Справа № 358/1961/24 Провадження № 2/358/241/25
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09 січня 2025 року м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Тітов М.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут плюс» про визнання Договору оренди земельної ділянки (паю) недійсним та стягнення невиплачених коштів, -
В С Т А Н О В И В:
13 грудня 2024 року до Богуславського районного суду Київської області надійшов цивільний позов ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут плюс» про визнання Договору оренди земельної ділянки (паю) недійсним та стягнення невиплачених коштів.
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить: визнати недійсним Договір оренди земельної ділянки (паю) за кадастровим номером №3220685800:01:002:0028, площею 2,7187 га, з цільовим призначенням для ведення товарно сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Київська область, Білоцерківський район, Побережківська сільська рада, укладений у 2016 році між ним, ОСОБА_1 та відповідачем СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМ Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Добробут плюс»; зобов`язати відповідача виплатити на його позивача користь кошти за користування земельною ділянкою (паєм) починаючи з 2016 року і до цього часу; витребувати у відповідача Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут плюс» Договір оренди земельної ділянки ( паю ) , який був укладений з ним (позивачем) у 2016 році строком на 49 років, а також інформацію, яка підтверджує перерахунок йому (позивачу) будь яких коштів починаючи з 2016 року і до цього часу.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що він є власником земельної ділянки ( паю ) за кадастровим номером №3220685800:01:002:0028 , площею 2, 7187 га, з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована за адресою: Київська область, Білоцерківський район, Побережківська сільська рада.
Зазначає, що під час відбування ним (позивачем) покарання, перебування в місцях позбавлення волі, відповідач яким являється Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут плюс» підробило його підпис і з 2016 року заключило з ним нібито Договір на оренду земельної ділянки (паю) на 49 років, але при цьому жодних коштів йому ніхто не перераховує і не перераховував за даним фіктивним Договором та не мав і не має жодного примірника Договору (на підтвердження перебування ним позивачем в місцях позбавлення волі надає копію Вироку суду) .
У 2023 році ним (позивачем) було подано заяву до правоохоронних органів щодо підробки документів відповідачем і на даний час проводяться додаткові слідчі дії в кримінальному провадженні.
У зв`язку з вище зазначеним він змушений подати окремий цивільний позов до відповідача, щодо визнання Договору недійсним з нарахуванням та виплатою йому (позивачу) коштів починаючи з моменту користування відповідачем його земельною ділянкою (паєм) починаючи з 2016 року і до цього часу, оскільки відповідач свідомо користувався та користується його земельною ділянкою (паєм) отримуючи над прибутки при цьому не сплачуючи йому жодних грошових коштів щорічно до цього часу.
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданими до неї документами, встановлено, що дана позовна заява не може бути прийнята до розгляду, оскільки вона не відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України, враховуючи наступне.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За вимогами ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Аналогічні роз`яснення містить і постанова Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року №10.
Позивачем ОСОБА_1 заявлено дві вимоги, зокрема одна з них немайнового характеру про визнання Договору оренди земельної ділянки (паю) недійсним та одна вимога про стягнення невиплачених коштів.
До матеріалів справи позивачем не додана квитанції про сплату судового збору або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, так позивачем не зазначено підстави звільнення його від сплати судового збору відповідно до положень Закону України «Про судовий збір», однак до позову додано копію посвідчення особи з інвалідністю третьої групи, натомість у відповідності до п. 9 ч. 1 ст. 5 вказаного закону, від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
Дана обставина перешкоджає вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Згідно статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За змістом статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2025 року становить 3 028,00 грн.
Ставка судового збору за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн.) (ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).
Позивачем до позовної не додано квитанцію про сплату судового збору.
Оскільки судовий збір за одну немайнову вимогу становить 1211 грн. 20 коп., позивачем заявлено одночасно дві вимоги, одна з яких майнового характеру, судовий, збір сплачується за кожну вимогу, таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за дві позовні вимоги в розмірі 2422 грн. 40 коп.
Отже, у разі заявлення вимог у викладеній редакції позивачу необхідно надати суду документ, що підтверджує факт сплати судового збору у визначеному законом розмірі, а саме: 2422, 40 грн. (1211, 20 грн за кожну вимогу немайнового характеру).
Окрім того, позивач заявляючи вимогу про стягнення коштів, не надає суду жодного розрахунку, що позбавляє суд можливості вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Позивачем має бути сплачено судовий збір та доданий до позовної заяви документ, що підтверджує сплату судового збору в розмірі передбаченому вимогами п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Київ.обл/Богуслав.міс./22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA418999980313101206000010750
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: 101;
Відтак, позивачу необхідно надати суду оригінал документа, що підтверджує сплату судового збору в сумі 2422, 40 гривень, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того позивачем заявлено вимогу витребувати у відповідача Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут плюс» Договір оренди земельної ділянки (паю), який був укладений з ОСОБА_1 у 2016 році строком на 49 років, а також інформацію, яка підтверджує перерахунок ОСОБА_1 будь яких коштів починаючи з 2016 року і до цього часу, натомість, відповідно до ч. 2 ст. 83 та ч. 5 ст. 177 ЦПК України, заявник зобов`язаний надати суду всі докази на які він посилається чи подати клопотання в порядку ст.84 ЦПК України у разі неможливості самостійно їх надати. Тобто для витребування доказів позивачу в разі неможливості самостійно надати суду докази, йому необхідно подати до суду відповідне клопотання відповідно до вимог ст. 84 ЦПК України.
Згідно із частиною першою статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків. Протягом наданого судом строку позивачу слід усунути вказані в даній ухвалі суду недоліки.
Керуючись ст.ст. 95, 175, 176, 177, ч. 11 ст. 187, 197, 259, 260, 352, 353 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Добробут плюс» про визнання Договору оренди земельної ділянки (паю) недійсним та стягнення невиплачених коштів, залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: суддя М. Б. Тітов
Суд | Богуславський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2025 |
Оприлюднено | 10.01.2025 |
Номер документу | 124304050 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Богуславський районний суд Київської області
Тітов М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні