Ухвала
від 09.01.2025 по справі 336/10978/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

ЄУН: 336/10978/24

Провадження №: 2/336/725/2025

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2025 року м. Запоріжжя

Суддя Шевченківського районного суду м.Запоріжжя Петренко Л.В., розглянувши заперечення відповідача ОСОБА_1 , проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, за матеріалами цивільної справи №336/10978/24 (провадження 2/336/725/25), поданої в порядку позовного провадження, за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу, -

встановив:

04 листопада 2024 року позивача ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу.

Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу було розподілено та передано судді Петренко Л.В.

Ухвалою Шевченківського районного суду м.Запоріжжя від 05 листопада 2024 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу. Судом постановлено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

07 січня 2025 року до Шевченківського районного суду м.Запоріжжя від відповідача ОСОБА_1 надійшло заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, в якому вказує на те, що останній має намір подати до суду докази та клопотання про виклик свідків для допиту їх у судовому засіданні.

Заперечує проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки характер спірних правовідносин та предмет доказування вимагає проведення підготовчого провадження та судового засідання для повного та всебічного встановлення обставин, вказана справа потребує ретельного дослідження, у зв`язку з чим вважає, що справу належить розглядати в загальному позовному провадженні.

При вирішенні вказаної заяви суд виходив із наступного.

Відповідно до положень частин 1, 2, 4, 5, 6, 9 статті 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду: 1) малозначних справ; 2) справ, що виникають з трудових відносин; 3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; 4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) справи про стягнення аліментів, збільшення та зменшення їх розміру, припинення стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства); 4) справи про розірвання шлюбу; 5) справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує шістдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до п.1 ч.4 статті 274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя;.

Відповідно до положень частин 1, 2, 3, 4 статті 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

У випадку, передбаченому частиною другою статті 277 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Відповідач ОСОБА_1 в обґрунтування свого заперечення посилається на те, що має намір подати до суду докази та клопотання про виклик свідків для допиту їх у судовому засіданні.

Заперечує проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, оскільки характер спірних правовідносин та предмет доказування вимагає проведення підготовчого провадження та судового засідання для повного та всебічного встановлення обставин, вказана справа потребує ретельного дослідження, у зв`язку з чим вважає, що справу належить розглядати в загальному позовному провадженні.

Відповідно доположень ст.83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка незаявляє самостійнихвимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Враховуючи наведені вище норми права, дана справа має бути розглянута саме за правилами спрощеного позовного провадження.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі та призначення її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження судом досліджувались та враховано обставини, визначені ч. 4 ст. 274, п.4 ч. 6 ст. 19 ЦПК України.

Ухвалою Шевченківського районного суду м.Запоріжжя від 05 листопада 2024 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі. Судом постановлено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно з частиною 1 статті 191 ЦПК України - у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати: суду - відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам - копію відзиву та доданих до нього документів.

Відповідно до вимог частини 4 статті 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз`яснено відповідачу право на подання відзиву на позовну заяву, також роз`яснено сторонам право на подання відповіді на відзив та заперечення.

Розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження не позбавляє відповідача подавати докази, відзив та заперечення.

Обставини справи, що згідно ч.4 ст.274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку, тому суд приходить до висновку про те, що справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, оскільки відповідно до положень п.4 ч. 6 ст.19 ЦПК України даний спір є малозначним.

Оскільки вказана справа в силу законну є малозначною, а тому має бути розглянута лише за правилами спрощеного позовного провадження, заперечення відповідача є необґрунтованими та їх необхідно залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст. 19, 260, 261, 274, 277, 353 ЦПК України, суддя, -

постановив:

Заперечення відповідача ОСОБА_1 , проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, - залишити без задоволення.

Копію ухвали надіслати відповідачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудШевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення09.01.2025
Оприлюднено13.01.2025
Номер документу124321172
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу

Судовий реєстр по справі —336/10978/24

Ухвала від 09.01.2025

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Петренко Л. В.

Ухвала від 09.01.2025

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Петренко Л. В.

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Петренко Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні