Ухвала
від 08.01.2025 по справі 685/729/23
ТЕОФІПОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 685/729/23

Провадження № 1-кп/685/9/25

УХВАЛА

08 січня 2025 року

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

в складі головуючої судді ОСОБА_2

за участі секретаря ОСОБА_3

у відкритому судовому засіданні у кримінальній справі про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364-1, ч.2 ст.366 КК України,

встановив:

у провадженні Теофіпольського районного суду перебуває кримінальна справа про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364-1, ч.2 ст.366 КК України. Розгляд справи призначено о 10 год 09 січня 2025 року. Від захисника обвинуваченого ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_4 надійшло клопотання про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, мотивоване тим, що він не може прибути у судове засідання до Теофіпольського районного суду, а також дію воєнного стану на території України. Просить провести судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Розглянувши клопотання, суд вважає, що воно підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 7 КПК України загальними засадами судочинства є, зокрема серед інших: верховенство права, законність, доступ до правосуддя, обов`язковість судових рішень, безпосередність дослідження показань, речей і документів, розумність строків.

Відповідно до частини 1 статті 8 КПК України принцип Верховенства права полягає ні в чому іншому, як у тому, що людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до статті 9 КПК України під час кримінального провадження суд зобов`язаний неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства. При цьому відповідно до частини 6 цієї статті у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, суд застосовує загальні засади кримінального провадження.

Відповідно до ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.

Згідно частин 1 та 2 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує, крім випадків здійснення дистанційного судового провадження в умовах воєнного стану.

При цьому КПК України не визначає, що приміщенням з якого здійснюється трансляція має бути лише приміщення суду.

Таким чином, трансляція під час відеоконференції відповідно до норм кримінального процесуального закону може здійснюватись з будь-якого місця за умови наявності відповідної технічної можливості.

Частини 4 - 6 статті 336 Кримінального Процесуального Кодексу України передбачають лише порядок встановлення особи учасника судового провадження, який бере участь у цьому провадженні дистанційно та ознайомлення його з його правами у процесі, але не заборону використовувати для забезпечення проведення відеоконференції будь-які приміщення та власні технічні засоби.

Таким чином, наведені норми процесуального права не виключають можливості участі особи у судовому засіданні дистанційно і з будь-якого іншого місця з використанням власних технічних засобів.

Окрім того, Європейська комісія з питань ефективного правосуддя (CEPEJ) у пункті 41 Керівництва щодо проведення судових проваджень у режимі відеоконференції від 30 червня 2021 року CEPEJ (2021)4REV4 рекомендує судам залежно від вимог національного законодавства забезпечувати можливість участі осіб у судових засіданнях в режимі відеоконференції із залів суду, місць позбавлення волі, приміщень юридичних фірм чи інших безпечних місць, перелік яких не є вичерпним.

Оскільки, у кримінальній справі призначено судове засідання о 10 год 00 хв 09 січня 2025 року у приміщенні Теофіпольського районного суду, який територіально віддалений від місця знаходження захисника ОСОБА_4 (м. Київ), що ускладнює його своєчасне прибуття в судове засідання, враховуючи дію воєнного стану в Україні, а також з метою забезпечення належної реалізації прав обвинуваченого на захист, суд вважає необхідним клопотання захисника задовольнити та проводити судове засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Виходячи з наведеного, керуючись ст.336 КПК України, районний суд,

постановив:

клопотання захисника ОСОБА_4 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції задовольнити.

Здійснювати дистанційне судове провадження з розгляду справи про обвинувачення ОСОБА_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364-1, ч.2 ст.366 КК України 09 січня 2025 року о 10 год 00 хв з участю захисника ОСОБА_4

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуюча

СудТеофіпольський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення08.01.2025
Оприлюднено09.01.2025
Номер документу124267572
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми

Судовий реєстр по справі —685/729/23

Ухвала від 09.01.2025

Кримінальне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Бурлак Г. І.

Ухвала від 08.01.2025

Кримінальне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Бурлак Г. І.

Ухвала від 21.11.2024

Кримінальне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Бурлак Г. І.

Ухвала від 29.10.2024

Кримінальне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Бурлак Г. І.

Ухвала від 04.10.2024

Кримінальне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Бурлак Г. І.

Ухвала від 22.03.2024

Кримінальне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Бурлак Г. І.

Ухвала від 22.01.2024

Кримінальне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Бурлак Г. І.

Ухвала від 18.01.2024

Кримінальне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Бурлак Г. І.

Ухвала від 18.10.2023

Кримінальне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Бурлак Г. І.

Ухвала від 18.10.2023

Кримінальне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Бурлак Г. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні