справа № 242/751/24
провадження № 2/208/796/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 січня 2025 р. м. Кам`янське
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Гречаної В.Г., за участі секретаря судового засідання Дарчука М.І., вирішуючи питання в порядку передбаченому ч. 1 ст. 254 ЦПК України, про поновлення провадження у цивільній справі № 242/751/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Селидівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Заводського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області знаходиться цивільна справа № 242/751/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Селидівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Ухвалою судді Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 24 червня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 15 липня 2024 року клопотання ОСОБА_1 про призначення судово-генетичної експертизи було задоволено повністю та на час проведення експертизи провадження по справі зупинено.
14 жовтня 2024 року через канцелярію Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області на виконання ухвали від 15 липня 2024 року надано Висновок експерта № 1993-МГ від 13.09.2024 року.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.10.2024 р. цивільну справу № 242/751/24 разом з Висновком експерта було передано на розгляд судді Гречаній В.Г.
Ухвалою суду від 17.10.2024 року справу було прийнято до свого провадження суддею Гречаною В.Г. та визначено про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
Оскільки вимоги Ухвали Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 15 липня 2024 року про призначення судово-генетичної експертизи виконано у повному обсязі, усунуті обставини, що викликали зупинення провадження у справі.
В судове засіданняучасники справине з`явились,про дату,час тамісце судовогорозгляду повідомленіналежним чином.Надали досуду заявипро проведення судовогозасідання без їхучасті,щодо поновленняпровадження усправі,закриття підготовчогопровадження усправі та призначення справи до судового розгляду не заперечували.
Справа розглядається за відсутності учасників справи, тому у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Ст. 4 ЦПК України визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребування судом у передбачених цим Кодексом випадках
В рішенні від 19 лютого 2009 року у справі «Христов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що втручання у право особи, захищене статтею 1 Першого протоколу, має бути виправданим. У цьому зв`язку Суд знову наголошує на необхідності підтримання "справедливої рівноваги" між загальним інтересом суспільства та захистом основних прав конкретної особи. Необхідну рівновагу не буде забезпечено, якщо відповідна особа несе "особистий і надмірний тягар" (див. рішення у справі Брумареску, п. 78).
Право кожного на справедливий розгляд його справи судом, встановленим законом, при вирішенні спору щодо його прав та обов`язків цивільного характеру передбачено і п. 1ст. 6Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка підлягає застосуванню відповідно дост. 9 Конституції Українита ст.2,8 ЦПК України.
Частина 1 статті 1 Першого протоколу доКонвенції про захист прав людини і основоположних свободвстановлює, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном; ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права. За змістом наведеного, жодне з положень Конвенції не може бути витлумачене як таке, що легітимізує набуття права власності одним суб`єктом за рахунок протиправного позбавлення майнового права іншого суб`єкта, із відмовою, до того ж, у можливості захисту порушеного права. Кожен, чиї права та свободи було порушено має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження (Статті 13 і 14 Конвенції).
Окрім національного законодавства, також і прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що, реалізуючи п.1ст. 6Конвенції Про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Разом з тим, Європейський суд зазначає, що не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але й реальним (Рішення Суду у справі Жоффре де ля Прадель проти Франції від 16 грудня 1992 року).
При цьому, суд зазначає, щоосновним законом УкраїниєКонституція, що закріплено в її преамбулі.
Статтею 8 Конституції Українипередбачено, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права.Конституція Українимає найвищу юридичну силу.Законита інші нормативно-правові акти приймаються на основіКонституції Україниі повинні відповідати їй. НормиКонституції Україниє нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставіКонституції Українигарантується.
Таким чином,Конституція Українияк правовий акт з найвищою юридичною силою, закріплюючи принцип верховенства права, послідовно проводить принцип верховенствазаконуу системі нормативно-правових актів.
Таке розуміння права не дає підстав для його ототожнення іззаконом, який іноді може бути й несправедливим, у тому числі обмежувати свободу та рівність особи. Справедливість - одна з основних засад права, є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права. Зазвичай справедливість розглядають як властивість права, виражену, зокрема, в рівному юридичному масштабі поведінки й у пропорційності юридичної відповідальності вчиненому правопорушенню (пункт 4.1.рішення Конституційного Суду України № 15-рп/2004 від 02.11.2004).
Справедливе застосування норм права - є передусім недискримінаційний підхід, неупередженість.
Відповідно до частини ст.254ЦПКУкраїни провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується.Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.
Враховуючи, що вимоги Ухвали Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 15 липня 2024 року про призначення судово-генетичної експерти виконано у повному обсязі, усунуті обставини, що викликали зупинення провадження у справі, суд приходить до висновку про необхідність поновлення провадження у вищевказаній цивільній справі та призначення проведення підготовчого судового засідання.
Керуючись ст. ст.53,260-261,353 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Поновити провадження у цивільній справі № 204/751/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Селидівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Закрити підготовче провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Селидівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Призначити справу до судового розгляду по суті на05.02.2025 року о 12:30год., яке провести відкрито в приміщенні Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області, за адресою: Дніпропетровська область, м. Кам`янське, вул.Ігнатія Ясюковича, 5, каб.№18.
Про дату, час і місце судового засідання повідомити учасників справи.
Встановити загальний порядок дослідження доказів під час судового розгляду.
Сторони мають права та обов`язки передбачені ст. 43, 49 ЦПК України.
Роз`яснити сторонам, що згідно ч. 2ст. 222 ЦПК Українисуд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://zv.dp.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремомуоскарженню відрішення суду,згідно доч.1ст.353ЦПК України,не підлягає.Заперечення на ухвали,що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду,включаються доапеляційної скаргина рішеннясуду.
Суддя В.Г.Гречана
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124324095 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Гречана В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні