Справа № 344/275/25
Провадження № 1-кс/344/212/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2025 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділу Івано-Франківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 12024091010002898 від 09.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Івано-Франківського РУП Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Окружної прокуратури міста Івано-Франківська ОСОБА_4 , звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в обґрунтування якого посилався на те, що 03 вересня 2024 року близько 23 год, перебуваючи поруч із квартирою АДРЕСА_1 ОСОБА_5 у ході конфлікту заподіяв тілесні ушкодження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Для встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, отриманих ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вказаному кримінальному провадженні призначено судово-медичну експертизи, для проведення якої необхідно у розпорядження експерта надати медичні документи останньої, що неможливе без їх вилучення.
У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до лікувального закладу доставлялася каретою швидкої медичної допомоги.
У зв`язку із проведенням судово-медичної експертизи виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до медичних документів, що містять відомості про лікування ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які зберігаються в Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме до карти виїзду швидкої медичної допомоги, що виїжджали за викликом 03.09.2024 року за адресою:
АДРЕСА_3 , і надавала медичну допомогу ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю вилучення (здійснення їх виїмки) на час проведення судово-медичної експертизи.
Інформація, яка буде отримана в ході тимчасового доступу до речей та документів в сукупності може мати доказове значення в даному кримінальному провадженні. Тому просив суд надати дозвіл до зазначеної інформації.
Слідчий ОСОБА_3 , прокурор ОСОБА_4 , про час і місце розгляду клопотання повідомлені належним чином, в судове засідання не прибули. У поданому клопотанні просили суд про розгляд клопотання без їх участі та підтримали вимоги клопотання у повному обсязі.
Представник володільця інформації КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », про час і місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, в судове засідання не прибув.
Як передбачено ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання та документи додані до нього, вважаю наступне.
Згідно з частиною 1 статті 131 Кримінального процесуального кодексу України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
У відповідності до частини 1 статті 159 Кримінального процесуального кодексу України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
За змістом п.3 ч.5 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно п.2 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
За змістом ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Із витягу з ЄРДР встановлено, що слідчим відділом Івано-Франківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до ЄРДР 23.12.2024 за № 12024091010002898 від 09.11.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 КК України.
На підставі вищенаведеного, враховуючи ті обставини, що на даній стадії досудового розслідування, для досягнення дієвості кримінального провадження необхідний тимчасовий доступ до документів, що зазначені в клопотанні, вони мають безпосереднє доказове значення у кримінальному провадженні, а також те, що сторона досудового розслідування позбавлена будь-якої іншої правової підстави доступу до таких документів, у слідчого судді є всі підстави для задоволення клопотання про надання тимчасового доступу до зазначених медичних документів.
Керуючись статтями 107, 162, 163, 166, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання-задовольнити.
Надати слідчим СВ Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , лейтенанту поліції ОСОБА_9 , капітану поліції ОСОБА_10 , лейтенанту поліції ОСОБА_11 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що містять відомості про лікування ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які зберігаються в Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_2 , а саме до карти виїзду швидкої медичної допомоги, що виїжджали за викликом 03.09.2024 року за адресою: АДРЕСА_3 , і надавала медичну допомогу ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю вилучення (здійснення їх виїмки) на час проведення судово-медичної експертизи.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє два місяці з дня її постановлення та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_12
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124324576 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Атаманюк Б. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні