Справа № 523/21331/24
Провадження №2/523/326/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" січня 2025 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м.Одеси Дяченко В.Г., розглянувши матеріали цивільної справи запозовом ОСОБА_1 доОдеської обласноїМСЕК про встановленняфактів,що маютьюридичне значення та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Суворовського районного суду м. Одеси звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Одеської обласної МСЕК, в якій просив:
-Встановити факт, який має юридичне значення і який повністю відповідає реальним подіям, а саме : ПРИЧИНА ІНВАЛІДНОСТІ по захворюванню має місце у зв`язку з виконанням загальному інтернаціонального обов`язку в ході бойових дій".
-Зобов`язати відповідача внести у Довідку Серії 12 ААД, в графу ПРИЧИНА ІНВАЛІДНОСТІ" дописку такого змісту: "...У зв`язку з виконанням інтернаціонального обов`язку в ході бойових дій".
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя приходить до висновку, що позовні вимоги не можуть бути прийняті до розгляду у порядку цивільного судочинства, виходячи з наступного.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства (ч. 1 ст. 19 ЦПК України).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" громадянин має право в судовому порядку оскаржувати рішення органів медико-соціальної експертизи про визнання чи невизнання його особою з інвалідністю. Відповідачем у даній справі буде відповідна МСЕК.
Рішення МСЕК спрямовані на забезпечення реалізації державної політики у сфері реабілітації осіб з інвалідністю, створення правових, економічних, політичних, соціально-побутових і соціально-психологічних умов для задоволення їхніх потреб у відновленні здоров`я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності, а тому вони мають публічний характер та підлягають оскарженню в порядку адміністративного судочинства (абзац восьмий пункту 15 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20 травня 2013 року № 8 "Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів").
Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача (частина перша статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАСУ).
Отже, спір, який виник між сторонами віднесено до юрисдикції адміністративного суду, і такий спір підлягає розгляду в порядку, передбаченому КАС України.
Таким чином подана позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно ч. 2 ст. 186 ЦПК України, про відмову у відкритті провадження у справі постановляється ухвала. До ухвали про відмову у відкритті провадження у справі, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали. Копія позовної заяви залишається в суді (ч. 3 ст. 186 ЦПК України).
Враховуючи наведене суд приходить до висновку, що у відкритті провадження у даній справі слід відмовити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК Українита роз`яснити заявнику право звернення до адміністративного суду із зазначеною позовною заявою.
Керуючись ст. 186 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Одеської обласної МСЕК про встановлення фактів, що мають юридичне значення та зобов`язання вчинити певні дії.
Роз`яснити позивачу, що заявлений позов підлягає розгляду в порядку адмінстративного судочинства.
Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачу.
Апеляційну скаргуна ухвалуможе бутиподано протягомп`ятнадцятиднів здня їїпроголошення до Одеського апеляційного суду. Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення особі відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 09.01.2025 |
Номер документу | 124270391 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Дяченко В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні