередити учасників справи, що відповідно до ч. 5 ст. 197 ГПК України, п. 46 розділу 3 Положення, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
6. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
7. Строки та порядок набрання ухвалою законної сили, її апеляційного оскарження встановлено ст.ст. 235, 254-257 ГПК України.
8. Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5015.
Суддя Щигельська О.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 09.01.2025 |
Номер документу | 124264077 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі оренди |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Щигельська О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні