Конотопський міськрайонний суд сумської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 577/72/25
Провадження № 2-о/577/51/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 січня 2025 року м. Конотоп
Суддя Конотопського міськрайонного суду Сумської області Потій Н.В., розглянувши матеріали до цивільної справи за заявою Конотопської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Дубов`язівської селищної ради Конотопського району Сумської області про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність,
В С Т А Н О В И В:
Керівник Конотопської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Дубов`язівської селищної ради Конотопського району Сумської області, в порядку ст. 329 ЦПК України, звернувся до суду із заявою в якій просить передати в комунальну власність Дубов`язівської селищної ради Конотопського району Сумської області виробничі будівлі за адресами:
- АДРЕСА_1 , до якої входить нежитлова будівля А-1, башта Рожновського, артезіанська свердловина;
- АДРЕСА_2 , до якої входить нежитлова будівля А-1, башта Рожновського, артезіанська свердловина;
- АДРЕСА_3 , до якої входить нежитлова будівля А-1, башта Рожновського, артезіанська свердловина.
Дослідивши матеріали до заяви, судом встановлено, наступне.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Як роз`яснив Європейський суд з прав людини у справах «Верітас проти України» та «Сокуренко та Стригун проти України», суд не може вважатися «судом, встановленим законом» у розумінні п. 1 ст.6 Конвенції у разі перевищення ним своїх повноважень, визначених процесуальним законодавством. Зокрема, повноваження суду на розгляд конкретної справи, заяви або скарги визначається правилами підвідомчості та підсудності.
Відповідно до частини 1статті 8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Цивільний процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства (стаття 1 ЦПК України).
Відповідно до ч.1 ст. 329 ЦПК України заява пропередачу безхазяйноїнерухомої речіу власністьтериторіальної громади за умов, визначених Цивільним кодексом України, подається досуду замісцезнаходженням цієїречіорганом, уповноваженим управляти майном відповідної територіальної громади.
З поданої заяви вбачається, що безхазяйне нерухоме майно виробничі будівлі башти Рожновського, артезіанська свердловина, розташовані в АДРЕСА_4 .
Проте, вказаний населений пункт лише після ліквідації Буринського району 19 липня 2020 року увійшов до Конотопського району.
Водночас, суд враховує, що відповідно до п. 3-1 Розділу XII«ПРИКІНЦЕВІ ТАПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів: 1) відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року N 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року N 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року N 2102-IX.
Таким чином, с. Чернеча Слобода, за територіальною юрисдикцією (підсудністю) відноситься до Буринського районного суду Сумської області, що не було враховано під час подачі заяви про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншому суд.
Слід також врахувати, що недотримання судом правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, яке є підставою для скасування судового рішення з направленням справи для розгляду до належного суду за встановленою підсудністю (частина 1статті 378 ЦПК України).
Згідно з частиною 3 статті 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
За таких обставин, ураховуючи, що безхазяйне нерухоме майно виробничі будівлі розташовані в с. Чернеча Слобода, з урахуванням приписів ст. 329 ЦПК України, пунктів 3, 3-1 Розділу XII «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», територіальна юрисдикція (підсудність) цієї справи віднесена до Буринського районного суду Сумської області, а тому справу слід передати до Буринського районного суду Сумської області.
Керуючись ст. 31, 32, 329, 353 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Цивільну справу за позовною заявою Конотопської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Дубов`язівської селищної ради Конотопського району Сумської області про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність передати на розгляд до Буринського районного суду Сумської області за встановленою підсудністю за встановленою підсудністю.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Сумського апеляційного суду.
СуддяН. В. Потій
Суд | Конотопський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124316127 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність |
Цивільне
Конотопський міськрайонний суд Сумської області
Потій Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні