СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-о/759/39/25
ун. № 759/13976/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 січня 2025 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді П`ятничук І.В.,
при секретарі Кульбовської В.В.,
розглянувши питання про витребування доказів у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, Святошинський психоневрологічний інтернат про визнання фізичної особи недієздатною,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 05.07.2024 року звернулась до Святошинського районного суду м. Києва з заявою про визнання недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який доводиться їй донькою, посилаючись на те, що остання є хворою людиною, не може розуміти значення своїх дій та керувати ними, а тому потребує постійного догляду та встановлення над ОСОБА_2 опіки.
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 23.09.2024 року по даній справі було призначено судово-психіатричну експертизу, проведення якої доручити Державній установі «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
08.11.2024 року на адресу суду заступником генерального директора з судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» було подано клопотання про надання додаткових матеріалів для проведення експертизи, а саме медичної документації (амбулаторної та стаціонарної медичної картки) на ім`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з Київського міського психоневрологічного диспансеру № 4.
23.12.2024 року на адресу суду КНП «Клінічний заклад з надання психіатричної допомоги «Психіатрія» до суду було подано лист, відповідно до якого Київський міський психоневрологічний диспансер № 4 було реорганізовано в КНП «Клінічний заклад з надання психіатричної допомоги «Психіатрія» на підставі Рішення Київської міської ради від 08.04.2021 року № 567/608.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 ЦПК України, предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 та ч.3 ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Згідно частини 2 статті 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідчені копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 116 ЦПК України, способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Беручи до уваги предмет спору, заявлені позовні вимоги та наявні у матеріалах справи докази, а також враховуючи, що обставини цивільних справ з`ясовуються судом на засадах змагальності, суд вважає, що зазначені докази мають суттєве значення для об`єктивного та всебічного вирішення справи, а тому підлягають витребуванню.
Керуючись ст. ст. 81, 83, 84, 116 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Витребувати з КНП «Клінічний заклад з надання психіатричної допомоги «Психіатрія» ( 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 103) оригінали медичної документації (амбулаторні та стаціонарні медичні картки) на ім`я хворої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Витребувану судом інформацію необхідно надіслати на адресу Святошинського районного суду м. Києва (м. Київ вул. Якуба Коласа 27-А) протягом 10 днів з моменту отримання даної ухвали.
У випадку неможливості подати докази, які вимагає суд, взагалі або у встановлений судом строк необхідно повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити, що у разі не виконання ухвали суду без поважних причин до особи, якої безпідставно не виконано ухвалу суду будуть застосовані заходи процесуального примусу.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: І.В. П`ятничук
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 10.01.2025 |
Номер документу | 124295253 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
П`ятничук І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні