ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
09.01.2025 м. Івано-ФранківськСправа № 909/1263/24Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Максимів Т.В., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Приватного підприємства "Вестхім", м. Івано-Франківськ, вул.Юності,62А,76000
до відповідача: Відкритого акціонерного товариства "Пресмаш", 76495, вул.Автоливмашівська, 1, м. Івано-Франківськ
до співвідповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Пресмаш-ІФ 2021", вул. Автоливмашівська, б. 1, с. Хриплин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська обл., 76495,
про визнання недійсним рішення єдиного учасника ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021", визнання недійсним акта приймання-передачі майна до статутного капіталу ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021", скасування державної реєстрації ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021"
встановив: до Господарського суду Івано-Франківської області звернулось ТОВ "Вестхім" з позовом до ВАТ "Пресмаш" та ТОВ "Пресмаш"- ІФ 2021" про:
- визнання недійсним рішення єдиного учасника ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021" від 25.04.2023 №1/23;
- визнання недійсним акта приймання-передачі майна від 10.08.2023 до статутного капіталу ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021";
- скасування державної реєстрації ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021".
Розглянувши подану позовну заяву, суд зазначає таке.
Відповідно до ст. 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Сприяння своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, подання всіх наявних доказів в порядку та строки, встановлені законом, віднесено статтею 42 ГПК України до обов`язку учасників справи.
В той же час, згідно з ч. 2 ст. 14 ГПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд, і відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України, несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням тих чи інших процесуальних дій.
Відповідно до п. 4. ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як вбачається з позовної заяви позивач зазначив відповідача та співвідповідача, однак зміст позовних вимог щодо кожного з них не визначив.
Відповідно до пункту 5 частини 4 статті 162 ГПК України позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Суд зазначає, що предметом спору є об`єкт спірних правовідносини, матеріально-правовий об`єкт, з приводу якого виник правовий конфлікт між позивачем і відповідачем. Підставою позову є фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги позивача. Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Разом з тим, позовна заява не містить обґрунтування позовних вимог, окрім посилання позивача на процесуальні документи суду у справі №909/1056/15 про банкрутство ВАТ "Пресмаш" та доказів на підтвердження таких позовних вимог, окрім Звіту про оцінку майна ВАТ "Пресмаш" та Статуту ТОВ "Пресмаш"- ІФ 2021", відповідно до яких суд може встановити підстави виникнення спірних правовідносин.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Приписами ч. 7 ст. 42 ГПК України встановлено, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 за № 270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Враховуючи наведені вище норми та вимоги встановлені статтями 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, належними доказами відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів, при зверненні до господарського суду, є опис вкладення в поштовий конверт в якому зазначені: повне найменування адресата, його поштова адреса та поіменний перелік документів, що надсилається на його адресу, та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) до опису вкладення, номер поштового відправлення в яких повинен співпадати. При цьому, додатки в описі вкладення повинні повністю збігатися з додатками, переліченими у позовній заяві (крім тих, що надаються тільки суду: докази сплати судового збору та направлення позову з додатками відповідачу).
В підтвердження надсилання ВАТ "Пресмаш" та ТОВ "Пресмаш"- ІФ 2021" копії позовної заяви з додатками, ПП "Вестхім" надало описи вкладення у цінний лист із зазначенням додатків інших ніж ті, що долучені до позовної заяви поданої до суду.
Отже, надані описи вкладення не є належними та допустимими доказами направлення на адресу ВАТ "Пресмаш" та ТОВ "Пресмаш"- ІФ 2021" копії позовної заяви з усіма додатками, що отримав суд, оскільки позовна заява подана до суду не є уточненою та не містить таких додатків, як Рішення єдиного власника та акт приймання-передачі майна від 10.08.2023 до статутного капіталу ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021".
За приписами ч. 4 ст. 164 ГПК України до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування (ч. 4 ст. 164 ГПК України).
Позивач просить визнати недійсним рішення єдиного учасника ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021" від 25.04.2023 №1/23 та визнати недійсним акт приймання-передачі майна від 10.08.2023 до статутного капіталу ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021".
Як вбачається з долучених до матеріалів описів з вкладенням цінного листа від 02.12.2024, позивач направив на адресу відповідача та співвідповідача Рішення єдиного власника та акт приймання-передачі майна від 10.08.2023 до статутного капіталу ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021", однак вказані рішення та акт до позовної заяви не додав, натомість заявив клопотання про витребування цих документів, без обґрунтування причин неможливості самостійно їх подати. Разом з тим, суд зазначає що надсилання таких документів відповідачу та співвідповідачу свідчить про наявність їх у позивача.
В силу ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 4, 164, 172, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву ПП "Вестхім" від 30.12.2024 вх.№11502/24 залишити без руху.
2. Позивачу у п"ятиденний строк, з дня отримання цієї ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме надати Господарському суду Івано-Франківської області:
- належним чином оформлені описи вкладеного у цінний лист, які підтверджують відправлення копії позовної заяви з додатками, яка подана до суду відповідачу та співвідповідачу;
- оригінал (належним чином засвідчену копію) рішення єдиного учасника ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021" від 25.04.2023 №1/23 та акт приймання-передачі майна від 10.08.2023 до статутного капіталу ТОВ "Пресмаш-ІФ 2021".
Визначити зміст позовних вимог щодо відповідача та співвідповідача із зазначенням фактичних обставин, на яких ґрунтуються вимоги та долученням/зазначенням доказів, які підтверджують такі обставини.
Копію виправленої позовної заяви в установленому порядку належить направити відповідачу та співвідповідачу, докази чого подати суду.
3. Роз`яснити позивачу, що в разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
4. Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою http://court.gov.ua/fair/sud5010/ та на вебсторінці Єдиного державного реєстру судових рішень за вебадресою http://reyestr.court.gov.ua/.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Дата підписання: 09.01.2024
Суддя Т. В. Максимів
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124302193 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Максимів Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні