ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про витребування доказів
08 січня 2025 р. м. Чернівці Справа № 600/3092/24-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В. розглянувши у порядку письмового адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач), звернувся в суд з позовом до Військової частини НОМЕР_1 (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Військової частина № НОМЕР_1 від 21.06.2024 про відмову у звільненні ОСОБА_1 від проходження військової служби за контрактом на посаді офіцера оперативного відділення секції планування застосування штабу з військової служби на підставі п. «г» пункту 3 ч.5 ст.26 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу»;
- зобов`язати Військову частину номер НОМЕР_1 повторно розглянути рапорт ОСОБА_1 , зареєстрований 22.05.2024 року.
Ухвалою суду відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін за наявними у справі матеріалами.
Разом з тим, дослідивши матеріали справи, суд з метою з`ясування всіх обставин в справі, дійшов висновку про те, що для повного з`ясування всіх обставин в справі, слід витребувати додаткові докази з метою офіційного з`ясування всіх обставин у справі, виходячи з наступного.
1. Відповідно до частин 1, 4 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
2. Згідно з частини 1 статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частинами 2, 3 статті 77 КАС України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
3. Згідно вимог статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
4. Спірним у правовідносинах цієї справи фактично є відмова військової частини звільнити позивача зі служи. При цьому, відмовляючи в задоволенні рапорту про звільнення зі служби, відповідач керувався нормами Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», які (окрім іншого) передбачають, що таке звільнення у випадку позивача можливе тільки - якщо у батька останнього відсутні крім нього інші члени сім`ї першого чи другого ступеня споріднення.
5. Зокрема, нормами абз. 13 п. 3 ч. 12 ст. 26 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» визначено, що під час дії воєнного стану військовослужбовці звільняються з військової служби через сімейні обставини або з інших поважних причин на таких підставах:
- необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім`ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім`ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я.
6. Визначення поняття - осіб першого та другого ступеня споріднення в Законі України «Про військовий обов`язок і військову службу» не наведено.
7. Нормами Цивільного Кодексу України наведено в статтях 1261 та 1262 наведено поняття спадкоємців першої та другої черги.
8. Натомість, дослівне визначення осіб першого та другого ступеня спорідненості міститься в Податковому кодексі України, а саме підпунктом 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 ПК визначено, що:
- членами сім`ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.
- членами сім`ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV цього Кодексу вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
9. Звертаючись з рапортом про звільнення до відповідача, а так само звернувшись з адміністративним позовом в суд, позивачем та його представником не наведено, а також не надано переконливих доказів, які б підтверджували те, що у ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 відсутні (окрім позивача ОСОБА_1 ) інші члени сім`ї першого та другого ступеня спорідненості.
10. Відтак, суд з метою повного та всебічного розгляду справи, вважає за необхідне витребувати від Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції інформацію щодо членів сім`ї першого та другого ступеня споріднення ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає без реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
На підставі наведеного та керуючись статтями 72, 77, 80, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Витребувати від Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернівецькій області Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції інформацію, щодо наявності членів сім`ї першого чи другого ступеня споріднення ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ..
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.В. Боднарюк
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124310855 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Боднарюк Олег Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні