Ухвала
від 10.01.2025 по справі 372/1865/24
ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 372/1865/24

Провадження 1-кс-38/25

ухвала

Іменем України

10 січня 2025 року м.Обухів

Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2

розглянувши в залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області в місті Обухів Київської області клопотання слідчого СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 , звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 12024116230000084 від 28.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1, 2 ст.308 КК України, яке погоджене прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 .

На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що слідчим відділом Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024116230000084, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28 березня 2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень - злочинів, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 308 КК України.

Підставою внесення відомостей до ЄРДР стало те, що в ході досудового розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №12024116230000084 від 28.07.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, було встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаюча по АДРЕСА_1 , в однаковий період часу, лікуючись у різних спеціалізованих лікарняних закладах, заволоділа наркотичними засобами, обіг яких обмежено - метадон, шахрайським шляхом.

Причетність ОСОБА_5 до вчинення зазначеного кримінального правопорушення підтверджується тим, що 12.04.2024 в період часу з 08 год. 37 хв. до 09 год. 50 хв., за місцем фактичного проживання та місцем реєстрації ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , проведено обшук, в ході якого, з поміж іншого, виявлено та вилучено документи про надання медичних послуг на ім`я ОСОБА_5 , а саме: довідка видана ОСОБА_5 про те, що їй 23.02.2024 видано препарат та. Метамін ІС в дозі 25 мг, на 10 днів, в кількості 40 таблеток, із підписом та печаткою лікаря нарколога ОСОБА_6 , довідка видана ОСОБА_5 про те, що їй 04.03.2024 видано препарат та. Метамін ІС в дозі 25 мг, на 8 днів, в кількості 32 таблеток, із підписом та печаткою лікаря нарколога ОСОБА_6 ; довідка видана ОСОБА_5 про те, що їй 12.03.2024 видано препарат та. Метамін ІС в дозі 25 мг, на 10 днів, в кількості 40 таблеток, із підписом та печаткою лікаря нарколога ОСОБА_6 ; акт-рахунок пацієнта ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », листок призначень препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів хворим, які отримують лікування в стаціонарних або амбулаторних умовах і виконання цих призначень (надалі - Листок призначень) із номером мед. карти стаціонарного хворого №154 та датами призначень із 09.04.2024 по 20.04.2024, у лівому верхньому куті якого міститься назва закладу охорони здоров`я, а саме КНП ОМР « ІНФОРМАЦІЯ_3 », Листок призначень (мед карта №496) із штампом медичного центру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та датами із 07.11.2023 по 16.11.2023; Листок призначень (мед карта №496) із штампом медичного центру ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та датами із 21.03.2024 по 30.03.2024; Листок призначень (мед. карта №765) із штампом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та датами приймання препарату із 26.03.2024 по 04.04.2024, Листок призначень (мед. карта №765) із штампом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та датами приймання препарату із 08.04.2024 по 17.04.2024.

Відповідно до вилученої медичної документації встановлено, що ОСОБА_5 є наркозалежною особою, отримувала та отримує наркотичний засіб метадон (фенадон) в рамках замісної підтримувальної терапії у багатьох закладах охорони здоров`я відповідно до Порядку проведення замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів, затвердженого Наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 №200 від 27.03.2012 (надалі -Порядок), а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », КНП ОМР « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , користується мобільними номерами телефону НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 , НОМЕР_4 .

З метою доведення вини ОСОБА_5 у скоєному, в органу досудового розслідування виникла необхідність у знятті інформації з каналів зв`язку.

Відповідно до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Відповідно до ч. 5 ст. 40 КПК України слідчий, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, службові особи, інші фізичні особи зобов`язані виконувати законні вимоги та процесуальні рішення слідчого.

Відповідно до ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню: 1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); 2) винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форма вини, мотив і мета вчинення кримінального правопорушення; 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 4) обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, характеризують особу обвинуваченого, обтяжують чи пом`якшують покарання, які виключають кримінальну відповідальність або є підставою закриття кримінального провадження; 5) обставини, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності або покарання; 6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи винагороди за його вчинення, або є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом, або підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення; 7) обставини, що є підставою для застосування до юридичних осіб заходів кримінально-правового характеру.

Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.

Відповідно до ст. 92 КПК України обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.

Відповідно до ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 94 КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюють кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.

За змістом рішення Конституційного Суду України № 12 рп/2011 від 20.10.2011, визнаватися допустимими і використовуватися як докази в кримінальній справі можуть тільки фактичні дані, одержані відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства. Перевірка доказів на їх допустимість є найважливішою гарантією забезпечення прав і свобод людини і громадянина в кримінальному процесі та ухвалення законного і справедливого рішення у справі.

Згідно з вимогами п. 5 ч. 1 ст. 131 КПК України визначено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п.2 ст. 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Тобто право витребовувати документи (отримувати тимчасовий доступ до речей і документів) у установи за вищевказаних обставин можливо лише на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Вказані документи можуть бути використані як докази стороною обвинувачення для підтвердження події кримінального правопорушення, з`ясування фактичного перебігу досліджуваних подій, встановлення винних осіб, доведення винуватості осіб та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України. Іншим способом, у тому числі шляхом допиту свідків та проведенням інших слідчих (розшукових) дій, довести ці обставини неможливо. З метою запобігання можливості зміни і знищення вищевказаних документів, такі документи необхідно вилучити (здійснити їх виїмку).

Враховуючи, що вказана інформація перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », що виключає можливість отримання її шляхом вільного доступу та в своїй сукупності із іншими речами та документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, в подальшому може бути використана як доказ у вказаному кримінальному провадженні, а також, що довести вказані обставини іншим способом не можливо, є обґрунтована необхідність отримання тимчасового доступу до документів ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » на підставі ухвали слідчого судді.

Слідчий Обухівського РУП ГУ НП в Київській області в судове засідання не з`явився, просив розглядати клопотання без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримав в повному обсязі, просив не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, в тому числі не здійснювати аудіо запис та відео запис за допомогою технічних засобів.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст.160 КПК України, матеріалами клопотання, а також слідчим доведено достатність даних про здійснення слідчим досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, а також про те, що документи, про тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, знаходяться у оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (адреса АДРЕСА_2 ), та містяться відомості, які мають значення для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин указаного кримінального провадження.

Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ст.132, ч.ч.5-7 ст.163 КПК України, підстави для задоволення внесеного слідчим клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 159-160, 162 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Обухівського РУП Головного управління Національної поліції в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 - задовольнити.

Надати дозвіл групі слідчих Обухівського РУП ГУНП в Київській області у складі: слідчого ОСОБА_3 , начальника відділення СВ ОСОБА_7 , старшого слідчого ОСОБА_8 , слідчого ОСОБА_9 , слідчого СВ ОСОБА_10 , слідчого ОСОБА_11 , слідчого ОСОБА_12 , старшого слідчого ОСОБА_13 , старшого слідчого ОСОБА_14 тимчасовий доступ до інформації, що належить ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (адреса АДРЕСА_2 ) про те, які були здійсненні вхідні та вихідні дзвінки чи надіслані СМС - повідомлення із сім карт: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 в період часу з 00 год. 00 хв. 19.02.2022 року по 00 год. 00 хв. 03.06.2024 року, з виготовленням відповідного документу на електронному носії інформації, в якому відображено надання телекомунікаційних послуг з прив`язкою до місцевості і деталізацією по абоненту А та по абоненту Б, їх тривалість, зміст, в період часу з 00 год. 00 хв. 19.02.2022 року по 00 год. 00 хв. 03.06.2024 року та наданням вказаного документу на електронному носії інформації до органу досудового розслідування.

Строк дії ухвали визначити до 10 лютого 2025 року.

Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОбухівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.01.2025
Оприлюднено14.01.2025
Номер документу124345789
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту

Судовий реєстр по справі —372/1865/24

Ухвала від 10.01.2025

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 10.01.2025

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 10.01.2025

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 10.01.2025

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Зінченко О. М.

Ухвала від 10.06.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 21.05.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 21.05.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 21.05.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 21.05.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 18.04.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні