СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. № 954/1195/23
пр. № 2/759/1097/25
10 січня 2025 рокусуддя Святошинського районного суду м. Києва Шум Л.М. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Хаксон" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 04 січня 2022 року між TOB «ХАКСОН» та ОСОБА_1 (далі - Орендар) був укладений Договір оренди об`єкта нерухомості №02/01-22.
Враховуючи наявну заборгованість відповідача з орендної плати та компенсації витрат за комунальні послуги, позивачем, внесеним гарантійним платежем в сумі 2982грн.. було закрито повністю заборгованість з компенсації витрат за комунальні послуги за лютий 2022р. в сумі 2614,98 грн. та частково заборгованість з орендної плати за березень 2022р. - в сумі 367,02 грн. Борг по рахунку з орендної плати за березень 2022р. - складає 2614.02 грн.
Станом на 06 листопада 2023р. ОСОБА_1 не здійснено оплати за компенсацію витрат за комунальні послуги за період з березня 2022р. по травень 2022р. включно в сумі 2 207,39 грн., та за орендну плату за період з березня 2022 р. по травень 2022р. включно в сумі 8 578.98 грн., що свідчить про невиконання орендарем умов договору.
Загальна сума заборгованості станом на 06 листопада 2023р. складає 10 786,37 грн.
23.10.2024року ухвалою суду відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження .
Згідно ч. 13 ст. 7 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Відповідно до ч. 8 ст. 279 ЦПК України, при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.
Положеннями ст. 174 ЦПК України, визначено, що при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
Відповідно до ст. ст. 174, 178 ЦПК України, відповідач не скористався своїм правом та не направив до суду відзив на позовну заяву, із викладенням заперечень проти неї.
Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів та ухвалити заочне рішення, у зв`язку з неподанням відповідачем відзиву, та відсутністю заперечень позивача щодо заочного розгляду справи, що відповідає положенням п. 3, п. 4 ч. 1 ст. 280 ЦПК України.
Враховується судом і рішення Конституційного Суду України від 13.12.2011 року №17-рп/2011 згідно яких у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі за адресою, вказаної в матеріалах справи (зокрема позовній заяві) яка відповідає місцю реєстрації відповідача, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене йому належним чином.
Враховуючи наведене, суд вирішує справу за наявними матеріалами, що передбачено ч. 8 ст. 178 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 3 ст. 12, ч.ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу чиїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Суд дослідивши матеріали справи, встановив наступні правовідносини.
Судом встановлено, що 04 січня 2022 року між TOB «ХАКСОН» та ОСОБА_1 (далі - Орендар) був укладений Договір оренди об`єкта нерухомості №02/01-22.
Відповідно до пункту 1.1. Договору Орендодавець передає, а Орендар приймає в тимчасове платне користування об`єкт нерухомого майна загальною площею 14.20 кв. м, , розташований за адресою: АДРЕСА_1.
Розділом 3 Договору «Передача та повернення об`єкту оренди» сторони встановили, що "Передача та повернення орендованого майна здійснюється на підставі Актів приймання - передачі (оформлюється відповідними Додатками до цього Договору), в яких визначається технічний стан орендованого майна на момент передачі в оренду та повернення з оренди. Акти приймання-передачі підписуються уповноваженими на це представниками Сторін. Майно вважається переданим та прийнятим в орендне користування чи повернутим з орендного користування з моменту підписання Акту приймання-передачі. Датою передачі, приймання та повернення майна є дата підписання Акта приймання-передачі. (пункт 3.1. Договору).
Відповідно до пункт 3.3. Договору - дата підписання акту прийому-передачі є датою початку дії строку оренди та відповідно, датою початку нарахування і сплати орендарем орендної плати. Орендна плата нараховується до повної здачі Об`єкта оренди та підписання Акту приймання - передачі.
04 січня 2022 року TOB «ХАКСОН» та ОСОБА_1 підписали акт приймання- передачі орендованого майна (додаток №2 до договору), що свідчить про прийняття в відповідачем в орендне користування об`єкта нерухомого майна.
Розділом 5 укладеного Договору оренди об`єкта нерухомості передбачено умови внесення гарантійного платежу. Пунктом 5.3. Договору зазначено, що гарантійний платіж який дорівнює розміру орендної плати за перший місяць, вноситься орендарем самостійно на розрахунковий рахунок Орендодавця, додатково до суми орендної плати, протяом 5-ти календарних днів, після підписання даного договору.
Згідно пункту 4.1 Договору розмір орендної плати (без урахування експлуатаційних витрат) по 30 червня 2022р. включно складає 2982 грн. на місяць без ПДВ.
На виконання п.5.3. Договору відповідач перерахував гарантійний платіж в сумі 2982 грн.
Згідно пункту 4.2. Договору орендна плата сплачується орендарем у безготівковій формі на розрахунковий рахунок Орендодавця щомісяця, без виставлення рахунку, але не пізніше 10 (десятого) числа місяця за поточний місяць.
Пунктом 4.5 Договору передбачено, що орендна плата оплачується орендарем не залежно від того, чи користувався він об`єктом оренди протягом строку оренди або не користувався.
Пунктом 4.6 Договору сторони домовились, що крім орендної плати орендар щомісяця відшкодовує видатки по електрозабезпеченню, водопостачанню, стокам, теплозабезпеченню, послугам зв`язку, вивозу побутового сміття, спільне користування прибудинковою територією, експлуатаційні витрати та витрати з утримання орендованого приміщення згідно виставлених рахунків, на протязі трьох банківських днів з моменту отримання електронним листом, рекомендованим листом або під розписку.
Згідно розділу 7 п.7.1 Договору «Права і обов`язки орендаря» орендар зобов`язаний, крім іншого, вчасно і у повному обсязі здійснювати платежі, по закінченню терміну дії Договору або достроковому його розірванні передати об`єкт оренди протягом одного дня по акту прийому- передачі.
Враховуючи наявну заборгованість відповідача з орендної плати та компенсації витрат за комунальні послуги, позивачем, внесеним гарантійним платежем в сумі 2982грн.. було закрито повністю заборгованість з компенсації витрат за комунальні послуги за лютий 2022р. в сумі 2614,98 грн. та частково заборгованість з орендної плати за березень 2022р. - в сумі 367,02 грн. Борг по рахунку з орендної плати за березень 2022р. - складає 2614.02 грн.
Судом встановлено, що станом на 06 листопада 2023р. ОСОБА_1 не здійснено оплати за компенсацію витрат за комунальні послуги за період з березня 2022р. по травень 2022р. включно в сумі 2 207,39 грн., та за орендну плату за період з березня 2022 р. по травень 2022р. включно в сумі 8 578.98 грн., що свідчить про невиконання орендарем умов договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч.І ст.530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Стаття 610 ЦК України визначає, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
За приписом ст.526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За змістом ст. 193 Г`К України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.?
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню заборгованість в розмірі 10786,37 коп.
Суд, оцінивши докази у їх сукупності, прийшов до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими на законі, доведені матеріалами справі та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України у разі задоволення позову судові витрати, пов`язані з розглядом справи покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.525, 610, 759, 760, 762, 764 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 48, 76-82, 141, 229, 259, 263-265, 268, 273 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Хаксон" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАКСОН» (ідентифікаційний код 38138399. 69063, Запоріжжя, вул. Гоголя, буд. 79) грошову заборгованість за компенсацію витрат за комунальні ослуги за період з березня 2022р. по травень 2022р. включно в сумі 2 207 грн. 39 коп. та за орендну плату за період з березня 2022 р. по травень 2022р. включно сумі 8 578 грн. 98 коп..на загальну суму 10786 рн. 37 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 на користьТовариства з обмеженою відповідальністю «ХАКСОН» (ідентифікаційний код 38138399. 69063, Запоріжжя, вул. Гоголя, буд. 79) судовий збір в сумі 2684 грн. 00 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте Святошинським районним судом м. Києва за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://sv.ki.court.gov.ua.
Суддя: Л.М. Шум
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124322557 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Шум Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні