Ухвала
від 09.01.2025 по справі 916/5495/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

"09" січня 2025 р.м. Одеса Справа № 916/5495/24

Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Д.О.

при розгляді справи за позовом: Приватного підприємства "ЛИНЭКО" (вул. Горького, 13, м. Херсон, 73000)

до відповідача: Акціонерного товариства "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" (вул. Чикаленка, 42/4, м. Київ, 01024)

про стягнення 1251077,72 грн,

УСТАНОВИВ:

Приватне підприємства "ЛИНЭКО" звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Акціонерного товариства "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК", в якій просить суд стягнути з відповідача на користь позивача грошові кошти у розмірі 1251077,72 грн.

В обґрунтування підстав позову позивач посилається на обставину порушення відповідачем умов договору оренди нерухомого майна від 10.01.2020 №1 в частині повної та своєчасної оплати за користування нерухомим майном.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 30.12.2024 позовну заяву Приватного підприємства "ЛИНЭКО" було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 916/5495/24; постановлено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами. Вказаною ухвалою суд також встановив сторонам строки для подання заяв по суті спору, а саме: відповідачу для подання відзиву на позовну заяву - п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; позивачу для подання відповіді на відзив - 5 днів з дня отримання від відповідача відзиву; відповідачу для подання заперечень - 5 днів з дня отримання від позивача відповіді на відзив.

Як вбачається з матеріалів справи, вищевказана ухвала суду про відкриття провадження у цій справі була доставлена до електронного кабінету відповідача 30.12.2024 о 15:39.

02.01.2025 від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, до якого відповідачем долучено клопотання про розгляд цієї справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Так, згідно з ч.ч.1-3 ст.247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною 4 статті 247 ГПК України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: 1) про банкрутство; 2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; 3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); 4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; 6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); 7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; 8) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 9) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3-8 цієї частини.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно з ч. 7 ст. 252 ГПК України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

Приймаючи до уваги подання відповідачем вищевказаного клопотання з дотриманням визначеного ГПК України процесуального строку, суд, керуючись завданням господарського судочинства та з метою сприяння учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених законом, вважає можливим задовольнити клопотання відповідача та призначити справу № 916/5495/24 до розгляду в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Керуючись ст. 120, 234, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання Акціонерного товариства "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК" про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін - задовольнити.

2. Призначити розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін.

3. Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на "31" січня 2025 р. о 12:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Одеської області, за адресою: м. Одеса, пр-т. Шевченка, 29, зал судових засідань № 2 (1 поверх) тел.: (0482)307-951.

4. Викликати сторін у засідання суду.

5. Повідомити учасників справи про наявність в Господарському суді Одеської області технічної можливості проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до ч. 4-5 ст. 197 ГПК України та у приміщенні суду згідно з ч. 6-8 ст. 197 ГПК України.

6. Звернути увагу учасників справи при заявлені відповідного клопотання враховувати зазначену можливість проведення Господарським судом Одеської області судового засідання в режимі відеоконференції (як в приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду) та повідомляти суд у разі відсутності можливості забезпечити явку представника у судове засідання про конкретні причини, які заважають прийняти участь в судовому засіданні за таких умов.

7. Роз`яснити учасникам справи про можливість дистанційно надавати суду всі необхідні документи в електронному вигляді через особистий кабінет в системі "Електронний суд" або поштою.

Ухвала набирає законної сили 09.01.2025 та оскарженню не підлягає.

Суддя Д.О. Бездоля

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення09.01.2025
Оприлюднено13.01.2025
Номер документу124302562
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі оренди

Судовий реєстр по справі —916/5495/24

Ухвала від 29.01.2025

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 29.01.2025

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 21.01.2025

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 16.01.2025

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 09.01.2025

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 30.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

Ухвала від 23.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Д.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні