КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
09 січня 2025 року № А1/010-08
Суддя Київського окружного адміністративного суду Діска А.Б., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в місті Києві лист Господарського суду Київської області по господарській справі № А1/010-08 щодо направлення матеріалів заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про заміну сторони виконавчого провадження,
в с т а н о в и в:
Господарським судом Київської області до Київського окружного адміністративного суду супровідним листом від 22.11.2024 було направлено заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про заміну сторони виконавчого провадження у господарській справі №А1/010-08 за підсудністю.
При цьому, жодного процесуального рішення з приводу передачі матеріалів заяви за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду Господарським судом Київської області не було ухвалено.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), порядок здійснення адміністративного судочинства встановлюється Конституцією України, цим Кодексом та міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Статтею 29 КАС України передбачено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача справ за підсудністю у випадках, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, здійснюється за розпорядженням голови суду.
В свою чергу за приписами ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.
Здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором ( ч. 1 ст. 5 ГПК України).
Відповідно до ст. 232 ГПК України судовими рішеннями у господарській справі є: 1) ухвали; 2) рішення; 3) постанови; 4) судові накази.
Процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Розгляд справи по суті судом першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.
На підставі ч. 1 ст. 31 ГПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: 1) справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду; 2) після задоволення відводів (самовідводів) чи з інших підстав неможливо утворити новий склад суду для розгляду справи; 3) ліквідовано або з визначених законом підстав припинено роботу суду, який розглядав справу.
В свою чергу, частиною 3 ст. 31 ГПК України встановлено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Таким чином, процесуальні дії суду у межах будь-якої справи, включаючи господарської, щодо передачі її за підсудністю оформлюються у передбачений законом спосіб, у даному випадку ухвалою. Вказане положення закону є імперативним для судів усіх юрисдикцій.
При цьому, заявнику процесуальним законодавством забезпечено право на доступ до суду шляхом оскарження прийнятого рішення, у тому числі, щодо передачі справи за належною підсудністю.
У зв`язку з вищевикладеним, у Київського окружного адміністративного суду відсутні підстави для прийняття матеріалів заяви Головного управління ПФУ у Київській області про заміну сторони виконавчого провадження у межах господарської справи, що були направлені Господарським судом Київської області листом від 22.11.2024 на адресу Київського окружного адміністративного суду.
Тобто, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31, здійснюється за процедурою визначеною ГПК України. У зв`язку з чим лист Господарського суду разом з усіма документами підлягає поверненню.
Керуючись статтями 241, 243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Повернути до Господарського суду Київської області лист від 22.11.2024 разом з матеріалами заяви Головного управління ПФУ у Київській області про заміну сторони виконавчого провадження у межах господарської справи №А1/010-08.
Копію цієї ухвали направити учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Діска А.Б.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2025 |
Оприлюднено | 10.01.2025 |
Номер документу | 124309130 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Заява про заміну сторони виконавчого провадження |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Діска А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні