Справа № 539/5851/24
Провадження № 1-кс/539/31/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 січня 2025 року м.Лубни
Слідча суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Лубни Полтавської області клопотання т.в.о. начальника СД Лубенського РВП ГУНП в Полтавської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024175570000274 від 28.11.2024, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 1 ст. 309 КК України,
установила:
06.01.2025 року до Лубенського міськрайонного суду Полтавської області надійшло клопотання т.в.о. начальника СД Лубенського РВП ГУНП в Полтавської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024175570000274 від 28.11.2024, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 1 ст. 309 КК України.
У клопотанні зазначено, що сектором дізнання Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024175570000274 від 28.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, під час якого встановлено, що 27.11.2024 року до чергової частини Лубенського РВП надійшов рапорт о/у СРЗПО ВКП Лубенського РВП ОСОБА_4 про те, що під час проведення оперативно-розшукових заходів, було встановлено фактичні дані про протиправні діяння громадянина "Дворняга", який на території м. Лубни займається незаконним підробленням документів, печаток, штампів та бланків.
25.12.2024 в ході проведення санкціонованого обшуку на підставі ухвали ІНФОРМАЦІЯ_1 № 539/5851/24 від 21.12.2024 у квартирі, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та його співмешканки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 було виявлено та вилучено: пластикову коробку з резиновою печаткою та чорнилом; 2 заповнені форми рецептурного бланка №1 (ф-1) для виписування лікарських засобів і виробів з відтиском печаток КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » АЗПСМ № НОМЕР_1 м. Миргород, лікар ОСОБА_7 на хворих ОСОБА_8 та ОСОБА_9 ; пусті форми рецептурного бланка №1 (ф-1) для виписування лікарських засобів і виробів з додатком 1 до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення; металеву коробку з двома печатками круглої та прямокутної форми та чорнилом.
26.12.2024 в ході проведення санкціонованого обшуку на підставі ухвали ІНФОРМАЦІЯ_1 № 539/5851/24 від 21.12.2024 року було проведено обшук в аптеці № НОМЕР_2 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , де підприємницьку діяльність здійснює ФОП ОСОБА_10 . В ході обшуку було виявлено та вилучено: рецепти на лікарські засоби в загальній кількості 1584 шт., видані лікарем ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
У ході досудового розслідування установлено, що до вчинення вказаного кримінального проступку причетні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканці АДРЕСА_1 .
Окрім цього, встановлено, що сектором дізнання Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12024175550000045 від 13.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, за фактом виготовлення підроблених печаток, штампів чи бланків підприємств, установ чи організацій незалежно від форми власності, інших офіційних печаток, штампів чи бланків з тією самою метою або їх збут ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Таким чином, під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за №12024175570000274 від 28.11.2024 виникла необхідність у проведенні почеркознавчої експертизи з метою визначення чи виконаний підпис, почерк в рецептах на лікарські засоби ОСОБА_6 чи іншою особою.
Враховуючи вищевикладене, а також те що для проведення повного, всебічного та об`єктивного досудового розслідування обставин даного кримінального правопорушення, а також у зв`язку з необхідністю, в подальшому, проведення судових експертиз, необхідно отримати тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження №12024175550000045, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , за адресою: АДРЕСА_3 , а саме:
- протоколу обшуку, де маються підписи ОСОБА_6 ;
- протоколу допиту свідка ОСОБА_6 .
Зазначені документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин вчинення кримінального правопорушення та можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
У зв`язку з вищевикладеним, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається достатньо підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, яка має бути використана у розкритті кримінального правопорушення та як доказу під час досудового розслідування і в суді, а тому необхідно отримати тимчасовий доступ до зазначеної інформації.
Дізнавач ОСОБА_3 до суду не з`явилася, надала до суду заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримує в повному обсязі.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_7 в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі, клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовільнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до нього, враховуючи заяви сторін, слідча суддя встановила таке.
Сектором дізнання Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024175570000274 від 28.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України.
Під час досудового розслідування установлено, що 27.11.2024 року до чергової частини Лубенського РВП надійшов рапорт о/у СРЗПО ВКП Лубенського РВП ОСОБА_4 про те, що під час проведення оперативно-розшукових заходів, було встановлено фактичні дані про протиправні діяння громадянина "Дворняга", який на території м. Лубни займається незаконним підробленням документів, печаток, штампів та бланків.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Клопотання дізнавача відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно п.5 ч.2 ст.131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 131-132, 159-166, 309 КПК України, слідча суддя
постановила:
Клопотання т.в.о.начальника СДЛубенського РВПГУНП вПолтавської області ОСОБА_3 про тимчасовийдоступ доречей тадокументів покримінальному провадженню,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12024175570000274від 28.11.2024,за ознакамикримінальних правопорушеньпередбачених ч.1ст.358,ч.1ст.309КК України- задовольнити.
Надати групі дізнавачів СД Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області, а саме: ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_3 та ОСОБА_13 , тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження за №12024175550000045 від 13.02.2024 за ч.1 ст.358 КК України, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю вилучення оригіналів протоколу обшуку та письмові пояснення ОСОБА_6 , де маються підписи ОСОБА_6 .
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Термін дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідча суддя ОСОБА_1
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124304785 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Просіна Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні