Справа № 750/10804/24
Провадження № 2/750/169/25
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 січня 2025 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова у складі
судді Логвіної Т.В.,
секретаря Примак Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження,
Треті особи Чернігівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Чернігівському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Управління (служба) у справах дітей Чернігівської міської ради,
в с т а н о в и в:
у липні 2024 року позивач звернулась до суду з позовом до відповідачів про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження. Свої вимоги мотивує тим, що позивачка 05.08.2017 познайомилась з ОСОБА_2 , з яким в подальшому почала зустрічатись. З 05.08.2018 року фактично почали проживати разом однією сім?єю за адресою АДРЕСА_1 , разом з батьком ОСОБА_2 . 23.04.2019 від фактичних шлюбних відносин ОСОБА_1 з ОСОБА_2 , народилась дитина, ОСОБА_5 . Відомості про батька були внесені відповідно до ст. 135 СК України. Відповідач від дня народження визнав ОСОБА_6 своєю донькою. Свекри позивачки - ОСОБА_3 , та ОСОБА_4 сприймали ОСОБА_6 як рідну онуку. Весною 2021 року сторони прийняли рішення припинити фактичні шлюбні відносини. Однак, ОСОБА_2 регулярно навідував доньку ОСОБА_6 , робив подарунки, надавав матеріальну допомогу. Відповідно до витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин N? 20240501-1 від 01.05.2024, відповідач ОСОБА_2 зник безвісті 04.03.2024 року під час захисту Батьківщини. Визнання батьківства ОСОБА_2 відносно малолітньої ОСОБА_5 необхідно для реалізації останньою майнових та немайнових прав, в тому числі для оформлення виплат передбачених законодавством України родичам військовослужбовця, який зник безвісти.
Сторони у судове засідання не з`явились, надійшли заяви про розгляд справи у їх відсутність, позивач позов підтримує, відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 позов визнають. Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, згідно витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин N? 20240501-1 від 01.05.2024 зник безвісти на території бойових дій.
Від представника третьої особи - Чернігівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Чернігівському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції надійшла заява про розгляд справи у відсутність представника, покладається на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить наступного висновку.
Судом встановлено, що згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьком записаний ОСОБА_7 , відомості про батька записані відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України, матір`ю записана ОСОБА_1 .
Відповідно до витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин N? 20240501-1 від 01.05.2024, відповідач ОСОБА_2 зник безвісті під час захисту Батьківщини.
Згідно сповіщення сім`ї №81 ІНФОРМАЦІЯ_2 від 02.03.2024 солдат ОСОБА_2 під час виконання бойового завдання в районі села Синьківка Куп`янського району Харківської області, зник безвісти 22.02.2024.
Відповідно до частини другої статті 125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.
Визнання батьківства це волевиявлення особи, яка вважає себе батьком дитини. Однак одного волевиявлення особи щодо визнання себе батьком певної дитини недостатньо для настання правових наслідків. Необхідно також ще й волевиявлення матері дитини, яке полягає у вираженні згоди на те, щоб чоловік був записаний батьком її дитини. Саме тому вимагається подання до органів реєстрації актів цивільного стану спільної заяви матері дитини та чоловіка, який вважає себе батьком цієї дитини.
Визнання батьківства є констатацією факту біологічного батьківства особи, яка подала заяву до органів реєстрації актів цивільного стану, метою якого є підтвердження вже існуючого біологічного (кровного) споріднення між чоловіком, який визнає себе батьком, та дитиною.
Згідно ч.1 ст.128 СК України, за відсутності заяви, право на подання якої встановленостаттею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.
Відповідно до ч.2 ст.128 СК України, підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу.
Згідно ч. 4ст. 128 СК України, позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першоїстатті 135 цього Кодексу.
Відповідно допостанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», спір про походження дитини від осіб, які не перебувають у шлюбі між собою і не подали в державні органи реєстрації актів цивільного стану (далі - органи РАЦС) спільної заяви про реєстрацію їх як батьків, суд може вирішувати за заявою про визнання батьківства, поданою: одним із батьків; особою котра вважає себе батьком; опікуном (піклувальником) дитини; іншою особою, на утриманні якої вона перебуває; самою дитиною, яка досягла повноліття.
Сімейне законодавство України не визначає будь-яких особливостей щодо предмета доказування у даній категорії справ. Доказами у такій справі можуть бути будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, а також інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, показань свідків, письмових або речових доказів, висновків експертів. Тобто при вирішенні спору про визнання батьківства мають враховуватись усі передбачені законом докази в їх сукупності. Керуючись цим загальним правилом, встановлення батьківства на підставіст. 128 СК Україниможливо за наявності належних і обґрунтованих доказів (відомостей), які засвідчують походження дитини від певної особи.
Враховуючи викладене, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, беручи до уваги, що відповідачі - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 позов визнали, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 258, 259, 265, 273, 354 ЦПК України, ст. ст.126, 263-265 СК України, суд,-
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 , посвідка на постійне місце проживання серії НОМЕР_4 ) про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, батьком ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , народженої ОСОБА_1 .
Внести зміни до актового запису № 102 від 26 квітня 2019 року про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , вчиненого Чернігівським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, шляхом зазначення у графі «батько» « ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженець м. Чернігів, громадянин України, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ».
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи,якому повнерішення небуло врученеу день йогопроголошення абоскладення,має правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя:
Суд | Деснянський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124316684 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Деснянський районний суд м.Чернігова
Логвіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні