ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"09" січня 2025 р. м. Житомир Справа № 906/1318/24
Господарський суд Житомирської області у складі судді Кравець С.Г.,
розглянувши матеріали позовної заяви
Військової частини НОМЕР_1
до Приватного акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна"
про визнання недійсним договору та стягнення 52 430,20грн,
ВСТАНОВИВ:
Військова частина НОМЕР_1 звернулася до Господарського суду Житомирської області з позовом до Приватного акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" в якому просить:
- визнати недійсним Договір №9-22 від 26.01.2022, який укладений між Військовою частиною НОМЕР_1 та Приватним акціонерним товариством "Житомирський завод хімічного волокна" як такий, що суперечить інтересам держави і суспільства;
- стягнути з Приватного акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" на користь держави в особі Військової частини НОМЕР_1 , грошові кошти в сумі 52 430,20грн, сплачені за Договором № 9-22 від 26.01.2022.
Ухвалою господарського суду від 25.12.2024 позовну заяву Військової частини НОМЕР_1 №10/11344-24-вих від 12.11.2024 залишено без руху на підставі ст.162, 174, 234 ГПК України.
06.01.2025 на адресу суду від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви №10/66-25-вих від 03.01.2025 до якої додано платіжну інструкцію №0.0.4107264227.1 від 03.01.2025 на суму 3028,00грн про сплату судового збору та докази надіслання заяви про усунення недоліків іншим учасникам, тобто позивачем усунено допущені недоліки.
Враховуючи усунення позивачем недоліків, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху, судом приймається до розгляду подана позивачем позовна заява.
Відповідно до ч.3 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Оглянувши матеріали позовної заяви суд встановив, що позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Дослідивши подані матеріали, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Також, у заяві про усунення недоліків №10/66-25-вих від 03.01.2025 Військова частина НОМЕР_1 обґрунтувала необхідність залучення третьої особи, посилаючись на те, між Військовою частиною НОМЕР_1 та Комунальним підприємством "Житомирводоканал" Житомирської міської ради було укладено договір про надання послуг з централізованого водовідведення від 09.01.2022 №1221/33-22, відповідно до умов якого початковим пунктом надання послуг з водовідведення військової частини у 2022 році була наступна адреса: АДРЕСА_1 . За отримані послуги з централізованого водовідведення Військовою частиною НОМЕР_1 було перераховано відповідні кошти КП "Житомирводоканал". Разом з тим зазначає, що КП "Житомирводоканал" мав би врегулювати відносини з ПрАТ "Житомирський завод хімічного волокна" (вул. Промислова, 1/154, м. Житомир) питання щодо використання каналізаційних мереж останнього при наданні Військовій частині НОМЕР_1 послуги з централізованого водовідвення, що в подальшому може вилинути на їх права та обов`язки при наданні послуг з централізованого водовідведення Військовій частині НОМЕР_1 .
Згідно з ст.50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу.
Зважаючи на наведене та скільки прийняття судом рішення за наслідками розгляду даного спору може вплинути на права і обов`язки КП "Житомирводоканал" Житомирської міської ради, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - КП "Житомирводоканал" Житомирської міської ради.
Водночас суд зазначає, що частиною 6 статті 6 ГПК України у редакції, яка набрала чинності з 18.10.2023, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами (далі - ЄСІКС) в обов`язковому порядку. Інші особи (це, зокрема, фізичні особи, у тому числі фізичні особи-підприємці) реєструють такі кабінети в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Відповідно до частини 7 статті 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення. Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Суд, направляючи такому учаснику справи судові виклики і повідомлення, ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом, зазначає у цих документах про обов`язок такої особи зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Приватне акціонерне товариство "Житомирський завод хімічного волокна" є юридичною особою, а тому повинно зареєструвати свій електронний кабінет в ЄСІКС, що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Отже, виходячи із наведених вище положень частини 6 статті 6 ГПК України незалежно від того чи зареєстрував адвокат, який представляє відповідну юридичну особу свій електронний кабінет в ЄСІКС, така юридична особа, відповідно і відповідач, зобов`язані зареєструвати свій електронний кабінет в ЄСІКС.
Проте, як з`ясовано господарським судом, станом на час відкриття провадження у даній справі, у Приватного акціонерного товариства "Житомирський завод хімічного волокна" відсутній зареєстрований електронний кабінет в ЄСІКС, що підтверджується відповіддю №6211712, яка сформована засобами підсистеми ЄСІКС "Електронний суд".
Керуючись ст.ст. 50, 120, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на "11" лютого 2025 р. о 14:10. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 731.
4. Залучити до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Комунальне підприємство "Житомирводоканал" Житомирської міської ради (10005, Житомирська область, м. Житомир, вул. Чуднівська, буд. 120, ідентифікаційний код 03344065).
5. Позивачу надати господарському суду:
- для огляду в судовому засіданні оригінали документів, на яких ґрунтуються позовні вимоги;
- докази, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини;
- у разі здійснення часткового чи повного розрахунку по заявленій сумі боргу - надати відповідні докази (банківські виписки, платіжні доручення, тощо з відмітками банку про проведення платежів);
- відповідь на відзив - у строк 5 днів з дня отримання відзиву.
6. Роз`яснити відповідачу - Приватному акціонерному товариству "Житомирський завод хімічного волокна" його обов`язок згідно частини 6 статті 6 ГПК України зареєструвати свій електронний кабінет в ЄСІКС та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами.
Відповідачу надати господарському суду:
- письмовий відзив на позовну заяву, при наявності заперечень, обґрунтувати його документально з посиланням на закон - у строк 15 днів з дня отримання цієї ухвали; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду;
- у разі здійснення часткового чи повного розрахунку по заявленій сумі боргу - надати відповідні докази (банківські виписки, платіжні доручення, тощо з відмітками банку про проведення платежів);
- всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову - у строк 15 днів з дня отримання цієї ухвали.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
7. Третій особі у строк 15 днів з дня отримання цієї ухвали надати:
- письмові пояснення щодо позовних вимог; одночасно надіслати іншим учасникам справи копію пояснень та доданих до них документів, докази такого надіслання надати суду.
8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі, відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України, документи, що підтверджують повноваження представників.
Звернути увагу, що відповідно до п.п.11 п.16-1 Розділу ХV Перехідні положення Конституції України представництво за цією статтею здійснюється адвокатами у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
9. Роз`яснити сторонам, що їх представники мають можливість взяти участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції на підставі ст. 197 ГПК України.
10. Ухвала набирає законної сили 09.01.2025 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Кравець С.Г.
Друк:
1 - в справу,
2 - позивачу (ЄДРПОУ 14321914) - Електронний Суд,
3 - відповідачу (ЄДРПОУ 00206256) (10025, Житомирська область, м.Житомир, вул. Промислова, буд. 1/154)(рек.),
4 - третя особа (ЄДРПОУ 03344065) - Електронний Суд.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124302102 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Кравець С.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні