Справа № 545/5701/24
Провадження № 2/545/512/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.01.2025 суддя Полтавського районного суду Полтавської області Стрюк Л.І., розглянувши матеріали позовної заяви Спільного підприємства «Полтавська газонафтова компанія» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про встановлення сервітуту, -
В С Т А Н О В И Л А :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про встановлення сервітуту.
За загальним правилом підсудності, визначеному у ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ч.1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Як вбачається з матеріалів справи, нерухоме майно (земельна ділянка) з приводу якого виник спір розташована на території Нехворощанської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області.
До прийняття Верховною Радою України Постанови «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX с. Нехвороща належало до Новосанжарського району Полтавської області.
Отже, нерухоме майно знаходиться за межами територіальної юрисдикції Полтавського районного суду Полтавської області.
Відповідно до п. 3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX.
Згідно з роз`ясненнями Ради суддів України за вих. № 9рс-466/20, на теперішній час місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Зважаючи на те, що при подачі позову до суду порушені правила підсудності, суд приходить до висновку про передачу матеріалів позовної заяви Спільного підприємства«Полтавська газонафтовакомпанія» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 провстановлення сервітуту за територіальною підсудністю до Новосанжарського районного суду Полтавської області.
На підставі викладеного, керуючись ст.31 ЦПК України,
у х в а л и л а :
Матеріали позовноїзаяви Спільногопідприємства «Полтавськагазонафтова компанія»до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 провстановлення сервітуту - передати на розгляд за підсудністю до Новосанжарського районного суду Полтавської області.
Спір про підсудність справи між судами не допускається.
Копію ухвали направити позивачу для відома.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 15 днів з дня проголошення ухвали.
Суддя: Л. І. Стрюк
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2025 |
Оприлюднено | 09.01.2025 |
Номер документу | 124269284 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Стрюк Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні