Справа № 446/1853/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.09.2024 року Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Самсін М.Л.
секретар судового засідання Груба Л.М.
справа №446/1853/24;
учасники справи:
позивач ОСОБА_1 ;
відповідач Старояричівська сільська рада,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кам`янка-Бузька цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Старояричвської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
15.08.2024 позивачка ОСОБА_1 подала до суду позовну заяву до Старояричівської сільської ради в якій просить визнати право власності на спадкове майно після смерті тітки ОСОБА_2 .
Позовні вимоги обґрунтовано тим, позивачка ОСОБА_3 є спадкоємцем за законом до майна тітки ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщинана земельнуділянку,що розташованана територіїСтарояричівської сільськоїради,що належалапомерлій напідставі сертифікатуна правоприватної власностіна землюЛВ №002895від 13.06.1997виданого Старояричівськоюсільською радою.Заповіт відімені померлоїне складався.Позивачка вважає,що маєправо успадкуватита оформитинерухоме майно,що належалоїї тітці ОСОБА_2 ,оскільки проживаларазом зостанньою,допомагала їйпо господарству,здійснювала занею доглядта здійснилапоховання.Інших спадкоємцівдо майнапомерлої немає,оскільки ОСОБА_2 була одинокою. Позивачка звернулася в Кам?янка-Бузьку державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, але державним нотаріусом в її зверненні було відмовлено і рекомендовано звернутися до суду з позовом у зв?язку з відсутністю оригіналу документу на право на земельну частку, а тому змушена звернутись з даною позовною заявою до суду.
Ухвалою суду від 28.08.2024 відкрито провадження в справі за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання.
У судове засідання позивачка не з`явилась, але подала заяву, в якій просить суд справу розглядати без її участі, позовні вимоги підтримує і просить суд їх задовольнити.
Представник відповідача Старояричівської сільської ради у судове засідання не з`явився, однак через канцелярію суду подав заяву в якій просить розгляд справи здійснювати без його участі на підставі поданих документів.
За таких обставин суд вирішив розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Водночас у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України не здійснюється.
Дослідивши матеріали цивільної справи у їх сукупності та взаємозв`язку, суд встановив наступні обставини справи та відповідні до них правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла спадкодавиця, що підтверджується довідкою від 27.03.2024 №12-09/131 виданою Виконавчим комітетом Новояричівської селищної ради Львівського району Львівської області, в якій зазначено що відповідно до запису в у книзі реєстрації актів цивільного стану Новояричівської селищної ради Кам`янка-Бузького району Львівської області за 1999 рік, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідоцтво про смерть НОМЕР_1 , актовий запис №18 від 02.07.1999.
За життя померлій належала земельна ділянка площею 3,11 умовних кадастрових гектарів для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без встановлення меж на місцевості, на території Старояричівської сільської ради, що належала їй відповідно до сертифікату на право приватної власності на землю ЛВ №002895 від 13.06.1997 виданого Старояричівською сільською радою.
Відповідно до довідки № 12-09/132 від 27.03.2024 виданої Виконавчим комітетом Старояричівської сільської ради Львівського району Львівської вбачається, що ОСОБА_2 до дня смерті проживала в АДРЕСА_1 . Разом з нею без реєстрації проживала ОСОБА_1 , яка доглядала та обробляла город, ремонтувала житловий будинок, фактично вступила у управління спадковим майном.
Згідно інформації, яка зазначена у довідці №1092 від 06.11.2018, що видана Новояричівською селищною радою вбачається, що ОСОБА_2 до дня смерті проживала та була прописана по АДРЕСА_1 .
Згідно довідки №12-09/82 від 13.02.2024 виданої Новояричівською селищною радою видно, що ОСОБА_1 здійснила поховання ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 за власні кошти, а також зазначено, що вони проживали разом та вели спільне господарство.
Відповідно до довідки №12-09/133 від 27.09.2024 виданої Виконавчим комітетом Новояричівською сільською радою Львівського району Львівської області видно, що заповіт від імені спадкодавця не складався і не був посвідчений.
ОСОБА_1 , як встановлено в суді, є спадкоємцем за законом, яка вступила в оперативне управління майном померлої тітки ОСОБА_2 , що розцінюється ствердно, як прийняття нею спадщини. Заяви про відмову від прийняття спадщини не подавала.
Обставин, які б вказували, що на спадкове майно окрім позивача, в порядку спадкування чи з інших підстав претендують інші особи, в суді не встановлено. Інших спадкоємців, які б претендували на спадкове майно немає, оскільки ОСОБА_2 була одинокою.
Відповідно до ч. 1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи.
Згідно з ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
У відповідності до п. г ч.1 ст. 81 ЗК Українигромадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Частиною 5 ст. 1268 ЦК України визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця (ч.2 ст. 1220 ЦК України).
Згідно пунктів 10 Постанови Пленуму ВС України від 30 травня 2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування" роз`яснено, що відповідно дост. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
Таким чином, право на спадщину є самостійним майновим правом, яке виникає на підставі факту її прийняття та підлягає захисту в передбачений законом спосіб, і через відмову нотаріуса у видачі спадкоємцю свідоцтва про право на спадщину, у зв`язку з втратою оригіналів правовстановлюючих документів, не може бути захищене в інший спосіб.
Положеннями статей 15, 16 ЦК України, статтею 4 ЦПК Українипередбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За змістом частини другої статті 16 ЦК України способом захисту цивільних прав та інтересів, зокрема, може бути визнання права.
Виходячи з вищевикладеного та враховуючи, що позивачка ОСОБА_1 прийняла спадщину в установленому законом порядку після смерті ОСОБА_2 але оформити своє право власності на спадкове майно не має можливості, порушене право позивача підлягає захисту, а позовні вимоги задоволенню.
Крім того, відповідач позовні вимоги визнав, що відповідно до частини четвертої статті 206ЦПК є підставою для ухвалення рішення про задоволення позову, оскільки для цього наявні законні підстави, а визнання позову є безумовним і не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст.ст.2,81,258,259,263,264-265,268 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
позов ОСОБА_1 доСтарояричівськоїсільської радиЛьвівського районуЛьвівськоїобласті провизнанняправавласності наспадковемайно - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 , право власності на земельну ділянку площею 3,11 умовних кадастрових гектарів для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, без встановлення меж на місцевості, на території Старояричівської сільської ради Кам`янка-Бузького району Львівської області, що належала померлій ОСОБА_2 , відповідно до Сертифікату на право приватної власності на землю серії ЛВ № 002895 виданий Старояричівською сільською радою від 13.06.1997 та зареєстрованого у книзі записів сертифікатів на право приватної власності на землю (середню земельну частку) за номером 817.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст рішення виготовлено 09.09.2024.
Суддя : М.Л. Самсін
Суд | Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124327757 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Самсін М. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні