Вирок
від 08.01.2025 по справі 295/16641/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/16641/24

Категорія 93

1-кп/295/44/25

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.01.2025 року м. Житомир

Богунський районний суд міста Житомира у складі:

головуючоїсудді ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

учасників судового провадження:

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

представника потерпілого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024060400002921 від 17.09.2024, стосовно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Житомира, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , одруженого, військовослужбовця в/ч НОМЕР_1 , одруженого, маючого двох неповнолітніх дітей, раніше не судимого,

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України, -

в с т а н о в и в:

В умовах воєнного стану, оголошеного указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні, дію якого неодноразово продовжено, і він триває на даний час, 10.09.2024 приблизно о 16 год. 10 хв. ОСОБА_4 прийшов до магазину «Ельдорадо» ТОВ «Дієса», що розташований за адресою: м. Житомир, вул. Київська, 77.

У цей же день, час, місці та за вказаних обставин у ОСОБА_4 із корисливих мотивів, в умовах воєнного стану, виник злочинний умисел, направлений на таємне викрадення чужого майна із указаного магазину, що належить ТОВ «Дієса».

Реалізуючи свій злочинний корисливий умисел, спрямований на таємне викрадення чужого майна, діючи умисно, скориставшись відсутністю очевидців своєї злочинної діяльності, шляхом вільного доступу, під час дії воєнного стану, таємно викрав із торгового стелажу магазину подрібнювач харчових відходів марки «In-Sink-Erator» моделі «S60» «supreme-2», у корпусі чорного кольору, вартістю 8 592 гривень 54 копійки.

В подальшому ОСОБА_4 , утримуючи викрадене майно при собі, місце вчинення кримінального правопорушення залишив і розпорядився викраденим майном на власний розсуд, чим спричинив ТОВ «Дієса» майнову шкоду на вказану суму.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав повністю та надав суду показання, які за своїм змістом відповідають викладеним в обвинувальному акті обставинам кримінального правопорушення. ОСОБА_4 підтвердив, що був обізнаним про те, що в Україні діє воєнний стан. У вчиненому щиро розкаявся та запевнив, що усвідомлюючи неправомірність своїх дій, зробив для себе належні висновки, просив суд суворо його не карати.

Показання обвинуваченого послідовні та логічні, а тому не викликають сумнівів у правильності розуміння ним змісту обставин кримінального правопорушення, які ним не оспорювались, добровільності та істинності його позиції.

Представник потерпілого у судовому засідання підтвердив обставини, зазначені в обвинувальному акті, просив повернути викрадене майно, яке визнано речовим доказом у кримінальному провадженні ТОВ «Дієста». Претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого не має, на суворості покарання не наполягав.

При визначенні обсягу та порядку дослідження доказів, прокурор висловив думку про недоцільність дослідження доказів щодо обставин, які ніким не оспорюються, запропонував обмежитися допитом обвинуваченого, дослідженням окремих письмових доказів і документів, які характеризують особу ОСОБА_4 та матеріалів, що стосуються процесуальних витрат і речових доказів.

Обвинувачений підтримав думку прокурора щодо запропонованого порядку дослідження доказів.

Зважаючи на те, що фактичні обставини справи ніким із учасників судового провадження не оспорюються, суд на підставі ч. 3 ст. 349 КПК України, визнав їх встановленими у судовому засіданні та вважав недоцільним дослідження доказів щодо цих обставин, обмежившись допитом обвинуваченого, представника потерпілого, дослідженням окремих письмових документів матеріалів, які характеризують особу ОСОБА_4 , стосуються речових доказі та процесуальних витрат.

При цьому, суд переконався у відсутності сумнівів щодо добровільності позиції учасників судового провадження, яким роз`яснено про позбавлення права на оскарження в апеляційному порядку визнаних ними фактичних обставини справи.

Допитавши обвинуваченого, дослідивши надані прокурором письмові документи, суд вважає, що винуватість ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення доведена повністю поза розумним сумнівом та кваліфікує його умисні дії за ч. 4 ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене в умовах воєнного стану.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 65 КК України особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.

Відповідно до ч. 2 ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами.

Обираючи вид та міру покарання обвинуваченому ОСОБА_4 , суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, яке відповідно до положень ст. 12 КК України є тяжким злочином, дані про особу обвинуваченого, обставини, які пом`якшують та обтяжують покарання.

Обвинувачений ОСОБА_4 в силу ст. 89 КК України раніше не судимий, одружений, має двох неповнолітніх дітей, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, характеризується посередньо.

Обставиною, яка відповідно до вимог ст. 66 КК України, пом`якшує покарання обвинуваченого, суд визнає його щире каяття та активне сприяння у розкритті кримінального правопорушення.

Обставин, які відповідно до вимог ст. 67 КК України, обтяжують покарання обвинуваченого, судом не встановлено.

Також при призначенні покарарння суд враховує думку представника потерпілого, який на суворості покарання ОСОБА_4 не наполягає, претензій морального та матеріального характеру до обвинуваченого не має.

Враховуючи сукупність усіх обставин і ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, відомості про особу обвинуваченого, з огляду на безальтернативний характер санкції статті щодо виду покарання, суд дійшов висновку про призначення ОСОБА_4 покарання у виді позбавлення волі.

Разом із цим, зважаючи на наявність обставин, які пом`якшують покарання, а саме: щире каяття, активне сприяння у розкритті кримінального правопорушення, відсутність обтяжуючих покарання обставин, суд погоджується із позицією прокурора та вважає, що обвинувачений не є суспільно небезпечним, його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства, а тому на підставі ст. 75 КК України звільняє ОСОБА_4 від відбування покарання з випробуванням із покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України.

На переконання суду, саме таке покарання є справедливим та достатнім для виправлення обвинуваченого та запобігання вчиненню ним нових кримінальних правопорушень, а також не потягне за собою порушення засад виваженості, що включає наявність розумного балансу між охоронюваними інтересами суспільства та правами особи, яка притягається до кримінальної відповідальності.

Цивільний позов до обвинуваченого у даному кримінальному провадженні не заявлено.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира на речовий доказ, підлягає скасуванню на підставі ч. 4ст. 174 КПК України.

Питання стосовно речових доказів підлягає вирішенню у відповідності до положень ст. 100 КПК України.

Процесуальні витрати у кримінальному провадженні, які пов`язані із проведенням судової товарознавчої експертизи CЕ-19/106-24/14476-ТВ від 03.10.2024, становлять 1591 грн. 54 коп., у відповідності до ст. 124 КПК України, підлягають стягненню з обвинуваченого ОСОБА_4 на користь держави.

Запобіжний захід стосовно обвинуваченого не обирався та підстав для його застосування судом не встановлено.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 65 - 67, 75, 76, 185 КК України, ст. ст. 100, 124, 174, ч. 3 ст. 349, 368 - 374, 394 - 395 КПК України, суд

у х в а л и в:

ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку тривалістю 1 (один) рік не вчинить нового кримінального правопорушення та виконає покладені на нього обов`язки, передбаченіп. п. 1, 2 ч. 1, п. 2 ч. 3 ст. 76 КК України:

- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, а при працевлаштуванні - роботи;

- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Відповідно до положення ст. 165 Кримінально - виконавчого кодексу України іспитовий строк обчислюється з моменту проголошення вироку суду.

До набрання вироком законної сили запобіжний захід стосовно ОСОБА_4 не обирати.

Арешт, накладений ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 30.09.2024 на подрібнювач харчових відходів ТМ «in sinkerator» моделі «S60 supreme 2», що належить ТОВ «ДІЄСА» - скасувати, а даний речовий доказ - повернути власнику ТОВ «ДІЄСА».

Речовий доказ оптичний носій інформації «Aхent» DVD-R 16 х 4,7 GB, 120 min з відеозаписом з ТОВ «Дієста» (магазин «Ельдорадо») за 10.09.2024 - залишити при матеріалах кримінального провадження.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави процесуальні витрати, пов`язані з проведенням судової товарознавчої експертизи CЕ-19/106-24/14476-ТВ від 03.10.2024 у розмірі 1 591 (одна тисяча п`ятсот дев`яносто одної) гривень 54 копійок.

Вирок суду не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним відповідно до положень ч. 3 ст. 349 КПК України.

Апеляційна скаргана вироксуду віншій частиніможе бутиподана доЖитомирського апеляційногосуду черезБогунський районнийсуд м.Житомира протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору, інші учасники судового провадження мають право отримати копію вироку в суді.

Суддя

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення08.01.2025
Оприлюднено13.01.2025
Номер документу124303546
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —295/16641/24

Вирок від 08.01.2025

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Довгалюк Л. В.

Ухвала від 06.01.2025

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Довгалюк Л. В.

Ухвала від 25.12.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Довгалюк Л. В.

Ухвала від 25.12.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Довгалюк Л. В.

Ухвала від 13.12.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Довгалюк Л. В.

Ухвала від 06.11.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Довгалюк Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні