Ухвала
від 10.01.2025 по справі 953/51/25
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/51/25

н/п 1-кс/953/227/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" січня 2025 р. м. Харків

Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові клопотання слідчого в ОВС 2 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майора юстиції ОСОБА_2 , погоджене прокурором, який здійснює процесуальне керівництво ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024220000001083 від 10.10.2024,

сторони кримінального провадження та інші учасники судового провадження:

слідчий ОСОБА_2

секретар судового засідання ОСОБА_4

у с т а н о в и в:

1. Суть питання, що вирішується ухвалою, та встановлені судом обставини.

Слідчим відділом УСБУ в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024220000001083 від 10.10.2024 за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань посадовими особами ТОВ «Полігон» в особливий період за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Встановлено, що ТОВ «Полігон» (код ЄДРПОУ 30883726) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 76 від 27.01.2023 визначене критично важливим підприємством для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливим для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період.

Відповідно п. 9 постанови Кабінету Міністрів України № 76 від 27.01.2023 кількість військовозобов`язаних, які займають посади на підприємстві, установі та організації і відповідно до закону підлягають бронюванню, повинна становити не більше 50 відсотків кількості військовозобов`язаних працівників на такому підприємстві, установі та організації станом на 18.05.2024, у разі збільшення чисельності військовозобов`язаних працівників у зазначеному підприємстві, установі та організації - станом на дату подання списків, зокрема утворених після 18.05.2024.

Посадові особи ТОВ «Полігон» з метою перешкоджання законній діяльності Збройних Сил, інших військових формувань, протягом 2024 року вчиняли умисні дії, що полягали у фіктивному оформленні на роботу працівників, які відповідно до чинного законодавства мають право на відстрочку, що давало можливість збільшити фактичну кількість працівників підприємства, та у подальшому здійснювати додаткове бронювання необхідних, фактично працюючих працівників, тим самим надаючи їм можливість у вигляді переваг уникнути мобілізації на військову службу.

Таким чином, діях посадових осіб ТОВ «Полігон» вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, а саме: перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Так, у ході слідства встановлено осіб, які вирішили скористатись вказаною злочинною схемою бронюванню певне коло осіб.

При цьому встановлено, що вказані особи будучі працевлаштовані до ТОВ «Полігон» фактично трудові обов`язки не виконують, фактично перебувають в іншій місцевості та в трудових відносинах з іншими суб`єктами господарювання.

Таким чином, відомості про GPRS-трафік та телефонні з`єднання зазначених абонентів з прив`язкою до базових станцій зв`язку можуть бути використані як доказ вказаної протиправної діяльності, містять критичне значення щодо обставин вчинення зазначеного кримінального правопорушення в частині фактичного виконання робіт пов`язаних із забезпеченням життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливим для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період.

Відомості щодо деталізацій вхідних та вихідних з`єднань вищевказаних абонентських номерів та мобільних терміналів з вказаними ідентифікаційними номерами абонентського обладнання, які обслуговувалися базовими станціями операторів рухомого (мобільного) зв`язку ПрАТ «Київстар», а також вхідних та вихідних текстових (SMS) і мультимедійних (MMS) повідомлень, GPRS-трафік, із прив`язкою до базових станцій та ідентифікаційних номерів абонентського обладнання/номерів мобільних телефонів, самі по собі та у сукупності з іншими доказами дозволять отримати відомості про дійсні обставини справи, які нададуть можливість підтвердити або спростувати вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 114-1 КК України, встановити можливих співучасників вищезазначеної злочинної діяльності та інші обставини вчинення зазначеного злочину.

Зазначені речі та документи (зафіксовані на матеріальних носіях інформації дані) мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та перебувають у розпорядженні ПрАТ «Київстар».

2.Мотиви,зякихсуд виходивприпостановленніухвали,іположеннязакону,якимвінкерувався.

За приписами ч. 1, п. 5) ч. 2 ст. 132 КПК захід забезпечення кримінального провадження у виді тимчасового доступу до речей і документів застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: (1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; (2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; (3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням (ч. 3 ст. 132 КПК).

Відповідно доч.1,ч.2ст.159КПК тимчасовийдоступ доречей ідокументів полягаєу наданністороні кримінальногопровадження особою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу(речейі документів,до якихзаборонено досту п:(1)листування абоінших формобміну інформацієюміж захисникомта йогоклієнтом абобудь-якоюособою,яка представляєйого клієнта,у зв`язкуз наданнямправової допомоги; (2) об`єктів, які додані до такого листування або інших форм обміну інформацією). Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

У клопотаннізазначаються: (1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; (2)правова кваліфікаціякримінального правопорушенняіз зазначеннямстатті (частинистатті)закону Українипро кримінальнувідповідальність; (3)речі ідокументи,тимчасовий доступдо якихпланується отримати; (4)підстави вважати,що речіі документиперебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; (5)значення речейі документівдля встановленняобставин укримінальному провадженні; (6)можливість використанняяк доказіввідомостей,що містятьсяв речахі документах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів,у випадкуподання клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю; (7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження (ч. 2 ст. 160 КПК).

До охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: (1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; (2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; (3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; (4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; (5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; (6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; (7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; (8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; (9) державна таємниця; (10) таємниця фінансового моніторингу; (11) відомості, що становлять професійну таємницю відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки (ч. 1 ст. 162 КПК).

За приписамич.5ст.163КПК слідчийсуддя постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: (1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; (2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; (3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом (ч. 6 ст. 163 КПК).

Відповідно до частини 7 цієї статті слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Особа,яка зазначенав ухваліслідчого судді,суду протимчасовий доступдо речейі документівяк володілецьречей абодокументів,зобов`язана надатитимчасовий доступдо зазначенихв ухваліречей ідокументів особі,зазначеній увідповідній ухваліслідчого судді. Особа,яка пред`являєухвалу протимчасовий доступдо речейі оригіналівабо копійдокументів,зобов`язана залишитиволодільцю речейі оригіналівабо копійдокументів описречей іоригіналів абокопій документів,які буливилучені навиконання ухвалислідчого судді. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів (ч. 1, ч. 3, ч. 4 ст. 165 КПК).

Розглянувши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження в порядку ч. 2 ст. 163 КПК, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для його задоволення, оскільки сторона кримінального провадження довела наявність обставин, передбачених ч. 3 ст. 132, ч. 5 ст. 163 КПК, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених речах і документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя -

п о с т а н о в и в:

Клопотання слідчого в ОВС 2 відділення слідчого відділу УСБУ в Харківській області майора юстиції ОСОБА_2 , - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому в особливо важливих справах слідчого відділу УСБУ в Харківській області ОСОБА_2 , старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_5 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_6 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_7 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_8 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_9 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_10 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_11 ; старшому слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області підполковнику юстиції ОСОБА_12 ; старшому слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_13 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_14 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_15 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_16 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_17 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_18 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_19 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_20 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_21 ; старшому слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області підполковнику юстиції ОСОБА_22 ; слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_23 ; слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_24 ; слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_25 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_26 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_27 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_28 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_29 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області підполковнику юстиції ОСОБА_30 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_31 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_32 ; старшому слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області підполковнику юстиції ОСОБА_33 ; старшому слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області підполковнику юстиції ОСОБА_34 ; слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_35 ; старшому слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області підполковнику юстиції ОСОБА_36 ; слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_37 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області молодшому лейтенанту юстиції ОСОБА_38 ; слідчому в ОВС слідчого відділу УСБУ в Харківській області майору юстиції ОСОБА_39 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_40 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_41 ; старшому слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області капітану юстиції ОСОБА_42 ; слідчому слідчого відділу УСБУ в Харківській області лейтенанту юстиції ОСОБА_43 ; старшому слідчому в ОВС криміналісту слідчого відділу УСБУ в Харківській області підполковнику юстиції ОСОБА_44 , на тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, які знаходяться в оператора мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар» (Код ЄДРПОУ 21673832, адреса: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 53) стосовно надання телекомунікаційних послуг, які містять відомості про: - телефонні з`єднання із зазначенням дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань абонента, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання; вхідних, вихідних SMS-повідомлень і інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків таких номерів телефонів, належність номеру конкретній особі (у випадку, якщо абонент є контрактним), міжнародних ідентифікаторів мобільного обладнання ІМЕІ мобільних телефонів, які використовували номер мобільного телефону, в період з 00 годин 00 хвилин 23 січня 2023 року по 23 годин 59 хвилин 31 грудня 2024 року за абонентськими номерами: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , НОМЕР_24 , НОМЕР_25 , НОМЕР_26 , НОМЕР_27 , НОМЕР_28 , НОМЕР_29 , НОМЕР_30 , НОМЕР_31 , НОМЕР_32 , НОМЕР_33 , НОМЕР_34 , НОМЕР_35 , НОМЕР_36 , НОМЕР_37 , НОМЕР_38 , НОМЕР_39 , НОМЕР_40 , НОМЕР_41 , НОМЕР_42 , НОМЕР_43 , НОМЕР_44 , НОМЕР_45 , НОМЕР_46 , НОМЕР_47 , НОМЕР_48 , НОМЕР_49 , НОМЕР_50 , НОМЕР_51 , НОМЕР_52 , НОМЕР_53 , НОМЕР_54 , НОМЕР_55 , НОМЕР_56 ; - телефонні з`єднання із зазначенням дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань абонента, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання; вхідних, вихідних SMS-повідомлень і інформацію про GPRS-трафік, номери мобільних телефонів, що використовувались з вказаними ІМЕІ мобільних телефонів, в період з 00 годин 00 хвилин 23 січня 2023 року по 23 годин 59 хвилин 31 грудня 2024 року за міжнародними ідентифікаторами мобільного обладнання IMEI НОМЕР_57 , IMEI НОМЕР_58 , IMEI НОМЕР_59 , IMEI НОМЕР_60 , IMEI НОМЕР_61 , IMEI НОМЕР_62 , IMEI НОМЕР_63 , IMEI НОМЕР_64 , IMEI НОМЕР_65 , IMEI НОМЕР_66 , IMEI НОМЕР_67 , IMEI НОМЕР_68 , IMEI НОМЕР_69 , IMEI НОМЕР_70 , IMEI НОМЕР_71 , IMEI НОМЕР_72 , IMEI НОМЕР_73 , IMEI НОМЕР_74 , IMEI НОМЕР_75 , IMEI НОМЕР_76 , IMEI НОМЕР_77 , IMEI НОМЕР_78 , IMEI НОМЕР_79 , IMEI НОМЕР_80 , IMEI НОМЕР_81 , IMEI НОМЕР_82 , IMEI НОМЕР_83 , IMEI НОМЕР_84 , IMEI НОМЕР_85 , IMEI НОМЕР_86 , IMEI НОМЕР_87 , IMEI НОМЕР_88 , IMEI НОМЕР_89 , IMEI НОМЕР_90 , IMEI НОМЕР_91 , IMEI НОМЕР_92 , IMEI НОМЕР_93 , IMEI НОМЕР_94 , IMEI НОМЕР_95 , IMEI НОМЕР_96 , IMEI НОМЕР_97 , IMEI НОМЕР_98 , IMEI НОМЕР_99 , IMEI НОМЕР_100 , IMEI НОМЕР_101 , IMEI НОМЕР_102 , IMEI НОМЕР_103 , IMEI НОМЕР_104 , IMEI НОМЕР_105 , IMEI НОМЕР_106 , IMEI НОМЕР_107 , IMEI НОМЕР_108 , IMEI НОМЕР_109 , IMEI НОМЕР_110 , IMEI НОМЕР_111 .

Встановити строк дії ухвали по 10.03.2025 (включно).

Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення10.01.2025
Оприлюднено13.01.2025
Номер документу124325013
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —953/51/25

Ухвала від 10.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 10.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 10.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні