Ухвала
від 10.01.2025 по справі 377/974/23
СЛАВУТИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

Справа №377/974/23

Провадження №2/377/4/25

10 січня 2025 року Славутицький міський суд Київської області у складі судді Бабич Н.С., без повідомлення учасників справи, розглянувши клопотання представника третьої особи Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Родинний затишок» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області Полегенько Яни Павлівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду в цивільній справі за позовом Органу опіки та піклування в особі виконавчого комітету Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області, який діє в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , до ОСОБА_5 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області, Центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Родинний затишок» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області, про позбавлення батьківських прав,

У С Т А Н О В И В:

У провадженні суду перебуває вказана цивільна справа, судове засідання в якій призначено на 13 січня 2025 року о 12 годині 00 хвилин.

Представник третьої особи Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Родинний затишок» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області Полегенько Я.П. звернулась до суду з клопотанням про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, в якому просила забезпечити участь дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в судовому засіданні, призначеному на 13 січня 2025 року о 12 годині 00 хвилин, для заслуховування їх думки, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, з участю супроводжуючої особи ОСОБА_6 .

Відповідно до положень статті 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою ( частина перша).

Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи ( частина друга).

Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала ( частина третя).

Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (частина четверта).

За змістом статті 171 Сімейного кодексу України дитина має право на те, щоб бути вислуханою батьками, іншими членами сім`ї, посадовими особами з питань, що стосуються її особисто, а також питань сім`ї. Дитина, яка може висловити свою думку, має бути вислухана при вирішенні між батьками, іншими особами спору щодо її виховання, місця проживання, у тому числі при вирішенні спору про позбавлення батьківських прав, поновлення батьківських прав, а також спору щодо управління її майном.

Відповідно до положень статті 12 Конвенції про права дитини держави - учасниці забезпечують дитині, здатній сформулювати власні погляди, право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, що стосуються дитини, при чому поглядам дитини приділяється належна увага згідно з її віком і зрілістю. З цією метою дитині, зокрема, надається можливість бути заслуханою в ході будь - якого судового чи адміністративного розгляду, що її стосується, безпосередньо або через представника чи відповідний орган у порядку, передбаченому процесуальними нормами національного законодавства.

Стаття 6 Європейської конвенції про здійснення прав дітей наділяє суд повноваженнями надати можливість дитині висловити свою думку при вирішенні питань, які її стосуються, і приділяти цій думці належну увагу.

Про необхідність заслуховування думки дітей, які досягли певного віку, та її врахування при вирішенні спорів про відібрання дітей зазначено, зокрема, у рішенні ЄСПЛ від 18 грудня 2008 року «Савіни проти України» (заява 39948/06). У параграфі 59 цього рішення вказано, що суд також зауважує, що на жодному етапі провадження у справі судді не заслуховували дітей.

При цьому при вирішенні питань, які стосуються її життя, дитині, здатній сформулювати власні погляди, має бути забезпечено право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, що її стосуються, причому поглядам дитини приділяється належна увага згідно з її віком і зрілістю.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан строком на 30 діб. Строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався та триває на даний час.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є вихованцями Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Родинний затишок» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області, з 23 квітня 2022 року тимчасово переміщені (евакуйовані) до м.Афіни Грецької Республіки, де перебувають у притулку «Острів» у рамках проєкту «THE HOME PROJECT» по теперішній час. Для здійснення їх супроводу на підставі наказу директора Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Родинний затишок» №19-о від 16.12.2024 «Про заміну персоналу для супроводу» тимчасово переміщених (евакуйованих) вихованців центру «Родинний затишок» направлено, зокрема, ОСОБА_6 , яка зареєстрована на офіційному сайті захищеного відеоконференцзв`язку htpp:vkz.court.ua.

Враховуючи норми Конвенції про права дитини щодо забезпечення її якнайкращих інтересів, її безпеки і права на життя, введення на всій території Україні воєнного стану, перебування дітей ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у м.Афіни Грецької Республіки, суд дійшов висновку, що їх участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з участю супроводжуючої їх особи є можливою для реалізації ними права бути заслуханими за обставин триваючої широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України, коли вони перебувають на території іншої держави, яка надає їм прихисток як громадянам України, а тому подане клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 212, 260 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Клопотання представника третьої особи Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Родинний затишок» Славутицької міської ради Вишгородського району Київської області Полегенько Яни Павлівни задовольнити.

Забезпечити участь дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , т а ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в судовому засіданні, яке призначено на 13 січня 2025 року 12 годину 00 хвилин, для заслуховування їх думки, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через мережу Інтернет за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС супроводжуючої їх особи ОСОБА_6 (ІНФОРМАЦІЯ_3 ).

Роз`яснити відповідно до положень частини п`ятої статті 212 ЦПК України, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала підписана 10 січня 2025 року.

Суддя Н. С. Бабич

СудСлавутицький міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.01.2025
Оприлюднено13.01.2025
Номер документу124319232
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —377/974/23

Ухвала від 10.01.2025

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 27.06.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 24.04.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 07.02.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 16.01.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

Ухвала від 18.12.2023

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні