САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІВЦІ
Справа № 726/3452/24
Провадження №1-кс/726/7/25
Категорія
УХВАЛА
08.01.2025 м.м. Чернівці
Слідчий суддя Садгірського районного суду м. Чернівці ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання керівника відділу детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні за №12024260000000013 від 05.01.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 204 КК України,-
ВСТАНОВИВ :
До слідчого судді звернувся детектив з клопотанням, яке погоджено із прокурором відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_5 , щодо тимчасового доступу до речей та документів.
В клопотанні посилається на те, що працівники товариств та приватних підприємств ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та інші на даний час не встановлені особи, на території Чернівецької області здійснюють оптову та роздрібну реалізацію пального на АЗС, шляхом обману та зловживання довірою громадян, реалізовують у власних мережах АЗС пальне нижчої якості, видаючи його за оригінальну продукцію що відповідає ДСТУ, в наслідок чого заволодівають грошовими коштами громадян у великих розмірах.
Крім того, встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в тому числі ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , вступивши у попередню злочинну змову зі службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ряду інших суб`єктів господарювання, з метою отримання незаконного прибутку, організували та проводять діяльність пов`язану зі зберіганням, транспортуванням та збутом незаконно виготовленого (фальсифікованого) пального, яке під виглядом бензину марки А-95 реалізовується на автозапровочних станціях Чернівецької, Івано-Франківської та Хмельницької областей. Відповідно до висновків ІНФОРМАЦІЯ_5 надані на експертизу рідини є світлими нафтопродуктами, які за густиною можливо віднести до бензину та за фракційним складом не відповідають ДСТУ 7687:2015 «Бензини автомобільні євро. Технічні умови». Таким чином, службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » вчинене незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовленого пального.
Поряд з цим, 23.12.2024 року до Чернівецької обласної прокуратури від начальника ІНФОРМАЦІЯ_6 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ОСОБА_9 надійшла заява про вчинення кримінального правопорушення, на підставі якої Чернівецькою обласною прокуратурою 24.12.2024 року було внесено відомості до ЄРДР №42024260000000199 за ч. 3 ст. 190 КК України.
Відповідно до внесених відомостей встановлено, що згідно заяви службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_1 ) не виконали умови договору про закупівлю №10 від 18.03.2024, а саме не забезпечили в повному обсязі передачу сільській раді пального на суму 289 340 грн. на АЗС « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( АДРЕСА_2 ), чим вчинили шахрайство в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди.
Під час здійснення досудового розслідування встановлено, що між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в особі директора ОСОБА_10 та ІНФОРМАЦІЯ_6 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в особі начальника ОСОБА_9 був укладений Договір про закупівлю №10 від 18.03.2024.
Згідно умов вищевказаного договору, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » зобов`язувалась передати у власність ІНФОРМАЦІЯ_6 , дизельне паливо (у талонах), ДК 021:2015 код 09130000-9 Нафта і дистиляти, характеристики якого, кількість та вартість, а також строки поставки визначались сторонами в договорі, а замовник зобов`язувався прийняти товар та оплатити на умовах, які вказані в даному договорі №10. Кількість прийнятого та сплаченого товару за Договором №10 становить 12500 літрів на суму 575 000,00 грн. з ПДВ.
Відповідно до вищевказаної заяви ІНФОРМАЦІЯ_6 свої зобов`язання стосовно оплати товару в повному обсязі виконав, перерахувавши кошти в сумі 575 000,00 грн. на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », однак отримати товар в повному обсязі не зміг. Упродовж певного періоду, замовник зміг отримати товар в кількості 6 210 літрів, а решта товару 6 290 літрів залишилось на зберіганні у постачальника.
У відповідності до витягів з АІС «Податковий Блок» у платника податків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відкрито розрахункові рахунки у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (МФО НОМЕР_3 ) - НОМЕР_4 .
Враховуючи необхідність проведення всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин вчинення злочину та з метою підтвердження чи спростування причетності осіб до вчинення цього злочину, встановлення можливих спільників, просить суд постановити ухвалу, якою надати дозвіл на розкриття банківської таємниці та тимчасовий доступ до речей та документів в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » з можливістю вилучити копії документів, що містять банківську таємницю.
Також слідчий просить розглянути подане клопотання про надання тимчасового доступу до документів без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Враховуючи підстави і мотиви клопотання, слідчий суддя вважає за необхідне розглядати клопотання про надання тимчасового доступу до документів в порядку частини 2 ст.163 КПК України без виклику представників особи, у володінні якої знаходяться такі документи, оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, тимчасовий доступ до яких має намір отримати орган досудового розслідування.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя доходить висновку про необхідність задоволення клопотання враховуючи таке.
Відповідно до ч.1,2 ст. 131 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заході забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно з ч.1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Статтею 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Вирішуючи питання про надання тимчасового доступу, слідчий суддя враховує, що стороною обвинувачення надано достатній обсяг доказів на підтвердження викладеного у клопотанні, існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що доводить існування підстав для застосування обраного заходу забезпечення кримінального провадження.
Встановлено, що інформація, стосовно якої слідством порушується питання про надання тимчасового доступу, перебуває у володінні та розпорядженні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
Відповідно до ст.ст. 60, 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» від 07.12.2000 р., №2121-ІІІ (із змінами та доповненнями), банківська таємниця це інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку.
Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками для органів Державної фіскальної служби на підставі п. 1 (з дозволу власника цієї інформації) та 2 (за рішенням суду) частини першої ст. 62 зазначеного вище Закону.
На переконання слідчого судді, потреби досудового розслідування в даному випадку, виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи юридичної особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, оскільки із отриманих слідством документів та інформації, можуть бути встановлені суттєві обставини, що мають значення для кримінального провадження.
У свою чергу, встановлення тих чи інших обставин кримінального провадження без застосування такого заходу забезпечення, унеможливить доведення обставин, які передбачається довести за допомогою цих документів та/чи інформації у інакший спосіб, що обґрунтовує необхідність його застосування, враховуючи потреби досудового розслідування. Крім того, суд вважає за необхідне надати дозвіл на вилучення необхідної інформації на паперовому або електронному носії, враховуючи при цьому, що здобуті, на підставі даної ухвали докази, можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, що забезпечить виконання його завдань та мети, зокрема швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду.
Відтак, враховуючи положення ст.ст. 160, 163, 131 КПК України, слідчий суддя доходить висновку, що заявлене клопотання є обґрунтованим, відповідає встановленим вимогам щодо форми, змісту та суті, а захід забезпечення, який просить застосувати слідство, в даному випадку відповідає критеріям законності, переслідує легітимну мету, є виправданим, доречним, достатнім, пропорційним у демократичному суспільстві, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 131-132, 160, 163-165, 166, 309, 532 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ :
Клопотання керівника відділу детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати детективам групи слідчих Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_3 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 дозвіл на розкриття банківської таємниці та тимчасовий доступ до речей і документів в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (МФО НОМЕР_3 ) м. Чернівці, з можливістю вилучити документи, що містять банківську таємницю, а саме:
- в електронному вигляді скановані копії особової (юридичної) справи та документів, що стосуються відкриття та обслуговування рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) - НОМЕР_4 ;
- щосекундних роздруківок руху коштів, за період з 01.01.2024 по теперішній час, із зазначенням дати та часу проведення операцій, з розшифровками призначення платежів та із зазначенням контрагентів (їх кодів, та банківських рахунків) по розрахунковому рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) - НОМЕР_4 .
Строк дії ухвали встановити на строк 30 діб з дня її постановлення.
Роз`яснити особі у володінні якої знаходяться вказані документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.
Ухвала слідчого судді щодо надання тимчасового доступу до документів набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Садгірський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2025 |
Оприлюднено | 10.01.2025 |
Номер документу | 124298857 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Садгірський районний суд м. Чернівців
Проскурняк І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні