Виноградівський районний суд Закарпатської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.01.2025 року м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого - судді Трагнюк В.Р., за участі секретаря судового засідання Конар В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: Виноградівська державна нотаріальна контора,
В С Т А Н О В И В :
На розгляд суду передано цивільну справу за вказаною заявою.
Заявник просить суд встановити факт, що Державний Акт на право приватної власності на землю серії І-ЗК № 029114, виданий Великоком`ятівською сільською радою 16.12.1996 року ОСОБА_2 , дійсно належить ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Вимоги заяви обґрунтовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. В.Ком`яти померла ОСОБА_3 .
На випадок своєї смерті ОСОБА_3 залишила заповідальне розпорядження від 13.02.2015 року на користь заявника ОСОБА_1 .
З метою оформлення своїх спадкових справ, що залишилися після смерті ОСОБА_3 , заявник звернувся до Виноградівської державної нотаріальної контори.
Нотаріусом заведено відповідну спадкову справу.
При огляді поданих правовстановлюючих документів нотарісом виявлено розбіжності у написанні імені спадкодавця в Свідоцтві про смерть, де її ім`я записано як " ОСОБА_3 " та у примірнику Державного Акту на право приватної власності на землю, де ім`я спадкодавця зазначено як " ОСОБА_2 ".
Дані розбіжності в написанні імені спадкодавця у Державному Акті на право приватної власності на землю серії І-ЗК №029114 виданого Великоком`ятівською сільською радою 16.12.1996 року створюють заявнику перепони в оформленні спадщини.
У зв`язку із вищевикладеними обставинами, нотаріусом роз`яснено про необхідність звернення до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, подав до суду письмову заяву про розгляд справи у його відсутності та про те, що вимоги заяви підтримує в повному обсязі та просить такі задовольнити.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явився.
Вивчивши доводи заяви та подані на їх підтвердження письмові докази суд вирішив наступне.
За змістом ст. ст. 315, 319 ЦПК України, суди розглядають справи про встановлення фактів від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, у випадках коли діючим законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення.
Суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. В.Ком`яти померла ОСОБА_3 , що стверджується Свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданого Виконавчим комітетом Великоком`ятівської сільської ради Виноградівського району Закарпатської області, про що 27.06.2024 року складено відповідний актовий запис №36 (а.с.7).
На випадок своєї смерті ОСОБА_3 залишила заповідальне розпорядження від 13.02.2015 року, на мою користь (а.с.6).
З метою оформлення своїх спадкових справ, що залишилися після смерті ОСОБА_3 (померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ), заявник звернувся до Виноградівської державної нотаріальної контори. Нотаріусом заведено відповідну спадкову справі, що підтверджується копією Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі (а.с.10).
При огляді поданих правовстановлюючих документів нотарісом виявлено розбіжності у написанні імені спадкодавця в Свідоцтві про смерть, серії НОМЕР_1 , виданого Виконавчим комітетом Великоком`ятівської сільської ради Виноградівського району Закарпатської області, про що 27.06.2024 року, складено відповідний актовий запис №36, де її ім`я записано як " ОСОБА_3 ", а у примірнику Державного Акту на право приватної власності на землю, серії НОМЕР_2 , виданого Великоком`ятівською сільською радою 16.12.1996 року, ім`я спадкодавця зазначено як " ОСОБА_2 " (а.с. 7, 13).
Доказом того, що ім`я спадкодавця є саме " ОСОБА_3 ", є копія паспорту громадянина України, серії НОМЕР_3 від 05.12.2002 року, де спадкодавця зазначено як ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.8), також у копії Свідоцтва про одруження серії НОМЕР_4 від 18.09.2013 року, спадкодавця зазначено як ОСОБА_3 (а.с.9), аналогічно спадкодавця зазначено і у Свідоцтві про право власності на нерухоме майно від 27.07.2007 року (а.с.14).
Розбіжності в написанні імені спадкодавця у Державному Акті на право приватної власності на землю серії І-ЗК №029114, виданого Великоком`ятівською сільською радою 16.12.1996 року, створюють заявнику перепони в оформленні спадщини.
У зв`язку із вищевикладеними обставинами, нотаріусом було роз`яснино про необхідність звернення до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення (а.с.11-12).
Верховним Судом України звернуто увагу на те, що факти, які підлягають встановленню, повинні мати юридичне значення, тобто від них мають залежати виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.
Згідно ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Перелік юридичних фактів, підвідомчих встановленню в судовому порядку, наводиться в ст. 315 ЦПК Україниі не є вичерпним.
Відповідно до ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по-батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документів не збігаються з ім`ям, по-батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до п. 6 ч.1 ст. 315 ЦПК України суди розглядають справи про встановлення фактів належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Так, громадяни не можуть використати правовстановлюючі документи, оскільки зазначені в них прізвище, ім`я, по-батькові, місце чи час народження не відповідають записам у правовстановлюючому документі, якщо хоч і не посвідчують особу, але є необхідними для підтвердження певного права, а установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України, громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» суд вправі розглядати справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі прізвище, ім`я, по-батькові якої зазначені в документі не збігаються в свідоцтві про народження, паспорті, свідоцтві про смерть, інше.
Суд вправі розглядати справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі прізвище, ім`я, по-батькові якої зазначені в документі не збігаються в свідоцтві про народження, паспорті, свідоцтві про смерть, інше.
Іншого позасудового порядку встановлення даного факту, передбаченого законом, немає.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 10,12, 13, 18, 81, 259, 263-265,315,316,318-319 ЦПК України та Постановою ПВС України від 31.03.1995 року "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення", суд,-
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити.
Встановити той факт, що Державний Акт на право приватної власності на землю, серії І-ЗК № 029114, виданий Великоком`ятівською сільською радою 16.12.1996 року, на - ОСОБА_2 , дійсно належить ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно до Свідоцтва про смерть, серії НОМЕР_1 , виданого Виконавчим комітетом Великоком`ятівської сільської ради Виноградівського району Закарпатської області, про що 27.06.2024 року складено відповідний актовий запис №36.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Закарпатського апеляційного суду через суд першої інстанції. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення суду складено 13.01.2025 року.
Головуючий В. Р. Трагнюк
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 14.01.2025 |
Номер документу | 124343765 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Трагнюк В. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні