У Х В А Л А
селище Романів 13 січня 2025 року
Романівський районний суд Житомирської області в складі судді Кірічука М.М., вирішуючи питання про прийняття до розгляду позовної заяви ОСОБА_1 ,-
В С Т А Н О В И В :
У січні 2025 року адвокат Менчинська К.П. звернулася до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до Романівської селищної ради Житомирської області, в якому зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_2 , внаслідок чого відкрилась спадщина, до складу якої входять: земельна ділянка площею 1,6645 га з кадастровим номером 1821486700:01:000:0166, земельна ділянка площею 1,37 га з кадастровим номером 1821486700:03:000:0147 та земельна ділянка площею 0,5 га з кадастровим номером 1821486700:03:000:0363, що знаходяться на території Ягодинської сільської ради Романівського району Житомирської області.
Посилаючись на те, що позивач являється єдиним спадкоємцем за законом ОСОБА_2 , просить суд визнати за ОСОБА_1 право власності на спірне майно в порядку спадкування.
Позовна заява щодо форми і змісту відповідає вимогам Цивільного процесуального законодавства та позивачем виконані вимоги закону щодо надання копій позовної заяви та копій документів, що додаються до неї. Підстав для повернення заяви, залишення її без руху, відмови у відкритті провадження не вбачається.
За змістом частини 4 статті 274 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) даний спір не може бути розглянутим в порядку спрощеного позовного провадження, а тому підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до частини 1 статті 81ЦПК Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Згідно частини 5 статті 81ЦПК Українидокази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Частиною 6 статті 84ЦПК України встановлено, щобудь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Відповідно до приписів частини 7статті 81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку про необхідність витребувати від Романівської державної нотаріальної контори інформацію щодо відкриття спадкової справи після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Керуючись статтями 187, 190, 191,197 ЦПК України, суддя, -
В И Р І Ш И В :
Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) до Романівськоїселищноїради Житомирськоїобласті (адресамісця знаходження: вул.С. Лялевича, 2 селище Романів, Житомирський район, Житомирська область) про визнання права власності на нерухоме в порядку спадкування.
Розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
Почати підготовче провадження та призначити підготовче засідання на 20лютого 2025року на14годину в залі судових засідань № 1 в приміщенні Романівського районного суду Житомирської області, про що повідомити учасників справи (вул.Небесної Сотні, 86/10 смт. Романів Житомирська область).
Запропонувати відповідачу, протягом 15 днів із дня вручення даної ухвали, подати відзив, в якому, з дотриманням вимог статті 178 ЦПК України, викласти свої заперечення проти позову та надати всі письмові, електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Витребувати від Романівськоїдержавної нотаріальноїконтори інформаціющодо відкриття спадкової справи після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Встановити строк для подачі до суду доказів - до 13 лютого 2025 року.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі одночасно з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів направити учасникам справи.
Інформацію щодо даної справи в мережі інтернет можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://ro.zt.court.gov.ua/sud0621/
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Кірічук
Відповідно до частин 7-9 статті 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Суд | Романівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 14.01.2025 |
Номер документу | 124345405 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Романівський районний суд Житомирської області
Кірічук М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні