ЄУН 932/27/25
Провадження № 2/932/25/25
У Х В А Л А
про залишення без руху
07 січня 2025 року суддя Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Рибкін О.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Мирноградської міської військової адміністрації, третя особа ОСОБА_2 , про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
До Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Мирноградської міської військової адміністрації, третя особа ОСОБА_2 , про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява, зокрема, повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи.
Подана позовна заява не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України, а саме в позовній заяві: не вказано відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача та у третьої особи.
Відповідно до абз.2 ч.1 ст.177 ЦПК України у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Відповідно до абз.1-2 ч.7 ст.43 ЦПК України, у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Відповідно до ч.6 ст.14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Таким чином відповідач мав зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі і позивач на виконання вимог ст.43, 177 ЦПК України була зобов`язана надіслати до електронного кабінету відповідача, а у разі відсутності у відповідача електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність у відповідача справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення, копії позовної заяви та документів, що додаються до неї.
Позивачем не надано суду доказів направлення нею до електронного кабінету відповідача чи у паперовій формі листом з описом вкладення копії позовної заяви з додатками.
Позивач надала суду підтвердження направлення нею на електронну пошту відповідача, яка зазначена нею у позовній заяві, копії позовної заяви з додатками, але це не є виконанням вимог ст.43, 177 ЦПК України, оскільки сама по собі електронна пошта не є електронним кабінетом в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Тому позивачу необхідно надати строк для виправлення указаних недоліків, а саме позивачу необхідно зазначити в позовній заяві відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача та у третьої особи; надати суду докази направлення позивачем копії позовної заяви з додатками відповідачу, а також третій особі при наявності у третьої особи електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, шляхом надсилання до електронного кабінету учасника справи або у паперовій формі листом з описом вкладення.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Мирноградської міської військової адміністрації, третя особа ОСОБА_2 , про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини залишити без руху, надавши позивачу строк в десять днів з дня отримання копії ухвали для виправлення указаних недоліків.
Інакше позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Рибкін
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 07.01.2025 |
Оприлюднено | 10.01.2025 |
Номер документу | 124288482 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Рибкін О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні