Ухвала
від 07.01.2025 по справі 607/55/25
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.01.2025 Справа №607/55/25 Провадження №1-кс/607/5/2025

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі судових засідань Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області клопотання старшого слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області майор поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області майор поліції ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024210000000548 від 08.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, звернувся до слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області, із клопотанням про надання тимчасового доступу до медичної карти стаціонарного хворого та результатів апаратно-інструментальних досліджень (КТ, МРТ, рентгенограми, УЗД) на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які зберігаються в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Тернопільської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 ), з можливістю вилучення їх оригіналів.

Клопотання мотивоване тим, що слідчими СУ ГУНП Тернопільській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024210000000548 від 08.12.2024 за ч. 2 ст. 286 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, 07.12.2024 близько 21 год. 45 хв., водій ОСОБА_6 , керуючи автомобілем «CITROEN Jumpy», р.н. НОМЕР_2 та рухаючись заднім ходом по вул. Центральна, неподалік будинку № 96, с. Вербів Тернопільського району, допустив наїзд (переїзд) на пішохода ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який знаходився позаду автомобіля. Унаслідок ДТП пішохід ОСОБА_5 отримав тяжкі тілесні ушкодження та був госпіталізований у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ТОР.

08.12.2024 неповнолітній потерпілий ОСОБА_5 був доставлений до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Тернопільської обласної ради, де проходить стаціонарне лікування.

Слідчий вказує, що для повного, всебічного та об`єктивного дослідження усіх обставин кримінального правопорушення існує необхідність у встановленні тяжкості та характеру отриманих потерпілим ОСОБА_5 тілесних ушкоджень, відтак у кримінальному провадженні слід провести судово-медичну експертизу, для якої необхідні медична карта стаціонарного хворого, індивідуальні карти амбулаторного хворого, результати апаратно-інструментальних досліджень.

Враховуючи вище викладене та те, що медичні документи, щодо лікування потерпілого ОСОБА_5 мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадження та необхідні для проведення судово-медичної експертизи, слідчий просить клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явився, однак у клопотанні просив провести розгляд клопотання без участі слідчого прокурора.

Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ТОР в судове засідання не з`явився, проте подав заяву про розгляд клопотання без його участі.

Вивчивши доводи клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно із загальними правилами застосування заходів забезпечення кримінального провадження, встановлених ч. 3, 6 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Відповідно до положень ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження, звертаючись до слідчого судді під час досудового розслідування, із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, повинен зазначити у клопотання, серед іншого, речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, а також значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей в речах і документах, обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів документів.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.162 КПК України, відомості, які можуть становити лікарську таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці.

Відповідно доп.п.1,2ч.5,ст.163КПК України,слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, у матеріалах клопотання вбачається наявність достатніх підстав вважати, що оригінали медичної документації у тому числі медичної карти стаціонарного хворого та результатів апаратно-інструментальних досліджень (КТ, МРТ, рентгенограми, УЗД) на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які зберігаються в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Тернопільської обласної ради, за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування у кримінальному провадженні №12024210000000548 від 08.12.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, та те, що вказані документи необхідні для проведення судово-медичної експертизи, а також те, що отримати можливість тимчасового вилучення даних документів іншим чином неможливо, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчий СУ ГУНП в Тернопільській області майор поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Тернопільської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_7 та старшому слідчому СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_8 , на тимчасовий доступ до медичної карти стаціонарного хворого та результатів апаратно-інструментальних досліджень (КТ, МРТ, рентгенограми, УЗД) на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які зберігаються в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Тернопільської обласної ради, за адресою: АДРЕСА_1 .

Надати можливість вилучити оригінали вказаних документів.

Строк дії ухвали встановити протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопісьської областіОСОБА_1

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення07.01.2025
Оприлюднено14.01.2025
Номер документу124342495
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —607/55/25

Ухвала від 07.01.2025

Кримінальне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Кунець Н. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні