Ухвала
від 13.01.2025 по справі 726/798/24
САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІВ

САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЧЕРНІВЦІ

Справа № 726/798/24

Провадження №1-кс/726/30/25

Категорія

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.01.2025 м. Чернівці

Садгірський районний суд м. Чернівці у складі:

слідчого судді: ОСОБА_1 ,

за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши клопотання детектива Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №72023260000000031 від 28.04.2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 212, ч. 2 ст. 201-3 України, -

ВСТАНОВИВ :

Територіальним управлінням БЕБ у Чернівецькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №72023260000000031, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.04.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 212, ч. 2 ст. 201-3 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що група осіб, в тому числі мешканці Чернівецької області, організували злочинну схему ввезення на митну територію України високоліквідних товарів широкого вжитку відомих світових брендів (текстильні вироби, одяг, взуття та ін.) іноземного виробництва із заниженням митної вартості та приховуванням від митного контролю, та подальшому їх реалізують на території України через мережу Інтернет, на ринках та торгових центрах України, з приховуванням об`єкту оподаткування від продажу товарів, що призвело до фактичної несплати коштів до бюджету.

З матеріалів виконаного доручення Управління СБ України в Чернівецькій області встановлено, що громадянка України ФОП ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , спільно з ФОП ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), зареєстрован за адресою: АДРЕСА_1 .

Так встановлено, що з 2022 року по теперішній час на території регіону функціонує магазин « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який здійснює фінансово-господарську діяльність із оптового постачання та реалізацію через розгалужену мережу Інтернет (профілі в мережі «Instagram», телеграм-канали, тощо), брендованого одягу іноземного виробництва, за готівкові кошти без відображення вказаних операції у податковій звітності. Також, вищевказані особи налагодили протиправний механізм імпорту високоліквідних товарів широкого вжитку відомих іноземних брендів на територію України, через митний кордон України із ухиленням від сплати обов`язкових платежів шляхом ввезення зазначених товарів через підконтрольних перевізників з приховуванням від митного контролю в пунктах пропуску на державному кордоні України.

Поряд з тим, встановлено, що ФОП ОСОБА_5 , залучила до протиправної діяльності ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) та ОСОБА_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), які відповідають за ведення бухгалтерського та податкового обліку, а також за ведення «чорнової бухгалтерії», магазина « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Натомість, ФОП ОСОБА_5 , залучила до протиправної діяльності ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), які здійснюють продаж даних товарів кінцевому споживачу, через сторінку Інтернет мережі «Instagram», « ІНФОРМАЦІЯ_7 », а також у фактичних магазинах « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Таким чином, ФОП ОСОБА_5 , усвідомлюючи протиправність своїх дій та той факт, що операції з продажу одягу та взуття іноземного виробництва, є оподатковуваними операціями ухилилась від сплати податків на суму більше 8 000 000,00 мільйонів, що є великим розміром.

Так, згідно отриманої у передбаченому КПК України порядку інформації встановлено, що вищевказані особи не здійснювали імпортних операцій, щодо ввезення на митну територію України товарно-матеріальних цінностей, а саме брендових речей, відомих світових брендів та ін. Таким чином речі, які продаються у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ввезені на митну територію України поза межами митного контролю, походження яких не має документального підкріплення, що свідчить про те, що дані речі є контрафактного походження.

На даний час, в органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів по розрахунковим рахункам ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2021 по 02.12.2024 р.

Згідно даних для здійснення фінансово-господарської діяльності фізична особа ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_1 ) використовує розрахункові рахунки відкриті в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), зокрема: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 .

Підставами вважати, що вище перелічені документи перебувають у Чернівецькій філії АТ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ) є дані автоматизованих інформаційних систем ІНФОРМАЦІЯ_9 розширених відомостей про взяття на облік платника податків, до яких внесені отримані від банківських установ відомості про відкриття банківських рахунків ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

Іншим способом довести обставини вчинення кримінального правопорушення інакше як дослідити ряд певних документів та прийняти за наявності підстав рішення про використання відомостей, що в них містяться як доказ у кримінальному провадженні, не представляється за можливе. До того ж не представляється можливим іншим способом отримати банківські документи що стосуються обслуговування рахунків ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_1 ) оскільки відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність" від 07.12.2000 р. №2121-ІІІ (зі змінами та доповненнями) вказані документи становлять банківську таємницю.

Враховуючи вищевикладене, з метою швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження, просить суд постановити ухвалу, якою надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення речей і документів, які перебувають у володінні Чернівецької філії АТ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_2 .

Детектив підрозділу детективів Територіального управління Бюро економічної безпеки у Чернівецькій області в судовому засіданні подане клопотання підтримав у повному обсязі.

За наявності підстав, визначених у ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання розглянуто слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться вищевказані документи.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя доходить висновку про необхідність задоволення клопотання враховуючи таке.

Ч.1,2 ст. 131 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із заході забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Ч.1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Ч.1 ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, відомості, які можуть становити банківську таємницю, в тому числі, яка містить комерційну таємницю.

Водночас, відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» від 07.12.2000, інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею, яку банк, відповідно до ст.61 зазначеного Закону зобов`язаний зберігати і така інформація у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 62 зазначеного Закону розкривається банками за рішенням суду.

Крім цього, відповідно до положень п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, відомості, які можуть становити банківську таємницю відносяться до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, тому тимчасовий доступ здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Вирішуючи питання про надання тимчасового доступу, слідчий суддя враховує, що стороною обвинувачення надано достатній обсяг доказів на підтвердження викладеного у клопотанні, існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що доводить існування підстав для застосування обраного заходу забезпечення кримінального провадження.

Встановлено, що документи, стосовно яких слідством порушується питання про надання тимчасового доступу, перебуває у володінні та розпорядженні у володінні Чернівецької філії АТ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_2 .

На переконання слідчого судді, потреби досудового розслідування в даному випадку, виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи юридичної особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, оскільки із отриманих слідством документів, можуть бути встановлені суттєві обставини, що мають значення для кримінального провадження.

Зазначені документи, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають значення для повного, всебічного та об`єктивного дослідження обставин кримінального провадження.

У свою чергу, встановлення тих чи інших обставин кримінального провадження без застосування такого заходу забезпечення, унеможливить доведення обставин, які передбачається довести за допомогою цих документів у інакший спосіб, що обґрунтовує необхідність його застосування, враховуючи потреби досудового розслідування. Крім того, суд вважає за необхідне надати дозвіл на вилучення документів, враховуючи при цьому, що здобуті, на підставі даної ухвали докази, можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, що забезпечить виконання його завдань та мети, зокрема швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду.

Будь-які інші обставини, існування яких унеможливлює задоволення заявленого клопотання та/чи ставлять під сумнів необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження - відсутні.

Відтак, враховуючи положення ст.ст. 160, 163, 131 КПК України, слідчий суддя висновує, що заявлене клопотання є обґрунтованим, відповідає встановленим вимогам щодо форми, змісту та суті, а захід забезпечення, який просить застосувати слідство, в даному випадку відповідає критеріям законності, переслідує легітимну мету, є виправданим, доречним, достатнім, пропорційним у демократичному суспільстві, а тому підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 131-132, 160, 163-165, 166, 309, 532 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ :

Клопотання задовольнити.

Зобов`язати уповноважених осіб Чернівецької філії АТ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), юридична адреса: АДРЕСА_2 , надати детективу підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_3 , заступнику керівника відділу - підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_13 , старшому детективу Підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_14 , керівнику відділу - підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_15 , старшому детективу Підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_16 , детективу Підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_17 , детективу Підрозділу детективів ТУ БЕБ у Чернівецькій області ОСОБА_18 тимчасовий доступ до документів з можливістю здійснити копії та вилучення їх, які містять банківську таємницю, стосовно клієнта АТ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (ЄРДПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 , ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2021 по 02.12.2024 р., а саме:

електронних документів роздрукованих на паперовому носії про рух коштів з по-секундною реєстрацією із зазначенням часу проведення платежів (дат, годин, хвилин, секунд), призначення платежу, розшифровкою кореспондентів (назва, код ЄДРПОУ, номер рахунку, назва банку, МФО банку), розшифровкою кредитових та дебетових оборотів, з вхідним та вихідним залишком за кожен операційний день, транзакцій використання пластикової картки по карткових рахунках (з зазначенням номеру пластикової картки, дати, часу, коду банкомату, терміналу та їх місце розташування), загальним обсягом кредитових та дебетових оборотів по рахункам ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 за період з 01.01.2021 по 02.12.2024 р.;

заяв про відкриття (закриття) рахунку, договорів розрахунково-касового обслуговування рахунку, корінців повідомлень від платника податків про відкриття рахунку в установі банку, довідок про взяття на облік платника податків, страхового свідоцтва, свідоцтва про реєстрацію, інших реєстраційних та статутних документів, копій паспортів, копій довідок фізичних осіб платників податків, наказів (розпоряджень), в т.ч. про призначення бухгалтерів;

електронних документів перетворених електронними засобами у візуальну форму і роздрукованих на паперовому носії протоколів обліку інформації, в яких відображаються ІР-адреси з якої вказаний клієнт - ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_1 ) користувався Інтернетом і при цьому надсилав до банку платіжні документи за період за період з 01.01.2021 по 02.12.2024 р;

довіреності ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на осіб, які мають право отримувати як на паперовому носії так і в електронному вигляді відомості, інформацію про рух коштів по рахунку, отримувати готівкові кошти, чекові книжки за період з 01.01.2021 по 02.12.2024 р;

чеків на отримання готівкових коштів та платіжних доручень по рахункам ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_1 ), а саме: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , відкритих в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), за період з 01.01.2021 по 02.12.2024 р;

Строк дії ухвали, не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.

Роз`яснити особі у володінні якої знаходяться вказані документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Умисне невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність, передбачену ст. 382 КК України.

Ухвала слідчого судді щодо надання тимчасового доступу до документів набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

СудСадгірський районний суд м. Чернівців
Дата ухвалення рішення13.01.2025
Оприлюднено14.01.2025
Номер документу124341905
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —726/798/24

Ухвала від 28.01.2025

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 14.01.2025

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 14.01.2025

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 13.01.2025

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 13.01.2025

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 13.01.2025

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 13.01.2025

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 13.01.2025

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 13.01.2025

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

Ухвала від 13.01.2025

Кримінальне

Садгірський районний суд м. Чернівців

Мілінчук С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні