Ухвала
від 09.01.2025 по справі 420/3365/24
П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

------------------------

У Х В А Л А

09 січня 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/3365/24

П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача - Коваля М.П.,

судді - Осіпова Ю.В.,

судді - Скрипченка В.О.,

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одеса заяву Головного управління ДПС в Одеській області про повернення судового збору за апеляційною скаргою Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2024 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХОЛДИНГ ДІС» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні П`ятого апеляційного адміністративного суду перебувала апеляційна скарга Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2024 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХОЛДИНГ ДІС» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2024 року апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2024 року повернуто апелянту.

07 січня 2025 року до П`ятого апеляційного адміністративного суду надійшла заява апелянта про повернення судового збору. В обґрунтування зазначеної заяви заявник вказує, що ним було сплачено судовий збір у розмірі 1539,14 грн., при цьому оскільки апеляційну скаргу було повернуто, сплачена сума судового збору підлягає поверненню.

Дослідивши обґрунтованість заяви про повернення судового збору, колегія суддів вважає, що заява Головного управління ДПС в Одеській області про повернення судового збору підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Частиною 2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI) сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі, зокрема, повернення заяви або скарги.

Приписи ч.5 ст.7 вказаного Закону № 3674-VI визначають, що повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

З відомостей комп`ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» вбачається, що апелянтом по даній справі було сплачено судовий збір у загальному розмірі 1539,14 грн. (згідно платіжної інструкції від 09 грудня 2024 року №5205). Зазначена сума судового збору була зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.

Таким чином, враховуючи, що ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 23 травня 2024 року апеляційну скаргу повернуто апелянту, колегія суддів дійшла висновку про необхідність повернення сплаченої суми судового збору у розмірі 1539,14 грн., за ухвалою суду у відповідності до п.2 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 132, 325, 328, 329 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В

Заяву Головного управління ДПС в Одеській області про повернення судового збору за апеляційною скаргою Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05 квітня 2024 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХОЛДИНГ ДІС» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Повернути Головному управлінню ДПС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, код ЄДРПОУ ВП 44069166) судовий збір в розмірі 1539,14 грн. (одна тисяча п`ятсот тридцять дев`ять гривень чотирнадцять копійок), сплачений згідно платіжної інструкції від 09 грудня 2024 року №5205.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач: М.П. Коваль

Суддя: Ю.В. Осіпов

Суддя: В.О. Скрипченко

СудП'ятий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.01.2025
Оприлюднено10.01.2025
Номер документу124311804
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяІнші процесуальні питання

Судовий реєстр по справі —420/3365/24

Ухвала від 09.01.2025

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Коваль М.П.

Ухвала від 26.08.2024

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

Ухвала від 26.08.2024

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

Постанова від 18.07.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Коваль М.П.

Ухвала від 23.05.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Коваль М.П.

Ухвала від 10.05.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Коваль М.П.

Ухвала від 10.05.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Коваль М.П.

Ухвала від 10.05.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Коваль М.П.

Ухвала від 02.05.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Коваль М.П.

Рішення від 05.04.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Левчук О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні