Справа № 595/15/25
Провадження № 2/595/113/2025
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
"08" січня 2025 р. місто Бучач
Суддя Бучацького районного суду Тернопільської області Тхорик І.І. ознайомившись із матеріалами цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 , жителя с. Соколів Чортківського району Тернопільської області, до Золотопотіцької селищної ради Чортківського району Тернопільської області, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 ,в інтересахякого дієпредставник адвокат КовалівськийБ.В.,звернувся всуд ізпозовом до Золотопотіцької селищної ради Чортківського району Тернопільської області, в якому просить встановити йому, ОСОБА_1 , додатковий строк тривалістю три місяці, з дня набрання рішенням законної сили, для подання до нотаріуса заяви про прийняття спадщини за заповітом, на майно, що належало ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Соколів Чортківського району Тернопільської області. Позовні вимоги мотивує тим, що його матір, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , склала заповіт посвідчений державним нотаріусом Бучацької державної нотаріальної контори Одіжинською Л.Б., зареєстрований в реєстрі за № 2660, згідно якого, усе своє майно заповіла йому, ОСОБА_1 . Згідно даного заповіту він є єдиним спадкоємцем, спадкоємці, які б прийняли спадщину відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України, відсутні. Разом з тим вказує, що про наявність вищевказаного заповіту йому не було відомо, про існування такого він дізнався лише в березні місяці 2023 року, коли вирішили впорядкувати речі, що залишилися після смерті ОСОБА_1 . Після чого він звернувся до приватного нотаріуса з метою отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом, однак йому було відмовлено у зв`язку із пропущенням шестимісячного строку для прийняття спадщини. Вважає, що його необізнаність про наявність заповіту є поважною причиною пропуску строку для прийняття спадщини. За наведених обставин просить позовні вимоги задовольнити.
Позовну заяву подано у відповідності до вимог ст.175, 177 ЦПК України.
Представлені матеріали слід визнати достатніми для відкриття провадження у справі.
Справа підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства та підсудна Бучацькому районному суду Тернопільської області.
У відповідності до ч.1ст.187 ЦПК України підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження немає.
Згідно абз. 2 ч.4 ст.19, п.4 ч.2 ст.187, ч.4 ст.274 ЦПК Українисправа буде розглядатися в порядку загального позовного провадження.
Керуючись абз. 2 ч.4 ст.19, ст.178, ст.187, ст.189, ст.190, ч.4 ст.274 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 , жителя с. Соколів Чортківського району Тернопільської області, до Золотопотіцької селищної ради Чортківського району Тернопільської області, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Призначити справудо розглядуу підготовчомусудовому засіданні,яке відбудетьсяв Бучацькомурайонному судів м.Бучач вул. Міцкевича,11,Чортківського районуТернопільської області, "05" лютого 2025 р. о 10:30 год.
Ухвалу про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, а відповідачу також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Відповідачу у справі пропонується протягом п`ятнадцятиднів з дня одержання копії цієї ухвали надіслати:
-суду відзив на позовну заяву та докази, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу;
-позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів.
Позивачу після отримання відзиву пропонується протягом п`яти днів подати (надіслати) суду та відповідачу відповідь на відзив, а відповідачу після отримання відповіді в строк п`яти днів подати (надіслати) суду та позивачу заперечення.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за веб-адресою сторінки: https://bc.te.court.gov.ua/sud1903.
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: І. І. Тхорик
Суд | Бучацький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2025 |
Оприлюднено | 10.01.2025 |
Номер документу | 124281497 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Бучацький районний суд Тернопільської області
Тхорик І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні