Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07 січня 2025 року Справа № 520/35588/24
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Садова М.І., розглянувши адміністративний позов головного управління ДПС у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОТЕХНІК СТАРТ» про стягнення податкового боргу,
у с т а н о в и в :
позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, у якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОТЕХНІК СТАРТ» (ЄДРПОУ 45101451) до бюджету кошти в розмірі 1489558,61 грн., які знаходяться на рахунках в банках та інших фінансових установах, обслуговуючих такого платника податків.
Вважаю, що цей адміністративний позов необхідно залишити без руху, виходячи з наступних мотивів.
Відповідно до ч. 2 ст. 26 КАС України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Встановлені процесуальним кодексом вимоги щодо змісту та форми позовної заяви обов`язкові до виконання усіма учасниками процесу та їх дотримання перевіряється судом.
Аналогічний висновок зробив Верховний Суд у постанові від 25.06.2020 у справі №0240/2226/18-а.
Позивачем у позовній заяві зазначено відомості про відповідача, зокрема код юридичної особи, який вказано в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) та місцезнаходження такого товариства. Доказів, що такий код ЄДРПОУ дійсно належить відповідачу та місцезнаходження юридичної особи вказана вірно, не надано. Відсутність такий відомостей унеможливлює суд вирішити питання територіальної юрисдикції даної справи.
Із матеріалів спрви установлено, що позивач вказує місцезнаходження відповідача- місто Харків, вул. Різдвяна,29-А. У податковій декларації планика податків єдиного податку третьої групи ТОВ "Автотехнік старт" від 29.01.2024 вказано податкову адресу платника податку - Київська область, Обухівський район, місто Васильків, вулиця Соборна, будинок № 95.
Окрім цього, вважаю за необхідне відмітити, що суд позбавлений можливості самостійно перевірити відповідну інформацію через електронний кабінет судді у Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, у зв`язку із тим, що відповідна інформація з 19.12.2024 недоступна з кабінету судді.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати відомості про код ЄДРПОУ та місцезнаходження юридичної особи, які відповідають даним, що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Згідно з ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вище, приходжу висновку, що оскільки адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 160 КАС України, а відтак такий необхідно залишити без руху терміном на п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, з метою усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
п о с т а н о в и в:
адміністративний позов головного управління ДПС у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю «АВТОТЕХНІК СТАРТ» про стягнення податкового боргу - залишити без руху.
Надати позивачу строк протягом п`яти днів з вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заява буде вважатись не поданою та повертається заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М. І. Садова
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.01.2025 |
Оприлюднено | 10.01.2025 |
Номер документу | 124284963 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Садова М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні