Справа № 352/3101/24
Провадження № 2/352/231/25
УХВАЛА
08 січня 2025 року м. Івано-Франківськ
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого судді Олійника М. Ю.
за участю:
секретаря судового засідання Кукули О. С.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В :
09 грудня 2024 року до суду надійшов позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Ухвалою від 10 грудня 2024 року суд відкрив провадження у справі і призначив підготовче судове засідання.
Сторони в підготовче судове засідання не з`явились, але від представника позивача надійшла заява про зміну предмету позову в частині вимог про встановлення факту родинних відносин і встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Відповідно до ч. 3 ст. 49 ЦПК України, до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
ЦПК України дійсно передбачає право позивача змінити предмет або підставу позову, але необхідно чітко розуміти поняття й ознаки цих правових явищ. При цьому, під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу. Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається.
Враховуючи, що представник позивач правомірно подав заяву про зміну предмету позову до закінчення підготовчого провадження, вимоги про встановлення факту родинних відносин і встановлення факту належності правовстановлюючого документу нерозривно пов`язані з позовними вимогами про визнання права власності в порядку спадкування за законом, суд дійшов висновку про необхідність прийняття до розгляду заяви про зміну предмету позову.
Керуючись ст. ст. 49, 50, 258, 279 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Прийняти до розгляду заяву ОСОБА_1 про зміну предмету позову в частині вимог про встановлення факту родинних відносин і встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
В подальшому розглядати справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин, встановлення факту належності правовстановлюючого документу і визнання права власності в порядку спадкування за законом, з урахуванням вказаних позовних вимог.
Роз`яснити відповідачу право на подання відзиву на уточнений позов, встановивши п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали, протягом якого він має право надіслати: суду - відзив на уточнену позовну заяву, який повинний відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Максим ОЛІЙНИК
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2025 |
Оприлюднено | 09.01.2025 |
Номер документу | 124266167 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
ОЛІЙНИК М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні