Ухвала
від 10.01.2025 по справі 344/54/25
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/54/25

Провадження № 1-кс/344/20/25

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2025 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого в ОВС - криміналіст відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, в рамках кримінального провадження № 12024090000000702 від 03.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором, в обґрунтування якого посилався на те, що слідчим управлінням ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024090000000702 внесеного 03.12.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що початку листопада 2024 року ОСОБА_4 під час розпивання алкогольних напоїв у с. Пнів біля кафе "Забава" з власної необережності втратив свій мобільний телефон марки "Ксіомі". Через кілька днів ОСОБА_4 дізнався від жителів с. Пнів, про те, що його мобільний телефон міг знайти ОСОБА_5 .

Приблизно через тиждень з моменту втрати мобільного телефону ОСОБА_4 біля магазину "Забава", що у с. Пнів, випадково зустрівся із ОСОБА_5 у якого запитав де його мобільний телефон, на що останній сказав відповів, що не знаходив його мобільного телефону, після чого вони розійшлись.

03 грудня 2024 року близько 12.55 ОСОБА_4 перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, підозрюючи, що його телефон знайшов ОСОБА_5 але не хоче добровільно його повернути, пішов по місцю проживання ОСОБА_5 для з`ясування відносин із ним шляхом застосування фізичної сили. Оскільки ОСОБА_5 по місцю проживання був відсутній ОСОБА_4 пішов до помешкання ОСОБА_6 в АДРЕСА_1 , де міг знаходитись потерпілий.

Підійшовши до літної кухні, ОСОБА_4 піднявся сходами на другий поверх, та побачив у кімнаті ОСОБА_6 який спав, а поруч із ним на кріслі біля стола сидів ОСОБА_5 . ОСОБА_4 почав кричати та поставив потерпілому вимогу повернути мобільний телефон, а коли почув відмову, в нього виник умисел на спричинення ОСОБА_5 тяжких тілесних ушкоджень.

Реалізовуючи свій злочинний умисел на спричинення тяжких тілесних ушкоджень ОСОБА_4 усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та свідомо бажаючи їх настання, тримаючи ОСОБА_5 за одяг жбурнув його до дверей в наслідок чого він впав. Надалі ОСОБА_4 наказав потерпілому вийти на вулицю де наніс цілеспрямований удар правою рукою в ділянку обличчя ОСОБА_5 в наслідок якого останній впав на землю, що біля вхідних дверей літньої кухні. Взявши до рук металеву арматуру із наконечником Т подібної форми, ОСОБА_4 продовжуючи свої протиправні дії, почав наносити удари арматурою та ногами в різні частини тіла ОСОБА_5 зокрема в ділянки тулуба та грудної клітки. В подальшому ОСОБА_4 підняв ОСОБА_5 на ноги та наказав вийти на дорогу, що останній і зробив, а ОСОБА_4 у свою чергу вийшов за ним.

Вийшовши з подвір`я ОСОБА_4 штовхнув ОСОБА_5 під паркан в результаті чого той впав та діючи умисно, з умислом на заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, продовжив наносити йому удари металевою арматурою по спині та грудній клітці вимагаючи повернути мобільний телефон.

В цей час з метою припинення протиправних дій ОСОБА_4 підійшов ОСОБА_7 та попросив припинити побиття ОСОБА_5 на що той відреагував агресивно пригрозивши фізичною розправою, внаслідок чого ОСОБА_7 переживаючи за своє здоров`я відійшов. Через кілька хвилин прибігла сестра ОСОБА_5 - ОСОБА_8 , яка припинила побиття потерпілого, та викликала карету швидкої медичної допомоги, яка госпіталізувала ОСОБА_5 до Надвірнянської ЦРЛ, де останній від спричинених тяжких тілесних ушкоджень помер того ж дня.

ОСОБА_4 після спричинення тяжких тілесних ушкоджень пішов з місця події, а металеву арматуру із наконечником Т подібної форми забрав із собою та заховав.

В ході проведення досудового розслідування було встановлено, що 03.12.2024 для надання медичної допомоги ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю с. Пнів, до домогосподарства, що АДРЕСА_1 , прибував екіпаж бригади екстреної медичної допомоги, який в подальшому госпіталізував потерпілого до Надвірнянської ЦРЛ.

Для з`ясування обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження, а саме наявності тілесних ушкоджень та встановлення ступеня їхньої важкості у ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у даному кримінальному провадженні призначено судово-медичну експертизу, для проведення якої експертам Надвірнянського відділення бюро судово - медичних експертиз Івано-Франківської області необхідно надати карту виїзду карети швидкої медичної допомоги за 03.12.2024 з приводу виїзду до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Слідчий попередньо подав заяву про розгляд клопотання без його участі та просив його задовольнити.

Представник особи у володінні якої знаходяться документи (інформація) у судове засідання не з`явився про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання не прибули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Частиною 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.

Статтею 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до ч. 5-6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.

Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка містить охоронювану законом таємницю надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчому в ОВС - криміналіст відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 до карти виїзду екстреної медичної допомоги від 03.12.2024 за викликом бригади екстреної медичної допомоги за адресою: с. Пнів, вул. Стефаника, 11, Надвірнянського району, Івано-Франківської області для надання медичної допомоги ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває у володінні комунального некомерційного підприємства «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради», який знаходиться за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Софіївка, 39, з можливістю вилучення (здійснення її виїмки).

Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким: у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 09 березня 2025 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя ОСОБА_9

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення10.01.2025
Оприлюднено13.01.2025
Номер документу124324593
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —344/54/25

Ухвала від 10.01.2025

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Польська М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні