Справа № 646/12530/24
№ провадження 1-кс/646/149/2025
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2025 року м. Харків
Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання дізнавача сектору дізнання відділу поліції № 1 Харківського районного управління № 1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024226170000470 від 12.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України,
В С Т А Н О В И В :
Дізнавач СД ВП №1 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим прокурором-стажистом на посаді прокурора Слобідської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_4 та прокурором Слобідської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_5 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, та перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання дізнавача обґрунтовано тим, що сектором дізнання здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024226170000470 від 12.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України, за фактом виявлення 11.11.2024 у громадянина ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біля будинку АДРЕСА_1 двох пігулок білого кольору.
Посилаючись на те, що в ході досудового розслідування виникла необхідність у підтвердженні чи спростуванні перебування ОСОБА_6 на замісній підтримуючій терапії в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » , дізнавач звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання йому доступу до медичних документів ОСОБА_6 , які перебувають у володінні вказаного медичного центру.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
Прокурор та слідчий клопотання підтримали та наполягали на його задоволенні, надавши заяви про розгляд клопотання у їх відсутність.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 163 КПК України розгляд клопотання здійснюється за відсутності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
У відповідності до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться документи чи речі, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
У зв`язку знеприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді на підставі ч.4 ст. 107 КПК України не здійснювалося.
Слідчий суддя, дослідивши зміст клопотання та перевіривши додані до нього матеріали кримінального провадження, оцінивши в сукупності всі обставини, дійшов висновку про відмову у його задоволенні з таких підстав.
Встановлено, що відомості за фактом зберігання ОСОБА_6 наркотичних речовин внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024226170000470 від 12.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України.
За положеннями статті 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, що можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до ст. 40 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров`я", лікарська таємниця це відомості про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя людини, які не мають права розголошувати медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про це.
Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров`я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.
Конвенції про права людини в біомедицині (Convention on Human Rights and Biomedicine. DIR/JUR (96), 14, Strasbourg 1996) відомості про стан здоров`я людини визнає складовою права на повагу до приватного життя (ст. 10) та охороняється також положеннями Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (ст. 8).
Таємниця поширюється на всю інформацію, отриману в процесі лікування хворого (у т. ч. діагноз, методи лікування, прогноз тощо).
Відповідно до частини п`ятою статті 14 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними» особі, яка добровільно звернулася до наркологічного закладу для проходження курсу лікування, забезпечується, на її прохання, анонімність лікування. Відомості про таке лікування можуть бути надані лише правоохоронним органам у разі притягнення цієї особи до кримінальної або адміністративної відповідальності.
Враховуючи, що додані до клопотання матеріали кримінального провадження витяг з ЄРДР, рапорт ЄО, пояснення ОСОБА_6 та протокол огляду місця події від 11.11.2024 взагалі не містять відомостей про проходження курсу лікування у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », слідчий судді дійшов висновку, що органом досудового розслідування не доведено, що такі документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідного медичного центру та, що їх отримання неможливе в порядку частини п`ятої статті 14 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними».
Крім того, слідчий суддя звертає увагу, що подане до суду клопотання не містить дати його складання.
Керуючись ст.ст. 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання дізнавача сектору дізнання відділу поліції № 1 Харківського районного управління № 1 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024226170000470 від 12.11.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України, - відмовити.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 14.01.2025 |
Номер документу | 124341844 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Демченко І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні