Справа №709/1107/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 січня 2025 року с-ще Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - Левченка В. В.,
за участі секретаря судового засідання - Нікітенко В. Г.,
представника позивачів - ОСОБА_1 ,
представника відповідача - Рець М. В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження у залі судових засідань Чорнобаївського районного суду Черкаської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Приватногопідприємства "Рець" про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою,
в с т а н о в и в:
У провадженні Чорнобаївського районного суду Черкаської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Приватногопідприємства "Рець" про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою.
20 грудня 2024 року до суду надійшла мирова угода, укладена між сторонами з якої вбачається, що позивачі та відповідач дійшли спільної згоди щодо можливості закінчення розгляду даного спору та уклали з даного приводу мирову угоду, з якої вбачається, що шляхом взаємних поступок сторони вирішили спір шляхом укладення мирової угоди.
Представник позивача в судовому засіданні просив затвердити мирову угоду, також зазначив, що грошові кошти у сумі 40 000 гривень були передані позивачам представником відповідача.
Представник відповідача в судовому засіданні просив затвердити мирову угоду.
Дослідивши мирову угоду та матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Частиною 2 цієї статті Кодексу передбачено, що сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до ч. 4 ст. 207 ЦПК України укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
Суд вважає, що мирова угода, укладена між сторонами, не суперечить закону не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, вчинена в інтересах сторін у справі, а тому має бути затверджена судом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 200, 207, 255, 259-261 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Мирову угоду, укладену 17 грудня 2024 року між ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та Приватнимпідприємством "Рець" - затвердити.
1. ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,Приватне підприємство"Рець" домовилися, що договір оренди землі від 31 грудня 2013 року, площа земельної ділянки 2,1772 га, кадастровий номер 7125182000:02:000:0572, яка розташована на території Чорнобаївської територіальної громади вважається припиненим з 31 грудня 2024 року. З вказаної дати земельна ділянка вважається звільненою та повернутою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 з користування Приватного підприємства "Рець".
2. В разі якщо Приватне підприємство"Рець" здійснило в 2024 році посівні роботи на належній ОСОБА_2 , ОСОБА_3 земельній ділянці, котра є предметом спору, право власності на врожай 2025 року на вказаній земельній ділянці переходить до
ОСОБА_2 , ОСОБА_3 без відшкодування ПП "Рець" будь-яких витрат.
3. Приватне підприємство"Рець" відшкодовує ОСОБА_2 , ОСОБА_3 кошти в сумі 40000 грн., які складаються з судових витрат та відшкодування за користування земельною ділянкою. Підписавши дану мирову угоду ОСОБА_2 , ОСОБА_3 підтверджують, що вказані кошти ними отримані в повному обсязі.
4. ОСОБА_2 , ОСОБА_3 не мають будь-яких майнових претензій до ПП "Рець" після укладення даної мирової угоди.
5. За невиконання умов даної мирової угоди сторони несуть відповідальність відповідно з чинним законодавством України.
6. Сторони однаково розуміють значення і умови цієї мирової угоди та її правові наслідки, волевиявлення сторін є вільним і відповідає їх внутрішній волі.
7. Сторони підтверджують, що особи, які підписали від імені сторін цю мирову угоду, мають всі необхідні повноваження на її підписання та не мають будь-яких застережень та/або обмежень таких повноважень та/або своєї правоздатності, та/або дієздатності стосовно укладення цієї мирової угоди.
8. ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та Приватне підприємство "Рець" заявляють, що ні в процесі укладення цієї мирової угоди, ні в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушенні права будь-яких третіх осіб, в тому числі й держави.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Приватногопідприємства "Рець" про усуненняперешкод вкористуванні земельноюділянкою - закрити.
Роз`яснити сторонам, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Повне найменування сторін:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Приватне підприємство "Рець", місцезнаходження, вул. Леніна, 42, с. с. Вереміївка, Золотоніський район, Черкаська область, ЄДРПОУ 34056852.
Копію ухвали вручити сторонам у справі.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття рішення суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.
Суддя В. В. Левченко
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124305932 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Левченко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні