ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкладення розгляду справи
07.01.2025 Справа № 917/1780/24
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ФУЛЛ ТЕРРА» (код ЄДРПОУ: 44765379, адреса місцезнаходження: м. Полтава, вул. Соборності, буд. 69/2, кв. 14)
про стягнення 3 563 120,00 грн.
Суддя Киричук О.А.
Представники сторін: згідно протоколу
Іноземне підприємство «Агро-Вільд Україна» звернулося до Господарського суду Полтавської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ФУЛЛ ТЕРРА» про стягнення 3 563 120,00 грн.збитків, завданих втратою 161,960 т ріпаку.
Ухвалою від 25.10.2024р. суд прийняв позовну заяву до розгляду і відкрив провадження у справі, постановив справу розглядати в порядку загального позовного провадження, призначити підготовче засідання у справі.
Ухвалою від 21.11.2024 р. господарський суд постановив закрити підготовче провадження у справі № 917/1780/24, призначити справу до судового розгляду по суті в засіданні суду на 07.01.2025.
03.01.25 від позивача надійшло клопотання про залучення ТОВ "Трас-Сервіс-1" третьої особою без самостійних вимог.
В обгрунтування клопотання позивач послався на те, що позивачу стало відомо від Відповідача, що кінцевим перевізником товару Позивача (ріпаку в кількості 161,96 т) був ТОВ "Транс-Сервіс-1", який забезпечив перевезення конкретно визначеними водіями на конкретно визначених авто.
Суд, розглянувши вищевказане клопотання позивача, дійшов до висновку про відмову в його задоволенні з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 42 ГПК України учасники справи мають право, зокрема, подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Статтею 177 ГПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
За приписами ч. 1 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Згідно з ч. 2 ст. 207 ГПК України суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
Згідно зі ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, в якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію.
Як зазначено вище, ухвалою від 21.11.2024 р. господарський суд постановив закрити підготовче провадження у справі № 917/1780/24, призначити справу до судового розгляду по суті в засіданні суду на 07.01.2025.
Разом з тим, клопотання про залучення ТОВ "Трас-Сервіс-1" третьої особою без самостійних вимог від представника позивача надійшло лише 03.01.25. Поважності причин, які завадили подати клопотання у строк визначений ГПК України, не наведено.
Стаття 118 ГПК України встановлює, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку. Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
З огляду на викладене, подане позивачем клопотання про залучення ТОВ "Трас-Сервіс-1" третьої особою без самостійних вимог залишається судом без розгляду.
06.01.25 від відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи та ознайомлення з матеріалами справи.
У судовому засіданні 07.01.25 представник позивача заявив клопотання про відкладення розгляду справи.
З метою забезпечення належних умов для повного, всебічного і об`єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи по суті на 28.01.2025 о 10:00.
Керуючись ст. ст. 202, 234, 235 ГПК України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити без розгляду клопотання позивача про залучення ТОВ "Трас-Сервіс-1" третьої особою без самостійних вимог.
2. Відкласти розгляд справи на 28.01.2025 10:00 зал № 27
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Полтавської області за адресою: м. Полтава, вул. Зигіна, 1, зал судових засідань № 27.
3. Копії ухвали надіслати учасникам справи в порядку, встановленому статтею 242 ГПК України.
4. Повідомити учасників справи про те, що вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: pl.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає (ст.ст. 235, 255 ГПК України).
Суддя Киричук О.А.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.01.2025 |
Оприлюднено | 09.01.2025 |
Номер документу | 124264255 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Киричук О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні