ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
08.01.2025 Справа № 905/10/25
Господарський суд Донецької області у складі судді Огороднік Д.М., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельна компанія «Будівельна Група Відновлення» (код ЄДРПОУ 45350240, вул. Соборна, буд.10 Б, прим.110, с.Петропавлівська Борщагівка, Бучанський р-н, Київська обл., 08130)
до Комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня Новогродівської міської ради» (код ЄДРПОУ 22039058, вул.Водоп`янова, 22, м.Новогродівка, Донецька обл., 85483)
простягнення заборгованості у розмірі 252048,00 грн.
Без повідомлення (виклику) учасників справи
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Донецької області передано позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельна компанія «Будівельна Група Відновлення» до Комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня Новогродівської міської ради» про стягнення заборгованості зі сплати за договором №73 від 02.05.2024 у розмірі 252048,00 грн та понесених судових витрат.
Позов обґрунтований тим, що між позивачем та відповідачем підписано договір №73 від 02.05.2024. Відповідачем не виконано зобов`язань за договором щодо повної оплати виконаних робіт, у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість, яку позивач просить стягнути в судовому порядку.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Основні вимоги, що пред`являються до форми та змісту позовної заяви, а також вимоги щодо надання разом з нею певних доказів, визначені статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Згідно з ч.6. ст.6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
З вищевикладеного вбачається, що Господарським процесуальним кодексом України покладено обов`язок зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), зокрема, як на адвоката так і на юридичну особу.
З поданої позовної заяви вбачається, що останню підписано представником позивача адвокатом Сидоркіною Катериною Павлівною, що діє на підставі Ордера на надання правничої (правової) допомоги АІ №1781332 від 28.12.2024, який виданий Товариством з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельна компанія «Будівельна Група Відновлення» на підставі договору про надання правової допомоги №11/10/24 від 11.10.2024.
Судом встановлено, що адвокатом Сидоркіною Катериною Павлівною зареєстровано електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі. Проте, згідно бази даних Автоматизованої системи «Діловодства спеціалізованого суду» електронний кабінет Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельна компанія «Будівельна Група Відновлення» в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, не зареєстрований.
За таких обставин, Товариству з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельна компанія «Будівельна Група Відновлення» необхідно зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку відповідно до вимог ст.6 Господарського процесуального кодексу України.
Окрім цього, приписами п. 8 ч. 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Відповідно до ч.2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Приписами частин 2 та 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
З огляду на те, що позивачем заявлено клопотання про розгляд справи у спрощеному позовному провадженні, то суд вважає за необхідне запропонувати позивачу надати усі належні та допустимі докази на підтвердження позовних вимог.
Враховуючи викладене, Товариству з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельна компанія «Будівельна Група Відновлення» необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме: зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.
Відповідно до приписів частин 3 та 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельна компанія «Будівельна Група Відновлення» до Комунального некомерційного підприємства «Центральна міська лікарня Новогродівської міської ради» про стягнення заборгованості зі сплати за договором №73 від 02.05.2024 у розмірі 252048,00 грн
2. Товариству з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельна компанія «Будівельна Група Відновлення» усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки протягом п`яти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3.Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «Проектно-будівельна компанія «Будівельна Група Відновлення» про те, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику відповідно до п.п.4,5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4.Ухвала набирає чинності з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.М. Огороднік
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2025 |
Оприлюднено | 09.01.2025 |
Номер документу | 124273090 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі підряду, з них |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Огороднік Діна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні