Справа № 295/16205/24 Головуючий у 1-й інст. Кузнєцов Д.В.
Категорія 36 Доповідач Борисюк Р. М.
У Х В А Л А
13 січня 2025 р. м. Житомир
Житомирський апеляційний суд у складі:
головуючого судді: Борисюка Р.М.,
суддів: Павицької Т.М., Шевчук А.М.,
вирішуючи питання відповідно до вимог статті 359 ЦПК України про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на судовий наказ Богунського районного суду міста Житомира від 18 листопада 2024 року,
у цивільній справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Грін Бін Україна» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг,
в с т а н о в и в:
Судовим наказом судді Богунського районного суду міста Житомира від 18 листопада 2024 року стягнуто з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю в «Грін Бін Україна» заборгованість за період з 01 березня 2023 року по 30 вересня 2024 року в сумі 1 394,28 грн. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю в «Грін Бін Україна» судовий збір в сумі 242,24 грн.
Не погоджуючись з вказаним судовим наказом, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати .
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що апеляційне провадження за вказаною апеляційною скаргою не може бути відкрито з наступних підстав.
Згідно з частиною першою статті 160 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.
Відповідно до частини третьої статті 167 ЦПК України, судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, проте може бути скасований у порядку, передбаченому розділом ІІ ЦПК України.
Частиною першою статті 170 ЦПК України визначено, що боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до нього документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4 і 5 частини першої статті 161 цього Кодексу.
Згідно з пунктом першим частини першої статті 358 ЦПК України, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо апеляційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає оскарженню.
Отже, оскарження судового наказу, який у відповідності до статей 160,258 ЦПК України є особливою формою (видом) судового рішення, в апеляційному порядку не передбачено, а тому відповідно до положень п.1 частини першої статті 358 ЦПК України у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на судовий наказ слід відмовити.
Керуючись положеннями статті 358 ЦПК України,
у х в а л и в:
У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на судовий наказ Богунського районного суду міста Житомира від 18 листопада 2024 року - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її складення.
Головуючий Судді
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2025 |
Оприлюднено | 14.01.2025 |
Номер документу | 124347758 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Борисюк Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні