ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10.01.2025м. ДніпроСправа № 904/70/25
Господарський суд Дніпропетровської області
у складі судді Дупляк С.А.,
розглянувши матеріали справи №904/70/25
за позовом
1. ОСОБА_1
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Управбуд "Західний"
до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Галицького 7»
про визнання недійсним рішення установчих та загальних зборів
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (далі позивач-1) та Товариство з обмеженою відповідальністю "Управбуд "Західний" (далі позивач-2) звернулись до господарського суду з позовною заявою від 08.01.2025 за вих. №б/н до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Галицького 7» (далі - відповідач) в якій просить суд:
- визнати недійсним рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , ухвалене 07 липня 2024 року і оформлене у вигляді Протоколу № 24/07 від 07.07.2024 загальних зборів співвласників (питання №№ 1-8), що відбулись 07.07.2024 за адресою: місто Дніпро, вул. Данила Галицького, 7;
- скасувати реєстраційні дії та записи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що стосуються рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: місто Дніпро, вул. Данила Галицького, 7 яке оформлене протоколом № 24/07 від 07.07.2024 (питання №№ 1-3), в частинах: обрання Голови Правління Білявцева Віктора Миколайовича; зміни назви Об`єднання з ОСББ «Тепло і затишок» на ОСББ «Галицького 7»; затвердження Статуту Об`єднання.
Судові витрати позивач просить суд стягнути з відповідача.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи №904/70/25 визначено суддю ДУПЛЯКА Степана Анатолійовича, що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.01.2025.
Перевіривши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з огляду на таке.
(1) 18.10.2023 року введено в дію Закон України №3200-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами".
Так, відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України (з урахуванням змін, внесених Законом України №3200-IX) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат. Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Так, в порушення вищенаведеного, в позовній заяві не зазначено про наявність або відсутність у сторін електронних кабінетів.
(2) Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 ст. 123 ГПК України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 ст. 123 ГПК України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому відношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що ставки судового збору встановлюються в таких розмірах: із позовної заяви майнового характеру сплачується 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; із позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивач повинен сплатити судовий збір за дві немайнові позовні вимоги про:
- визнання недійсним рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: місто Дніпро, вул. Данила Галицького, 7, ухвалене 07 липня 2024 року і оформлене у вигляді Протоколу № 24/07 від 07.07.2024 загальних зборів співвласників (питання №№ 1-8), що відбулись 07.07.2024 за адресою: місто Дніпро, вул. Данила Галицького, 7;
- скасування реєстраційних дій та записи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що стосуються рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: місто Дніпро, вул. Данила Галицького, 7 яке оформлене протоколом № 24/07 від 07.07.2024 (питання №№ 1-3), в частинах: обрання Голови Правління Білявцева Віктора Миколайовича; зміни назви Об`єднання з ОСББ «Тепло і затишок» на ОСББ «Галицького 7»; затвердження Статуту Об`єднання.
З 01.01.2025 набрав чинності Закон України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", статтею 7 якого встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3.028,00 грн.
Водночас, абз. 2 ч. 7 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.
А тому, з огляду на положення абз. 2 ч. 7 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", до сплати кожним з позивачів підлягає сплаті судовий збір у розмірі 6.056,00 грн, за дві вимоги немайнового характеру (3028,00 грн*2).
До позовної заяви долучено доказ щодо сплати судового збору (платіжна інструкція №4738 від 08.01.2025 на суму 3.028,00грн) в якому платником вказано позивача-2 (ТОВ "Управбуд "Західний"), зарахування якого підтверджується випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Отже, недоплата судового збору позивачем-2 за дві вимоги немайнового характеру становить 3.028,00 грн.
Доказів сплати судового збору у розмірі 6.056,00 грн позивачем -1 матеріали справи не містять.
(3) Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Позивачі визначили однією із позовних вимог скасування реєстраційних дій та записів в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що стосуються рішення загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: місто Дніпро, вул. Данила Галицького, 7 яке оформлене протоколом № 24/07 від 07.07.2024 (питання №№ 1-3), в частинах: обрання Голови Правління Білявцева Віктора Миколайовича; зміни назви Об`єднання з ОСББ «Тепло і затишок» на ОСББ «Галицького 7»; затвердження Статуту Об`єднання, однак позивачі не вказують, які саме дії та записи вони вважають за необхідне скасувати (дата, номер запису тощо).
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 164, 176, 234, 235 ГПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву залишити без руху.
Запропонувати позивачам надати до господарського суду:
- докази наявності/відсутності реєстрації Електронних кабінетів інших учасників справи;
- запропонувати позивачу - 1 надати докази сплати судового збору у розмірі 6.056,00 грн;
- запропонувати позивачу - 2 надати докази сплати судового збору у розмірі 3.028,00 грн.
Встановити позивачам - 1,2 строк для усунення недоліків позовної заяви про, які зазначено в тексті ухвали протягом трьох днів з дня вручення цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.А. Дупляк
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124338467 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Дупляк Степан Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні