Провадження № 2/537/472/2025
Справа № 537/6641/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.01.2025 року м. Кременчук
Суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Мурашова Н.В., розглянувши заяву представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаваенергозбут» Красюк Олександри Сергіївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаваенергозбут» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію,
у с т а н о в и в:
ТОВ «Полтаваенергозбут» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з відповідача, як співвласника нерухомого майна, на його користь заборгованість за спожиту електричну енергію за адресою: АДРЕСА_1 , по особовому рахунку № НОМЕР_1 , за період з 01 березня 2022 року по 01 квітня 2024 року у розмірі 9215,60 грн., а також судові витрати на судовий збір в розмірі 3028,00 грн.
Ухвалою Крюківського районного суду м. Кременчука від 03.01.2025 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Судове засідання призначено на 08 год. 38 хв. 03 лютого 2025 року.
07 січня 2024 року представник позивача ТОВ «Полтаваенергозбут» Красюк О.С. через систему «Електронний суд» надіслала до суду заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів зважаючи на введення воєнного стану в Україні та для забезпечення швидкого та ефективного здійснення правосуддя.
Розглянувши клопотання представника позивача Красюк О.С., встановлено наступне.
Згідно Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022 року у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, ЗУ «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб.
Воєнний стан в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України, в останній раз Указом Президента України від 28 жовтня 2024 року №740/2024 з 05 години 30 хвилин 10 листопада 2024 року строком на 90 діб.
Згідно ст.11 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
Порядок та підстави проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду встановлений ст.212 ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст.212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч.4 ст.212 ЦПК України).
Рішенням Вищої Ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з 05 жовтня 2021 року офіційно функціонують три окремі підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі ЄСІТС): «Електронний кабінет»; «Електронний суд» та підсистема відеоконференцзв`язку.
Згідно пункту 45 розділу ІІІ Положення, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою wiki.court.gov.ua.
Пунктом 46 розділу ІІІ Положення встановлено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час) відповідно до пункту 50 розділу ІІІ Положення.
Отже, відеоконференція покликана захистити сторони від надмірного затягування судового процесу.
З огляду на викладене, з метою забезпечення підвищення оперативності судового провадження та розумних строків розгляду справи, введення в Україні воєнного стану, враховуючи наявну технічну можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції, вважаю необхідним задовольнити заяву представника позивача Красюк О.С. та провести розгляд справи в режимі відеоконференції за допомогою сервісу «EasyCon».
Керуючись ст. 212, 258-260 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Заяву представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаваенергозбут» Красюк Олександри Сергіївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаваенергозбут» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію - задовольнити.
Розгляд справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтаваенергозбут» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію, провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon» за участі представника позивача Красюк О.С.
Попередити, що відповідно до ч.5 ст.212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку «EasyCon».
Копію ухвали направити негайно представнику позивача Красюк О.С.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Мурашова Н.В.
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 07.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124341078 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Крюківський районний суд м.Кременчука
МУРАШОВА Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні