2/130/531/2025
У Х В А Л А
03.01.2025 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Грушковська Л.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Жмеринської міської ради Вінницької області, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАС Агро-Захід» про встановлення факту спільного проживання та визнання права власності,
в с т а н о в и л а:
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Путілін Є.В. звернувся до Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області із даною позовною заявою, в якій просив встановити факт спільного проживання спільного ОСОБА_1 разом з ОСОБА_2 на момент його смерті; визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку, площею 2,3048 га, кадастровий номер 0521083400:05:004:00138, розташовану на території Куриловецької сільської ради після смерті ОСОБА_2 в порядку спадкування за законом; визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,3048 га, кадастровий номер 0521083400:05:002:0147, розташовану на території Куриловецької сільської ради після смерті ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом; судові витрати залишити за позивачем.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї документами, суддя приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення виявлених недоліків з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Представником позивача в позовній заяві не зазначено, чому заявлено позовну вимогу про визнання права власності на земельні ділянки та не заначено доказів, на підтвердження неможливості при встановленні факту постійного спільного проживання в окремому провадженні оформити право власності на земельні ділянки в позасудовому нотаріальному порядку .
Також в позовні заяві позивачем не зазначено який саме спір про право існує, та чому вимоги окремого провадження об`єднані з вимогами позовного провадження про визнання права власності.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких-не допустити судовий процес у безладний рух. Право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
У зв`язку з наведеним, вимога суду про усунення недоліків позову не є порушенням права на справедливий судовий захист.
Крім того, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правам та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із наданням строку позивачу для усунення зазначених в ухвалі недоліків, оскільки позовна заява не відповідає вимогам процесуального закону.
На підставі викладеного, керуючись ст. 175, 177, 185, 311, 312 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и л а :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Жмеринської міської ради Вінницької області, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАС Агро-Захід» про встановлення факту спільного проживання та визнання права власності - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
У разі не виконання ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2025 |
Оприлюднено | 09.01.2025 |
Номер документу | 124275232 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Грушковська Л. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні