ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
01 липня 2010 року 10:42 справа № 2а-7085/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Клименчук Н.М., при секретарі Сергієнко-Колодій В.В., розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Прокуратури Солом‘янського району міста Києва в інтересах держави в особі Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до
товариства з обмеженою відповідальністю «Партнер-Буд»
про
стягнення заборгованості
за участю представників сторін:
від прокуратури: Джурик О.М.,
від позивача: Колеснікова М.І.,
від відповідача: Анатієнко Ю.І.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 1 липня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
В С Т А Н О В И В:
Прокуратура Солом‘янського району міста Києва в інтересах держави в особі Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до товариства з обмеженою відповідальністю «Партнер-Буд»про стягнення коштів у зв`язку з застосуванням адміністративно-господарської санкції, яка виникла за невиконання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2009 році.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що в порушення статті 19 Закону України від 21 березня 1991 року № 875-XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»із змінами та доповненнями, Відповідачем не надано робочого місця для працевлаштування інваліда у 2009 році. За невиконання нормативу по створенню робочих місць та працевлаштуванню інвалідів позивач просить суд стягнути з відповідача кошти у зв`язку із застосуванням адміністративно-господарських санкцій у розмірі 23962 грн. 50 коп., а також пені у розмірі 28 грн. 76 коп., нарахованої на підставі п. 3.7 Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого наказом Міністерством праці та соціальної політики України від 15 травня 2007 року № 233.
Представником відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнано у повному обсязі.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Партнер-Буд»подало до Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів «Звіт про зайнятість та працевлаштування інваліді за 2009 рік»–по формі 10-ПІ (поштова-річна), затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 лютого 2007 року № 42.
Відповідач у Звіті про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009 рік вказав, що середньооблікова чисельність працівників облікового складу підприємства у 2009 році становила 8 осіб, відповідно до 4-х відсоткового нормативу підприємство повинно було працевлаштувати одного інваліда, проте працевлаштував жодного інваліда не працевлаштував.
Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ із змінами та доповненнями (далі –Закон № 875), Порядком сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70 та Положенням про Фонд України соціальної захисту інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2002 року № 1434.
Відповідно до положень частини 2 статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік –у кількості одного робочого місця.
Керівники підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання у разі незабезпечення зазначених нормативів несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
Штатна чисельність працівників відповідача у 2009 році становила 8 осіб, відповідач мав влаштувати на роботу 1 інваліда, проте жодного інваліда не було працевлаштовано, а отже, зазначеного нормативу щодо забезпечення працевлаштування інваліда відповідачем за 2009 рік не виконано.
Статтею 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»передбачено, що підприємства (об’єднання), установи і організації не залежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою статті 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об’єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Статтею 4 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»встановлено, що держава створює правові, економічні, політичні, соціально-побутові та соціально-психологічні умови для задоволення потреб інвалідів у відновленні здоров’я, матеріального забезпечення, посильній трудовій та громадській діяльності.
Враховуючи наведене, а також те, що відповідачем визнано наявність заборгованості перед позивачем, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів за 2009 рік в розмірі 23 962 грн. 50 коп. підлягають задоволенню.
Крім того, позивач просить суд стягнути з відповідача пеню за 2009 рік у зв`язку з невиконанням нормативу щодо працевлаштування інвалідів в розмірі 28 грн. 76 коп.
Відповідно до пункту 3.4 Порядку нарахування пені та її сплати, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15 травня 2007 року № 233, нарахування пені як роботодавцем, так і органом контролю здійснюється наступного дня граничного строку сплати адміністративно-господарських санкцій по день сплати включно, тобто з 16 квітня наступного за роком, у якому відбулося порушення нормативу.
Зважаючи на вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення з відповідача пені за невиконання нормативу щодо працевлаштування інвалідів в розмірі 28 грн. 76 коп. підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 69, 70, 71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Партнер-Буд»(03151, місто Київ, вул. Волинська, 48/50, код ЄДРПОУ 32656846) на користь Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (р/р 31219230700001 ГУ ДКУ у місті Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 24262621) кошти у зв`язку з застосуванням адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів за 2009 рік в розмірі 23 962 (двадцять три тисячі дев‘ятсот шістдесят дві) грн. 50 коп. та пеню в розмірі 28 (двадцять вісім) грн. 76 коп.
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Клименчук
Постанова складена в повному обсязі та підписана 5 липня 2010 року.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2010 |
Оприлюднено | 26.11.2010 |
Номер документу | 12430041 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Клименчук Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні