Ухвала
від 13.01.2025 по справі 444/3600/24
ЖОВКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 444/3600/24

Провадження № 2-о/444/39/2025

УХВАЛА

судового засідання

13 січня 2025 року Жовківський районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді Зеліско Р. Й.

та присяжних Савка Б.П., Боцвінок М.М.

секретаря судового засідання Мамедова Г.І.,

представника заявника ОСОБА_1

представника заінтересованої особи ОСОБА_2 ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жовкві Львівської області в режимі відеоконференції цивільну справу за заявою ОСОБА_4 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 ; Магерівська селищна рада Львівського району, Львівської області, як орган опіки та піклування про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки-

В С Т А Н О В И В :

Заявник звернувся до суду із заявою про визнання недієздатною ОСОБА_2 у, ІНФОРМАЦІЯ_1 .

З метою визначення психічного стану заявник просить призначити в справі судово-психіатричну експертизу.

Представник заявника в судовому засіданні підтримала заяву, просить призначити експертизу з метою встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Представник заінтересованої особи в судовому засіданні не заперечив щодо призначення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судово-психіатричної експертизи.

Згідно з ст. 103 ЦПК України, для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань, суд, за заявою осіб, що беруть участь у справі, призначає ексертизу.

Відповідно до ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що для з`ясування обставин, які мають значення для даної справи, необхідне застосування спеціальних медичних знань.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252, ст. 253 ЦПК України, суд може з власної ініціативи зупинити провадження в справі у випадку призначення судом експертизи - на час проведення такої.

Тому, суд дійшов висновку, що в даній справі на час проведення експертизи провадження належить зупинити.

Крім того, суд враховує, що згідно з ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі. Питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом із урахуванням стану її здоров`я. Для визначення фактичної можливості такої особи з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати пояснення по суті справи у разі необхідності суд може призначити відповідну експертизу.

А тому, на вирішення експертизи крім питань, які стосуються психічного стану здоров`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлення над нею опіки, необхідно поставити питання про можливість, з урахуванням її стану здоров`я, з`являтися в судові засідання під час розгляду справи в суді.

Керуючись п. 5 ч.1 ст. 252, ст. ст. 298, 299, 353 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

Призначити в справі за заявою ОСОБА_4 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 ; Магерівська селищна рада Львівського району, Львівської області, як орган опіки та піклування про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки судово-психіатричну експертизу на вирішення якої поставити такі питання:

- Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , будь-яким психічним захворюванням і якщо так, то яким саме?

- Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з врахуванням рівня її розумового розвитку та індивідуально-психологічних особливостей розуміти характер та фактичний зміст власних дій, керувати ними і передбачати їх наслідки?

- Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 душевною хворобою або недоумством, внаслідок чого вона не може зрозуміти значення своїх дій або керувати ними?

- Чи потребує ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлення опіки?

- Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з врахуванням рівня її розумового розвитку та індивідуально-психологічних особливостей, стану здоров`я мати можливість з`явитися в судове засідання, а також про можливість особисто дати нею пояснення по суті справи?

Проведення експертизи доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України», адреса: м. Львів, вул. Кульпарківська, 95.

В розпорядження експертів направити матеріали цивільної справи.

Зобов`язати заявника ОСОБА_4 на вимогу експертів доставити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в Львівську філію судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» для проведення відносно неї судово-психіатричної експертизи.

Попередити експертів, що будуть проводити призначену цією ухвалою експертизу, про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.

Провадження у справі за заявою ОСОБА_4 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 ; Магерівська селищна рада Львівського району, Львівської області, як орган опіки та піклування про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки зупинити на час проведення судово-психіатричної експертизи.

Дана ухвала про призначення експертизи може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили з дня прийняття рішення апеляційною інстанцією.

Суддя: Зеліско Р. Й.

Присяжні: Савка Б.П.

Боцвінок М.М.

СудЖовківський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення13.01.2025
Оприлюднено14.01.2025
Номер документу124342272
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —444/3600/24

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

Ухвала від 25.08.2024

Цивільне

Жовківський районний суд Львівської області

Зеліско Р. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні